FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM studia-kierunek studiów

 
Obywatele Ukrainy od lat są częścią polskiego rynku pracy. W ostatnich latach również ze względu na konflikt zbrojny na terenie ich kraju, znacznie zwiększyła się liczba ludności napływowej z tamtych terenów. Polscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników pochodzenia ukraińskiego, a na uczelniach stale powiększa się grono studentów zza wschodniej granicy.
To wszystko wpływa na zacieśnienie współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą. Przedsiębiorstwa poszerzają swoje usługi o te dedykowane obywatelom Ukrainy. Coraz częściej na półkach w sklepie można zobaczyć ukraińskie produkty, a filmy z ukraińskimi napisami w ofertach kin już nikogo nie dziwią. Otwarcie rynku na wschodnią ludność napływową, sprawiło, że zaczęto doceniać specjalistów od języka i kultury ukraińskiej.
Jeżeli chciałbyś bliżej poznać mowę i obyczaje naszych sąsiadów i dodatkowo podnieść swoje kompetencje z języka angielskiego to nie wahaj się i rekrutuj na kierunek filologia ukraińska z językiem angielskim! To niezwykle przyszłościowy kierunek, który idealnie wpisuje się w potrzeby stawiane przez dzisiejszy rynek pracy.
 
Czego nauczysz się na kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim?
 
Przede wszystkim na studiach zdobędziesz gruntowne wykształcenie z zakresu językoznawstwa i szeroko pojętej kultury Ukrainy, a także rozwiniesz swoje umiejętności z języka angielskiego. Niewątpliwą zaletą studiów jest fakt, że wszystkie zajęcia i wykłady w znacznej części prowadzone są w językach obcych. To sprawi, że szybciej oswoisz się z mową naszych wschodnich sąsiadów. Ponadto pogłębisz swoją wiedzę z zakresu: historii, obyczajów i realiów życia ludności ukraińskiej.
Już na początku trzeciego roku będziesz miał możliwość wyboru odpowiadającego Ci profilu, w ramach którego będziesz kontynuował naukę. Na specjalizacji językoznawczej zagłębisz się meandry specjalistycznej wiedzy z obszaru gramatyki i pochodzenia języka ukraińskiego. Natomiast na zajęciach z zakresu literaturoznawczo-kulturowego poznasz najwybitniejsze dzieła twórców pochodzących z Ukrainy oraz opanujesz wiadomości oscylujące wokół kultury tego niezwykle interesującego kraju.
Co więcej, dostaniesz szansę na wykorzystanie teoretycznej wiedzy zdobytej podczas wykładów, na licznych, naukowych wyjazdach na tereny Ukrainy, które umożliwią Ci obcowanie z jej rdzennymi mieszkańcami i poznanie ich zwyczajów. Dodatkowo w toku studiów będziesz mógł zdać certyfikaty potwierdzające twój poziom opanowania języka, zarówno ukraińskiego, jak i angielskiego.
 
Jaka praca po studiach?
 
Jako absolwent tego kierunku będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu języka angielskiego i ukraińskiego. Pozwoli Ci to na podjęcie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach szukających specjalistów w tych dziedzinach.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w szkołach językowych, placówkach dyplomatycznych, instytucjach kulturalnych, a także w sektorze administracji państwowej. Po ukończeniu studiów będziesz także kompleksowo przygotowany do zawodu tłumacza, który będziesz mógł wykonywać w biurach tłumaczeniowych lub otwierając własną działalność gospodarczą. Dodatkowo, bardzo dobra znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku filologia ukraińska z językiem angielskim powinieneś zdać maturę z języka obcego nowożytnego oraz z języka polskiego lub ukraińskiego. W przypadku studiów magisterskich w procesie rekrutacji brany jest pod uwagę wynik uzyskany podczas egzaminu licencjackiego. Preferowani kandydaci to absolwenci filologii ukraińskiej lub studiów z zakresu nauk humanistyczno-społecznych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC FILOLOGIĘ UKRAIŃSKĄ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

   • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i ukraińskiego
   • znajomość kultury i literatury ukraińskiej i anglosaskiej
   • umiejętność tłumaczenia tekstów ukraińskich
   • znajomość historii i życia politycznego Ukrainy

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM?

   • biura tłumaczeniowe
   • administracja
   • szkoły językowe
   • instytucje kulturalne
   • własna działalność gospodarcza
   • dyplomacja

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA UKRAIŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

   Komentarze (0)