FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
  Status uczelni
  Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
   Forma studiów
    Czas trwania

     Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

     FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM studia – kierunek studiów

     Dla kogo ten kierunek

     Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim
     Rok akademicki 2023/2024
     Forma studiów stacjonarne
     Poziom studiów studia I stopnia

     Uczelnie

     Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - uczelnie >

     W dzisiejszych czasach, znajomość jak największej liczby języków obcych, stała się niezwykle pożądaną przez pracodawców umiejętnością. Choć nadal najpopularniejszym i najczęściej stosowanym w kontaktach biznesowych, językiem jest angielski, to istotne jest aby rozwijać swoje kompetencje i biegle komunikować się także w językach innych narodów. Studenci mając to na uwadze, coraz częściej decydują się na wybór studiów filologicznych, których ukończenie zapewni im gruntowne wykształcenie z zakresu wybranego języka i umożliwi zdobycie przyszłościowej pracy.

     Jednym z ciekawszych i bardziej perspektywicznych studiów tego typu jest filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim. Ich program jest skierowany do wszystkich osób chcących rozwijać swoje zdolności językowe i wiedzę kulturową i literaturoznawczą. Jeżeli więc, marzysz o tym żeby biegle komunikować się w języku hiszpańskim i angielskim i tym samym zapewnić sobie udaną przyszłość zawodową, to studia na tym perspektywicznym kierunku będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

      

     Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim?

     Jako student tego perspektywicznego i zarazem interesującego kierunku będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturową. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących i niezwykle rozwijających zajęć i warsztatów praktycznych, których tematyka będzie oscylować wokół różnorodnych zagadnień.

     W trakcie kursu, przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu swoich zdolności językowych z zakresu dwóch języków: angielskiego i hiszpańskiego. Ponadto, dowiesz się więcej o kulturze, historii i tradycjach tych terenów oraz zaznajomisz się z osiągnięciami ich kultury i literatury. Wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. W ofercie kształcenia przewidziano ścieżkę tłumaczeniową, nauczycielską , biznesową oraz medialną. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

      

     Jaka praca po tym kierunku?

     Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę językoznawczą, kulturową i literaturoznawczą. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w firmach i korporacjach, w których wymagana jest znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego. Co więcej idealnie odnajdziesz się, jako pracownik biur tłumaczeniowych, oświaty lub szkół językowych.

     Ponadto, będziesz mógł pracować w instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury obu tych krajów. Ciekawą opcją jest także możliwość rozpoczęcia pracy w branży turystycznej, chociażby jako pilot wycieczek lub przewodnik. Dodatkowo, doskonała znajomość dwóch języków obcych otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju. Ukończenie studiów pierwszego stopnia, przygotuje Cię do kontynuowania nauki na studiach magisterskich.

      

     JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

     Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę oraz udokumentować swoją znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

     FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM - zasady rekrutacji

     • Terminy rekrutacji

     • Czas trwania

     • Przedmioty maturalne

     • Limity

     • Progi

     WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM:

     • znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym
     • znajomość literatury, kultury i historii Hiszpanii i Iberoameryki
     • umiejętność dokonywania tłumaczeń
     • wiedza językoznawcza
     • przygotowanie pedagogiczno-dydaktyczne
     • znajomość zasad gramatycznych
     • wiedza z zakresu historii i kultury języka
     • umiejętność analizy i interpretacji tekstów kultury

     Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim?

      

     1. Typ i tryb studiów

     Kierunek filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

     Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne i filologiczne.

      

     2. Program studiów i przedmioty

     Jako student kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim będziesz miał okazję korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami językoznawczymi, kulturowymi czy literaturoznawczymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

     • Intellectual Property
     • History of the USA
     • British Civilization
     • Academic Writing

     Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

      

     3. Nabywane umiejętności

     W czasie powyższych studiów, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także wiele cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Podczas licznych warsztatów rozwiniesz swoje kompetencje językowe z zakresu języka angielskiego i hiszpańskiego. Ponadto nauczysz się analizować wybrane teksty literackie czy zjawiska kulturowe i społeczne. Studenci zyskają także zdolności wykonywania tłumaczeń ustnych oraz pisemnych oraz poznają specjalistyczną terminologię biznesową.

     Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

     Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

     JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM:

     • specjalistyczne wydawnictwa
     • redakcje czasopism
     • branża turystyczna
     • pilot wycieczek
     • firmy i korporacje międzynarodowe
     • instytucje kultury
     • szkoły
     • szkoły językowe
     • biura tłumaczeniowe
     • własna działalność gospodarcza

     Zobacz inne kierunki filologiczne

     Filtrowanie
     Województwo
     Poziom studiów

     Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

     Filtrowanie
     Województwo
     Poziom studiów

     Miasta, które oferują studia na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

     Teraz najważniejsze

     matura 2024

     zmiany na maturze 2024

     arkusze maturalne

     wyniki matur 2023

     rekrutacja na studia

     studia

     kierunki studiów

     studia podyplomowe

      

     Ciekawe

      


     gdzie studiować

      

      

     Nadchodzące wydarzenia

     Komentarze (0)