FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim - uczelnie >

W dzisiejszych czasach, znajomość jak największej liczby języków obcych, stała się niezwykle pożądaną przez pracodawców umiejętnością. Choć nadal najpopularniejszym i najczęściej stosowanym w kontaktach biznesowych, językiem jest angielski, to istotne jest aby rozwijać swoje kompetencje i biegle komunikować się także w językach innych narodów. Studenci mając to na uwadze, coraz częściej decydują się na wybór studiów filologicznych, których ukończenie zapewni im gruntowne wykształcenie z zakresu wybranego języka i umożliwi zdobycie przyszłościowej pracy.

Jednym z ciekawszych i bardziej perspektywicznych studiów tego typu jest filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim. Ich program jest skierowany do wszystkich osób chcących rozwijać swoje zdolności językowe i wiedzę kulturową i literaturoznawczą. Jeżeli więc, marzysz o tym żeby biegle komunikować się w języku hiszpańskim i angielskim i tym samym zapewnić sobie udaną przyszłość zawodową, to studia na tym perspektywicznym kierunku będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim?

Jako student tego perspektywicznego i zarazem interesującego kierunku będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturową. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących i niezwykle rozwijających zajęć i warsztatów praktycznych, których tematyka będzie oscylować wokół różnorodnych zagadnień.

W trakcie kursu, przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu swoich zdolności językowych z zakresu dwóch języków: angielskiego i hiszpańskiego. Ponadto, dowiesz się więcej o kulturze, historii i tradycjach tych terenów oraz zaznajomisz się z osiągnięciami ich kultury i literatury. Wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. W ofercie kształcenia przewidziano ścieżkę tłumaczeniową, nauczycielską , biznesową oraz medialną. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę językoznawczą, kulturową i literaturoznawczą. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w firmach i korporacjach, w których wymagana jest znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego. Co więcej idealnie odnajdziesz się, jako pracownik biur tłumaczeniowych, oświaty lub szkół językowych.

Ponadto, będziesz mógł pracować w instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury obu tych krajów. Ciekawą opcją jest także możliwość rozpoczęcia pracy w branży turystycznej, chociażby jako pilot wycieczek lub przewodnik. Dodatkowo, doskonała znajomość dwóch języków obcych otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju. Ukończenie studiów pierwszego stopnia, przygotuje Cię do kontynuowania nauki na studiach magisterskich.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę oraz udokumentować swoją znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM:

   • znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym
   • znajomość literatury, kultury i historii Hiszpanii i Iberoameryki
   • umiejętność dokonywania tłumaczeń
   • wiedza językoznawcza
   • przygotowanie pedagogiczno-dydaktyczne
   • znajomość zasad gramatycznych
   • wiedza z zakresu historii i kultury języka
   • umiejętność analizy i interpretacji tekstów kultury

   Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne i filologiczne.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim będziesz miał okazję korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami językoznawczymi, kulturowymi czy literaturoznawczymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Intellectual Property
   • History of the USA
   • British Civilization
   • Academic Writing

   Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie powyższych studiów, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także wiele cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Podczas licznych warsztatów rozwiniesz swoje kompetencje językowe z zakresu języka angielskiego i hiszpańskiego. Ponadto nauczysz się analizować wybrane teksty literackie czy zjawiska kulturowe i społeczne. Studenci zyskają także zdolności wykonywania tłumaczeń ustnych oraz pisemnych oraz poznają specjalistyczną terminologię biznesową.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem hiszpańskim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM:

   • specjalistyczne wydawnictwa
   • redakcje czasopism
   • branża turystyczna
   • pilot wycieczek
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • instytucje kultury
   • szkoły
   • szkoły językowe
   • biura tłumaczeniowe
   • własna działalność gospodarcza

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   matura poprawkowa 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia