STUDIA NAD AZJĄ POŁUDNIOWO - WSCHODNIĄ

STUDIA NAD AZJĄ POŁUDNIOWO - WSCHODNIĄ

Dodaj do ulubionych

STUDIA NAD AZJĄ POŁUDNIOWA - WSCHODNIĄ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie globalizacji oraz otwierania się na rynki wschodnie, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu znajomości kultury, sytuacji politycznej i społecznej krajów azjatyckich. Kultura tych terenów zyskuje coraz większą popularność, a europejczycy chętnie zagłębiają się w jej eklektyzm i różnorodność religijną, obyczajową i językową.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle perspektywiczny i interesujący kierunek, studia nad Azją Południowo – Wschodnią. Ich program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych, którzy pragną nieustannie się rozwijać i zdobywać nowe, cenne doświadczenia oraz chcieliby połączyć swoją działalność zawodową ze swoją pasją. Jeżeli więc należysz do tego grona, to studia nad Azją Południowo-Wschodnią powinny być twoim wyborem!

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia nad Azją Południowo-Wschodnią?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle bogaty program studiów będziesz miał szansę nauczyć się wielu nowych rzeczy związanych z historią, kulturą oraz literaturą obszarów Azji Południowo-Wschodniej.

Jako student będziesz uczęszczał na wiele interesujących wykładów i warsztatów, dzięki którym zyskasz cenne umiejętności praktyczne oraz kwalifikacje zawodowe. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat sytuacji gospodarczej, politycznej i społecznej krajów azjatyckich.

Ponadto, zaznajomisz się z niepowtarzalną kulturą, literaturą i sztuką tych terenów, a także poznasz różnorodne systemy religijne i tradycje obszarów wschodnich. Oprócz tego, zdobędziesz wiedzę językoznawczą i nauczysz się języka wietnamskiego lub bahasa, co niewątpliwie zwiększy twoje szansę na karierę międzynarodową. Uzyskaną podczas zajęć wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

PO ukończeniu tego niezwykle ciekawego i perspektywicznego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę kulturoznawczą, historyczną i literaturoznawczą dotyczącą terenów Azji Południowo-Wschodniej. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w różnorodnych instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem tradycji azjatyckich.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik specjalistycznych wydawnictw, redakcji czasopism czy nowych mediów. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie przyszłości z branżą turystyczną, szczególnie w zawodzie przewodnika lub pilota wycieczek zagranicznych, a także kierownika oraz właściciela biura podróży. Dodatkowo, znajomość języków obcych otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego nowoczesnego i niezwykle unikatowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka obcego nowożytnego, języka polskiego, matematyki, historii, WOS-u lub geografii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD AZJĄ POŁUDNIOWO - WSCHODNIĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia nad azją południowo - wschodnią

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD AZJĄ POŁUDNIOWO-WSCHODNIĄ:

   • znajomość historii krajów Azji Południowo-Wschodniej
   • znajomość literatury i sztuki tych obszarów
   • znajomość sytuacji gospodarczej, politycznej i społecznej krajów azjatyckich
   • znajomość różnorodnych systemów religijnych i filozoficznych
   • znajomość języka wietnamskiego lub bahasa
   • znajomość języka angielskiego
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku studia nad Azją Południowo-Wschodnią?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek studia nad Azją Południowo-Wschodnią jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku studia nad Azją Południowo-Wschodnią będzie oscylował wokół nauk kulturoznawczych, społecznych, politycznych ekonomicznych. Studenci dowiedzą się więcej na temat historii, kultury oraz literatury regionów Azji Południowo-Wschodniej. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Media na Dalekim Wschodzie
   • Wprowadzenie do literatury Azji Płd-Wsch
   • Lektorat języka indonezyjskiego - bahasa
   • Zarządzanie międzykulturowe

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studenci powyższego kierunku, oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędą także cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupią się oni na nauce języka wietnamskiego lub bahasa ich praktycznego wykorzystania w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych. Ważnym elementem kształcenia będzie także wykształcenie zdolności analizowania wybranych zjawisk społecznych, gospodarczych i kulturowych występujących na terenie Azji Południowo-Wschodniej.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku studia nad Azją Południowo-Wschodnią można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy zdecydują się na tę opcję, na naukę poświęcą trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymają tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku studia nad azją południowo - wschodnią na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD AZJĄ POŁUDNIOWO-WSCHODNIĄ:

   • branża turystyczna
   • wydawnictwa
   • redakcje
   • media
   • ośrodki kultury
   • przewodnik/pilot wycieczek
   • właściciel/kierownik biura podróży
   • międzynarodowe firmy i korporacje

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD AZJĄ POŁUDNIOWO - WSCHODNIĄ

   Komentarze (0)