Neofilologia orientalna - arabistyka

Neofilologia orientalna - arabistyka

Dodaj do ulubionych

Neofilologia orientalna - arabistyka studia - kierunek studiów

Kobiety w kefijach, przyprawowe targi w mgiełce kolorowego pyłu, hipnotyczny język i zaśpiew muezzina – ezan wzywający do modlitwy tysiące twarzy zwróconych w stronę Mekki. Nasza wizja orientalnego świata krajów arabskiego kręgu językowego to odurzająca mieszanka nasyconej barwami kultury i obyczajowości, kilka stereotypów skutecznie fałszujących obraz całości i garść niewiedzy, która tworzy przestrzeń dla nieprawdziwych sądów. Dla osób, które mają ochotę wyjść poza łatwe sądy, szczątkową wiedzę i ogólne opinie, kierując się autentyczną fascynacją dla tej części świata, która posługuje się 28-literowym alfabetem zapisując swoje myśli od prawej do lewej strony, powstały studia na kierunku neofilologia orientalna – arabistyka.

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli nauka języków przychodzi Ci z łatwością i nie wyobrażasz sobie lepszego sposobu na poznawanie świata od tego, który wiąże się z wertowaniem słowników i oswajaniem gramatyk, myślisz o studiach filologicznych, ale zależy Ci na tym, by wyróżnić się na rynku pracy, swój pierwszy milion bez wahania przeznaczyłbyś na podróż do Rijad lub Mekki, najlepiej taką, która nie uwzględnia zakupu biletu powrotnego, studia na kierunku neofilologia orientalna – arabistyka mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

Program studiów i przedmioty

Jak wygląda nauka na studiach neofilologicznych i czego będziesz miał okazję nauczyć się jako ich adept? Arabistyka to kurs wyposażający przyszłych absolwentów w wysokie kompetencje językowe oparte na znajomości dwóch języków orientalnych w mowie i piśmie. Weźmiesz więc udział w intensywnych lektoratach z języka arabskiego i hebrajskiego, poznasz ich współczesne i literackie odmiany, przyjrzysz się dialektom. Do tandemu języków orientalnych dołączysz elementy łaciny oraz język angielski. W Twoim planie zajęć znajdą się takie przedmioty, jak gramatyka opisowa, praktyczna nauka języka, wstęp do językoznawstwa ogólnego i literaturoznawstwa czy język mediów. Poznawanie orientalnej mowy uzupełnisz o wiedzę na temat literatury arabskiej – w ujęciu historycznym i z uwzględnieniem współczesnych kierunków jej rozwoju. Dowiesz się także czym charakteryzuje się filozofia bliskiego wschodu, czym jest islam i jaki jest jego wpływ na kulturę i obyczajowość państw rozwijających się pod skrzydłami tej religii.

 

Praca po studiach

Jakie drogi rozwoju zawodowego możesz rozważać, jeśli ukończysz studia na kierunku neofilologia orientalna – arabistyka? Absolwenci tego kierunku mogą pochwalić się niepopularnymi umiejętnościami językowymi, które w oczywisty sposób wyróżniają ich na rynku pracy. Jako osoba sprawnie posługująca się dwoma językami orientalnymi, możesz związać swoją karierę z firmami i przedsiębiorstwami nastawionymi na współpracę międzynarodową, pomyśleć o pracy w charakterze nauczyciela języka – działającego samodzielnie lub związanego ze szkołami językowymi – tłumacza lub lektora. Wiedzę z zakresu literatury, kultury i obyczajowości Wschodu będziesz mógł z powodzeniem wykorzystać w pracy redaktora prasowego lub zainwestować ją w rozwój umiejętności dyplomatycznej i pomyśleć o pracy w instytucjach budujących i wspierających istniejące kontakty między państwami Europy i Azji.

Jakie przedmioty zdawać na maturze ?

Przy rekrutacji na kierunek neofilologia orientalna – arabistyka na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NEOFILOLOGIA ORIENTALNA - ARABISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku neofilologia orientalna - arabistyka

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku neofilologia orientalna – arabistyka?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • praktyczna znajomość dwóch języków orientalnych (arabskiego i hebrajskiego) w mowie i piśmie
   • dialektów języka arabskiego i hebrajskiego
   • środowiskowych i stylistycznych odmian języka arabskiego (współczesny język arabski, język literacki, język biznesu, język mediów)
   • podstaw języka łacińskiego
   • praktycznej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
   • gramatyki opisowej
   • podstaw językoznawstwa ogólnego i literaturoznawstwa
   • historii literatury arabskiej
   • współczesnych tendencji i kierunków rozwoju literatury arabskiej
   • filozofii Bliskiego Wschodu
   • genezy, podstaw i założeń islamu

   Jak wyglądają studia na kierunku neofilologia orientalna – arabistyka?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek neofilologia orientalna – arabistyka zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W ramach studiów na kierunku neofilologia orientalna – arabistyka zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu nauk językoznawczych, literaturoznawczych oraz kulturoznawczych. Jako student będziesz miał okazję poznać historię, kulturę, religię czy literaturę krajów arabskich. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, między innymi takich jak:

   • Wstęp do studiów arabistycznych – orientalistycznych
   • Kultura regionu – kultura Arabów
   • Wstęp do językoznawstwa ogólnego
   • Gramatyka opisowa języka arabskiego

    

   3. Nabywane umiejętności

   Absolwenci kierunku neofilologia orientalna – arabistyka będą mogli pochwalić się wszechstronnymi umiejętnościami praktycznymi, które wyróżnią ich na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. W ramach licznych warsztatów przewidzianych na powyższym kierunku, skupisz się na nauce języka arabskiego oraz języka angielskiego. Ponadto poznasz zasady dokonywania analizy i interpretacji tekstów z kanonu literatury arabskiej. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób przeprowadzać tłumaczenia ustne i pisemne w obrębie dwóch języków.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku neofilologia orientalna – arabistyka będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku neofilologia orientalna - arabistyka na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku neofilologia orientalna – arabistyka?

   Absolwent kierunku neofilologia orientalna – arabistyka znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • nauczyciel języka obcego
   • wykwalifikowany tłumacz
   • lektor
   • pracownik instytucji dyplomatycznych
   • pracownik mediów: radia, telewizji, redakcji prasowych
   • pracownik instytucji kultury nastawionych na propagowanie kultury i sztuki Bliskiego Wschodu
   • pracownik międzynarodowych firm i przedsiębiorstw nastawionych na współpracę między Europą a Azją
   • pracownik branży turystycznej
   • publicysta
   • dziennikarz

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU NEOFILOLOGIA ORIENTALNA - ARABISTYKA

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEOFILOLOGIA ORIENTALNA - ARABISTYKA

   Komentarze (0)