Filologiczne studia doktoranckie

Filologiczne studia doktoranckie

Filologiczne studia doktoranckie – kierunek studiów

Żyjemy w czasach, w których biegłe posługiwanie się jednym językiem obcym jest podstawą do podjęcia jakichkolwiek studiów i pracy, a na największy szacunek zasługują ludzie władający przynajmniej kilkoma. Nie bez znaczenia pozostaje także umiejętność odnalezienia się w obcym obszarze kulturowym wynikająca z szerokich kompetencji interpersonalnych. Filologiczne studia doktoranckie to interdyscyplinarne studia humanistyczne, kształcące w dyscyplinach z pogranicza światowego literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, językoznawstwa i wiedzy o sztuce. Kierunek ten jest skierowany do absolwentów studiów magisterskich, chętnych do kontynuowania nauki na studiach humanistycznych o szerokim spektrum zasięgu w kwestii przekazywanej wiedzy. Nigdy nie mogłeś się zdecydować co do obszaru filologicznego, jaki chciałbyś zagłębiać? Chciałbyś w przyszłości szczycić się tytułem doktora nauk filologicznych? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to studia na kierunku filologiczne studia doktoranckie są stworzone dla ciebie!

Czego nauczysz się w trakcie studiów na kierunku filologiczne studia doktoranckie? Będziesz miał okazję zdobyć szeroką wiedzę o światowej kulturze oraz różnorodności językowej i przyczyn jej powstawania. Liczne zajęcia warsztatowe oparte na pracy w grupie pozwolą ci nabyć kompetencje interpersonalne, niezwykle cenne nie tylko w perspektywie przyszłej pracy, ale również codziennego życia. Nie będzie ci obca historia myśli filozoficznej, dzięki której zrozumiesz niezaprzeczalny fenomen Platona i Arystotelesa.

Gdzie będziesz mógł podjąć pracę jako absolwent studiów na kierunku filologiczne studia doktoranckie? Wszędzie tam, gdzie będziesz mógł wykorzystać nabyte w toku studiów umiejętności w zakresie poprawnego posługiwania się językiem oraz umiejętność nawiązywania kontaktów z przedstawicielami różnych kultur. Zatrudnisz się w instytucjach kulturalnych takich jak teatry, domy kultury, opery i świetlice środowiskowe. Mass - media oraz wydawnictwa podziękują ci za lekkość pióra i umiejętność tworzenia chwytliwych tekstów tematycznych. Międzynarodowe korporacje przyjmą cię z otwartymi ramionami z uwagi na niesłabnącą potrzebę pozyskiwania kontrahentów różnego pochodzenia - umiejąc odnaleźć się w każdej kulturze będziesz w tym najlepszy. Umiejętności skutecznego argumentowania swojego stanowiska oraz wysokie kompetencje interpersonalne otworzą ci furtkę do pracy w placówkach dyplomatycznych. Ponadto będziesz mógł spróbować swoich sił w wykonywaniu tłumaczeń dowolnych tekstów w językach, jakimi najlepiej operujesz. Jak sam widzisz, wybór jest niezwykle szeroki a od trudów jego wykonania dzieli cię już tylko aplikacja i kilka lat studiów!

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku filologiczne studia doktoranckie, należy posiadać dyplom ukończenia studiów magisterskich lub studiów II stopnia, upoważniających do kontynuowania nauki na studiach doktoranckich.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGICZNE STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Kierunek filologiczne studia doktoranckie prowadzony jest przez:

Wydział Filologiczny UG

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologiczne studia doktoranckie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • literaturoznawstwa
 • językoznawstwa
 • kulturoznawstwa
 • nauk o sztuce
 • podstaw filozofii

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologiczne studia doktoranckie

Absolwent kierunku filologiczne studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik instytucji kulturalnych
 • międzynarodowych korporacjach
 • placówkach oświatowych
 • mass – mediach
 • wydawnictwach
 • placówkach dyplomatycznych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGICZNE STUDIA DOKTORANCKIE

Komentarze (0)