AMERYKANISTYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

AMERYKANISTYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Amerykanistyka - studia podyplomowe

Studia na kierunku amerykanistyka to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku amerykanistyka - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności amerykanistyka - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | amerykanistyka - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia kierowane są do wszystkich zainteresowanych kulturą amerykańską, zarówno hobbystów, filologów angielskich, jak i pracowników firm międzynarodowych mających ciągły kontakt z oddziałami zagranicznymi lub klientami w Ameryce.

Celem studiów jest poszerzanie wiedzy studentów na temat, kultury, społeczeństwa i polityki Stanów Zjednoczonych oraz pokazanie jak ten kraj wpływa na ludzi na całym świecie.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek amerykanistyka zazwyczaj wystarczy jedynie wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Najczęstszym warunkiem koniecznym jest posiadanie tytułu licencjata, magistra czy inżyniera. Pomimo tematyki przeważnie nie jest konieczna znajomość języka angielskiego, jednak może być ona przydatna, żeby w pełni skorzystać z materiałów i bibliotek udostępnionych podczas studiów. Nauka może się także wiązać z dodatkowymi opłatami, a w grupach może być ograniczona liczba miejsc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AMERYKANISTYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AMERYKANISTYKA?

Kierunek amerykanistyka realizowany jest w trybie niestacjonarnym i online. Zajęcia mogą być więc realizowane za pomocą aplikacji do nauki zdalnej, przez które studenci łączą się z wykładowcą w czasie rzeczywistym. Dodatkowo w programie mogą być przewidziane indywidualne sesje nauki, podczas których studenci we własnym tempie zapoznają się z materiałami na platformach e-learningowych. Wśród kadry można znaleźć wykładowców zainteresowanych różnymi aspektami istnienia i działalności Stanów Zjednoczonych, którzy mogą mieć także wpływ na program studiów i realizować własne tematy. Zajęcia odbywają się w różnych formach, włączając w to  m.in. warsztaty, prezentacje czy panele dyskusyjne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku amerykanistyka możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku amerykanistyka zdobywają szeroką wiedzę na temat Stanów Zjednoczonych. Dzięki zróżnicowanemu programowi mogą się zapoznać z wieloma aspektami funkcjonowania kraju, który ma duży wpływ na światową kulturę czy politykę. Wykładowcy mogą się podzielić wiedzą na temat społeczeństwa amerykańskiego, jego podziałów i odpowiedzieć na pytanie, jacy właściwie są ci Amerykanie?

W trakcie zajęć mogą się pojawić tematy związane z literaturą klasyczną, ale także nowymi trendami w tworzeniu książek. W programie nie powinno także zabraknąć popkultury, która potrafi sprawić, że śledzi ją cały świat. Słuchacze będą mogli zdobyć wiedzę na temat różnorodnej muzyki Stanów Zjednoczonych, artystów pochodzących i działających na terenie kraju.

Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku amerykanistyka, to np.:

 • House of Cards? Amerykańskie instytucje federalne
 • media amerykańskie: fact-checking, fake newsy i postprawda
 • film amerykański: nie tylko Hollywood

Podczas studiów słuchacze mogą także zapoznać się z karierą amerykańskich prezydentów, ich dokonaniami i odbiorem ich polityki na świecie.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AMERYKANISTYKA?

Studia na kierunku amerykanistyka trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AMERYKANISTYKA?

Absolwenci kierunku amerykanistyka poszerzają swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania wielu aspektów Stanów Zjednoczonych, dlatego mogą szukać zatrudnienia przede wszystkim w przedsiębiorstwach międzynarodowych współpracujących z tym krajem. Studia mogą być także drogą do awansu ze względu na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Filologowie angielscy mogą także zwiększyć zakres tematyczny prowadzonych zajęć, co może się przyczynić do zwiększenia etatu czy ilości warsztatów. Ciekawe studia mogą także wyróżnić CV na tle innych i dać szansę na więcej rozmów o pracę.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku amerykanistyka to m.in.:

 • firmy międzynarodowe
 • placówki dyplomatyczne

 

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie