FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obywatele Ukrainy od lat są częścią polskiego rynku pracy. W ostatnich latach również ze względu na konflikt zbrojny na terenie ich kraju, znacznie zwiększyła się liczba ludności napływowej z tamtych terenów. Polscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników pochodzenia ukraińskiego, a na uczelniach stale powiększa się grono studentów zza wschodniej granicy.
To wszystko wpływa na zacieśnienie współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą. Przedsiębiorstwa poszerzają swoje usługi o te dedykowane obywatelom Ukrainy. Coraz częściej na półkach w sklepie można zobaczyć ukraińskie produkty, a filmy z ukraińskimi napisami w ofertach kin już nikogo nie dziwią. Otwarcie rynku na wschodnią ludność napływową, sprawiło, że zaczęto doceniać specjalistów od języka i kultury ukraińskiej.
Jeżeli chciałbyś bliżej poznać mowę i obyczaje naszych sąsiadów i dodatkowo podnieść swoje kompetencje z języka angielskiego to nie wahaj się i rekrutuj na kierunek filologia ukraińska z językiem angielskim! To niezwykle przyszłościowy kierunek, który idealnie wpisuje się w potrzeby stawiane przez dzisiejszy rynek pracy.
 
Czego nauczysz się na kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim?
 
Przede wszystkim na studiach zdobędziesz gruntowne wykształcenie z zakresu językoznawstwa i szeroko pojętej kultury Ukrainy, a także rozwiniesz swoje umiejętności z języka angielskiego. Niewątpliwą zaletą studiów jest fakt, że wszystkie zajęcia i wykłady w znacznej części prowadzone są w językach obcych. To sprawi, że szybciej oswoisz się z mową naszych wschodnich sąsiadów. Ponadto pogłębisz swoją wiedzę z zakresu: historii, obyczajów i realiów życia ludności ukraińskiej.
Już na początku trzeciego roku będziesz miał możliwość wyboru odpowiadającego Ci profilu, w ramach którego będziesz kontynuował naukę. Na specjalizacji językoznawczej zagłębisz się meandry specjalistycznej wiedzy z obszaru gramatyki i pochodzenia języka ukraińskiego. Natomiast na zajęciach z zakresu literaturoznawczo-kulturowego poznasz najwybitniejsze dzieła twórców pochodzących z Ukrainy oraz opanujesz wiadomości oscylujące wokół kultury tego niezwykle interesującego kraju.
Co więcej, dostaniesz szansę na wykorzystanie teoretycznej wiedzy zdobytej podczas wykładów, na licznych, naukowych wyjazdach na tereny Ukrainy, które umożliwią Ci obcowanie z jej rdzennymi mieszkańcami i poznanie ich zwyczajów. Dodatkowo w toku studiów będziesz mógł zdać certyfikaty potwierdzające twój poziom opanowania języka, zarówno ukraińskiego, jak i angielskiego.
 
Jaka praca po studiach?
 
Jako absolwent tego kierunku będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu języka angielskiego i ukraińskiego. Pozwoli Ci to na podjęcie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach szukających specjalistów w tych dziedzinach.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w szkołach językowych, placówkach dyplomatycznych, instytucjach kulturalnych, a także w sektorze administracji państwowej. Po ukończeniu studiów będziesz także kompleksowo przygotowany do zawodu tłumacza, który będziesz mógł wykonywać w biurach tłumaczeniowych lub otwierając własną działalność gospodarczą. Dodatkowo, bardzo dobra znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim powinieneś zdać maturę z języka obcego nowożytnego oraz z języka polskiego lub ukraińskiego. W przypadku studiów magisterskich w procesie rekrutacji brany jest pod uwagę wynik uzyskany podczas egzaminu licencjackiego. Preferowani kandydaci to absolwenci filologii ukraińskiej lub studiów z zakresu nauk humanistyczno-społecznych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Filologia ukraińska stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia ukraińska

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC FILOLOGIĘ UKRAIŃSKĄ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

 • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i ukraińskiego
 • znajomość kultury i literatury ukraińskiej i anglosaskiej
 • umiejętność tłumaczenia tekstów ukraińskich
 • znajomość historii i życia politycznego Ukrainy

Jak wyglądają studia na kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia ukraińska z językiem angielskim jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.
 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie powyższych studiów filologicznych zdobędziesz kompleksową wiedzę językoznawczą oraz literaturoznawczą. Ponadto będziesz miał okazję zapoznać się z historią, kulturą oraz literaturą brytyjską, amerykańską oraz ukraińską. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów o tematyce powiązanej z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:
 • Literatura, historia i kultura Ukrainy do XVII w.
 • Realioznawstwo obszaru anglojęzycznego
 • Wstęp do literaturoznawstwa
 • Gramatyka współczesnego języka ukraińskiego
 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności językowych z zakresu języka angielskiego oraz ukraińskiego. Ponadto będziesz miał okazję poznać specjalistyczną terminologię biznesową, co w znaczący sposób zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Studenci naucza się również dokonywania tłumaczeń ustnych oraz pisemnych w obrębie języka angielskiego, ukraińskiego oraz polskiego. Program nauczania zakłada również realizacje warsztatów, na których nauczysz się zasad analizy i interpretacji tekstów literackich z kanonu literatury angielskiej, amerykańskiej oraz ukraińskiej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.
 

Czas trwania studiów na kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM?

 • biura tłumaczeniowe
 • administracja
 • szkoły językowe
 • instytucje kulturalne
 • własna działalność gospodarcza
 • dyplomacja

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Komentarze (0)