Filologiczne studia doktoranckie

Filologiczne studia doktoranckie

Dodaj do ulubionych

Filologiczne studia doktoranckie – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Żyjemy w czasach, w których biegłe posługiwanie się jednym językiem obcym jest podstawą do podjęcia jakichkolwiek studiów i pracy, a na największy szacunek zasługują ludzie władający przynajmniej kilkoma. Nie bez znaczenia pozostaje także umiejętność odnalezienia się w obcym obszarze kulturowym wynikająca z szerokich kompetencji interpersonalnych. Filologiczne studia doktoranckie to interdyscyplinarne studia humanistyczne, kształcące w dyscyplinach z pogranicza światowego literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, językoznawstwa i wiedzy o sztuce. Kierunek ten jest skierowany do absolwentów studiów magisterskich, chętnych do kontynuowania nauki na studiach humanistycznych o szerokim spektrum zasięgu w kwestii przekazywanej wiedzy. Nigdy nie mogłeś się zdecydować co do obszaru filologicznego, jaki chciałbyś zagłębiać? Chciałbyś w przyszłości szczycić się tytułem doktora nauk filologicznych? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to studia na kierunku filologiczne studia doktoranckie są stworzone dla ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w trakcie studiów na kierunku filologiczne studia doktoranckie? Będziesz miał okazję zdobyć szeroką wiedzę o światowej kulturze oraz różnorodności językowej i przyczyn jej powstawania. Liczne zajęcia warsztatowe oparte na pracy w grupie pozwolą ci nabyć kompetencje interpersonalne, niezwykle cenne nie tylko w perspektywie przyszłej pracy, ale również codziennego życia. Nie będzie ci obca historia myśli filozoficznej, dzięki której zrozumiesz niezaprzeczalny fenomen Platona i Arystotelesa.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł podjąć pracę jako absolwent studiów na kierunku filologiczne studia doktoranckie? Wszędzie tam, gdzie będziesz mógł wykorzystać nabyte w toku studiów umiejętności w zakresie poprawnego posługiwania się językiem oraz umiejętność nawiązywania kontaktów z przedstawicielami różnych kultur. Zatrudnisz się w instytucjach kulturalnych takich jak teatry, domy kultury, opery i świetlice środowiskowe. Mass - media oraz wydawnictwa podziękują ci za lekkość pióra i umiejętność tworzenia chwytliwych tekstów tematycznych. Międzynarodowe korporacje przyjmą cię z otwartymi ramionami z uwagi na niesłabnącą potrzebę pozyskiwania kontrahentów różnego pochodzenia - umiejąc odnaleźć się w każdej kulturze będziesz w tym najlepszy. Umiejętności skutecznego argumentowania swojego stanowiska oraz wysokie kompetencje interpersonalne otworzą ci furtkę do pracy w placówkach dyplomatycznych. Ponadto będziesz mógł spróbować swoich sił w wykonywaniu tłumaczeń dowolnych tekstów w językach, jakimi najlepiej operujesz. Jak sam widzisz, wybór jest niezwykle szeroki a od trudów jego wykonania dzieli cię już tylko aplikacja i kilka lat studiów!

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku filologiczne studia doktoranckie, należy posiadać dyplom ukończenia studiów magisterskich lub studiów II stopnia, upoważniających do kontynuowania nauki na studiach doktoranckich.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGICZNE STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologiczne studia doktoranckie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologiczne studia doktoranckie

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • literaturoznawstwa
   • językoznawstwa
   • kulturoznawstwa
   • nauk o sztuce
   • podstaw filozofii

   Czas trwania studiów na kierunku filologiczne studia doktoranckie na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologiczne studia doktoranckie

   Absolwent kierunku filologiczne studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik instytucji kulturalnych
   • międzynarodowych korporacjach
   • placówkach oświatowych
   • mass – mediach
   • wydawnictwach
   • placówkach dyplomatycznych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGICZNE STUDIA DOKTORANCKIE

   Komentarze (0)