Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska

Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska

Dodaj do ulubionych

Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jeżeli Twoje myśli uciekają w stronę Dalekiego Wschodu, egzotycznych miejsc, tak innej od naszej kultury i trybu życia, jeżeli chciałbyś poznać język i zwyczaje tamtych ludzi oraz wykorzystać to w praktyce zawodowej, powinieneś wziąć pod uwagę studia na kierunku Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjskjo Malajska. Indonezja i Malezja to państwa, które leżą obok siebie i są porozrzucane po archipelagu wysp na Oceanie Spokojnym. Malezja obejmuje dwa terytoria oddzielone od siebie Morzem Południowochińskim, a Indonezja zajmuje szereg różnie położonych względem siebie wysp i półwyspów. Oba państwa były swego czasu koloniami – Indonezja uwolniła się spod panowania holenderskiego w 1945 roku, a Malezja od panowania brytyjskiego w 1957 roku. Oba kraje mają ciekawą historię, także względem siebie nawzajem, a przykładem może być tzw. konfrontacja indonezyjsko-malezyjska, która była zbrojnym konfliktem o przyszłość wyspy Borneo prowadzonym w latach 1963-1966. Kraje są do siebie podobne pod pewnymi względami, jak np. przeważający procent wyznawców islamu, bądź odmienne ustroje polityczne – Malezja ma monarchię elekcyjną, natomiast Indonezja jest republiką.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na tym kierunku pozwolą Ci zatem na kompleksową naukę języków indonezyjskiego i malezyjskiego w wymiarze 2000 godzin zajęć, w tym praktycznej nauki języka, gramatyki praktycznej, gramatyki kontrastywnej, fonetyki i fonologii. Sa to studia filologiczne, co oznacza, że zostaniesz wyposażony w wiedzę o kulturze, historii i literaturze tych krajów, aby lepiej zrozumieć ich mieszkańców oraz realia panujące w tych państwach. Będzie to nieoceniony atut tłumacza.

Na najlepszych studentów kierunku czekaja atrakcyjne oferty stypendiów zagranicznych, które stwarzają możliwośc wyjazdu na uczelnie w Malezji i Indonezji na okres od 3 do 16 miesięcy.

Wszystko to w połączeniu – językoznawstwo, przybliżenie kultury Indonezji i Malezji oraz wyjazd do tych krajów w celu przetestowania na sobie zdobytych informacji – przygotowuje Cię do bycia prawdziwym znawcą filologii indonezyjsko-malajskiej – których w Polsce nie ma wielu.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIE AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ – FILOLOGIA INDONEZYJSKO MALAJSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologie azji południowo-wschodniej - filologia indonezyjsko malajska

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologię Indonezyjsko Malajską

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • praktycznej znajomości języka indonezyjskiego i malajskiego
   • literaturoznawstwa
   • podstaw translatoryki
   • kultury Indonezji i Malezji
   • historii i realiów indonezyjsko-malezyjskich

   Jak wyglądają studia na kierunku Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska ?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

   Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student powyższego kierunku zdobędziesz kompleksową wiedzę z obszaru nauk filologicznych i kulturowych. Ponadto będziesz miał okazję, dowiedzieć się więcej o historii, kulturze oraz literaturze indonezyjskiej i malajskiej. W programie nauczania wyodrębniono wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:

   • Praktyczna nauka języka indonezyjskiego
   • Historia literatury indonezyjskiej i malajskiej
   • Historia Indonezji i Malezji

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się władać językiem indonezyjskim i malajskim, a także osiągniesz wysoki poziom z języka angielskiego lub niemieckiego. Studenci rozwiną także kompetencje z zakresu dokonywania tłumaczeń ustnych oraz pisemnych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student będziesz mógł dodatkowo skorzystać z możliwości wyjazdu na stypendium do Indonezji.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku filologie azji południowo-wschodniej – filologia indonezyjsko malajska na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska

   Absolwent kierunku Filologie Azji Południowo-Wschodniej – Filologia Indonezyjsko Malajska znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • placówkach dyplomatycznych
   • turystyce
   • szkolnictwie wyższym
   • biurach tłumaczeń
   • wydawnictwach zagranicznych
   • korespondent zagraniczny (media)

    

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIE AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ – FILOLOGIA INDONEZYJSKO MALAJSKA

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIE AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ – FILOLOGIA INDONEZYJSKO MALAJSKA

   Komentarze (0)