Neofilologia orientalna - sinologia

Neofilologia orientalna - sinologia

Dodaj do ulubionych

Neofilologia orientalna - sinologia studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Chociaż nam, Europejczykom, do Chin najbliżej jest czasem przez talerz z sajgonkami i makaronem, warto mieć z tyłu głowy nieco szerszą wiedzę na temat państwa, które cywilizacyjnie wyprzedzało nas niegdyś o głowę. Ojczyzna papieru, druku i prochu, silnie hierarchiczna, pełna towarzyskich tabu i wyćwiczona w mówieniu nie wprost – dla wielu niezwykle silna inspiracja do poznawania obcego języka, orientalnej kultury i obyczajowości. Jeśli czujesz, że Twoja mentalna przestrzeń krzyżuje się z rzeką Jangcy, Państwo Środka fascynuje Cię swoją kulturą, literaturą i językiem, które chciałbyś zgłębiać na akademickim poziomie, zawsze chętnie uczyłeś się języków i zależy Ci, by Twoje kompetencje lingwistyczne zostały dostrzeżone na wymagającym rynku pracy, powinieneś wpisać studia na kierunku neofilologia orientalna – sinologia, na listę swoich edukacyjnych priorytetów.

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent tego kierunku? Sinologia to kompleksowy kurs oparty na poznawaniu języka, kultury, literatury i uwarunkowań społeczno-politycznych państw należących do chińskiego kręgu językowego. Weźmiesz więc udział w zajęciach z praktycznej nauki języka chińskiego, ale w Twojej optyce znajdzie się również klasyczny język chiński, którego znajomość pozwoli Ci lepiej zrozumieć współczesne tendencje rządzące mową mieszkańców Kraju Środka. Mocnym akcentem neofilologii orientalnej realizowanej w języku chińskim jest kształtowanie umiejętności translatorskich, możesz więc spodziewać się ćwiczeń oraz konwersatoriów z tłumaczenia ustnego i pisemnego, skoncentrowanych zarówno na tekstach użytkowych, specjalistycznych jak i literackich, uzupełnionych wiedzą z teorii przekładu. Będziesz miał okazję zapoznać się z metodologią badań nad literaturą lub językiem Chin, w zależności od wybranej przez siebie ścieżki specjalizacyjnej. Wpłynie ona także na kształt konwersatoriów, w których weźmiesz udział, inwestując swój czas w zgłębianie zagadnień literatury chińskiej lub poznawanie teorii językoznawczych.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz pracował jako absolwent kończący studia na kierunku neofilologia orientalna – sinologia? Nie tak egzotyczna, jak kilka lat temu, ale wciąż wyróżniająca Cię na rynku pracy znajomość języka chińskiego sprawi, że będziesz mógł rozważyć naprawdę wiele kierunków rozwoju. Z powodzeniem odnajdziesz się w roli tłumacza zajmującego się przekładem tekstów oraz zatrudnianego do współpracy przy obsłudze międzynarodowych spotkań dyplomatycznych, kulturalnych lub politycznych. Znajomość gospodarki Chin pozwoli Ci na podjęcie zatrudnienia w firmach i przedsiębiorstwach nastawionych na współpracę z Polską i Europą a wiedza z zakresu chińskiej kultury i literatury otworzy przed Tobą drzwi instytucji kulturalnych, wydawnictw oraz redakcji prasowych. W Twoim zasięgu znajdzie się również praca w dyplomacji, turystyce oraz agencjach reklamowych i marketingowych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze ?

Przy rekrutacji na kierunek neofilologia orientalna – sinologia na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język angielski.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NEOFILOLOGIA ORIENTALNA - SINOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku neofilologia orientalna - sinologia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku neofilologia orientalna – sinologia?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • praktycznej znajomości języka chińskiego w mowie i piśmie
   • znajomości klasycznego języka chińskiego
   • ustnego i pisemnego tłumaczenia użytkowych, specjalistycznych i literackich tekstów tworzonych w języku chińskim
   • metodologii językoznawczych lub literaturoznawczych
   • teorii przekładu

   Jak wyglądają studia na kierunku neofilologia orientalna – sinologia?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek neofilologia orientalna – sinologia zdobędą wszechstronne wykształcenie filologiczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku neofilologia orientalna – sinologia będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z historią, kulturą oraz literaturą Chin. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Praktyczna nauka jęz. chińskiego
   • Tłumaczenie tekstów chińskich
   • Klasyczny j.chiński
   • Gramatyka opisowa współczesnego jęz. chińskiego

    

   3. Nabywane umiejętności

   W ramach licznych warsztatów przewidzianych na kierunku neofilologia orientalna – sinologia zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na praktycznej nauce języka chińskiego, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób analizować wybrane teksty z kanonu literatury chińskiej. Studenci poznają także specyfikę dokonywania tłumaczeń ustnych oraz pisemnych w obrębie dwóch języków.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku neofilologia orientalna – sinologia będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry, po ukończeniu których otrzymasz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku neofilologia orientalna - sinologia na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku neofilologia orientalna – sinologia?

   Absolwent kierunku neofilologia orientalna – sinologia znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • wykwalifikowany tłumacz
   • lektor języka obcego
   • pracownik agencji reklamowych i marketingowych
   • pracownik instytucji dyplomatycznych
   • pracownik redakcji wydawniczych
   • dziennikarz
   • rzecznik prasowych
   • pracownik firm i przedsiębiorstw nastawionych na współpracę międzynarodową
   • pracownik instytucji kulturalnych
   • pracownik branży turystycznej

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU NEOFILOLOGIA ORIENTALNA - SINOLOGIA

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEOFILOLOGIA ORIENTALNA - SINOLOGIA

   Komentarze (0)