Dodaj do ulubionych

Studia amerykanistyczne studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są stosunkowo młodym państwem. Proklamowanie konstytucji miało miejsce w 1878 roku, natomiast samego oficjalnego odkrycia tego, zamieszkanego przez jego rdzennych mieszkańców, zaoceanicznego kontynetu - jak wszyscy zapewne wiedzą i powinni wiedzieć - dokonał Krzysztof Kolumb. Mało kto jednak wie, że pierwszymi Europejczykami, którzy dotarli do Ameryki byli wikingowie z Islandii około roku 1000. Jednak to od 1492 roku zaczęła się kolonizacja “nowego” kontynentu. Amerykanie tak naprawdę są potomkami Europejczyków - oraz rdzennych mieszkańców, Indian - którzy podjęli ryzyko podróży i osiedlenia się w nowym świecie. Kultura Stanów Zjednoczonych jest zatem miksturą kontynentu europejskiego w połączeniu z pierwotnym formatem kontynentu północnoamerykańskiego. Niejednokrotnie słyszy się, że prezydent Stanów Zjednoczonych jest “Prezydentem Świata”, ponieważ USA są niezaprzeczalną potęgą gospodarczą, militarną i najbardziej wypływową. To trzecie pod względem ludności państwo świata i czwarte pod względem powierzchni jest obiektem zainteresowania i marzeń wielu ludzi na świecie, którzy mają je za swoisty raj do życia. Jeżeli jesteś jedną z takich osób - zafascynowaną fenomenem Stanów Zjednoczonych, jeżeli chciałbyś zawodowo związać się z tym krajem studia amerykanistyczne mogą być pierwszym krokiem do spełnienia Twojego wielkiego “american dream”.

 

Program studiów i przedmioty

Aby wstąpić w szeregi studentów tego kierunku musisz obowiązkowo znać język angielski. Podczas rozmaitych zajęć będzie on wykładany w wersji amerykańskiej, a nie brytyjskiej. W ramach nauczania zostanie Ci również przybliżona historia tego kraju wraz z całym jego wachlarzem kulturowym - sztuką, literaturą, muzyką, obyczajowością i tradycją. W swoim planie zajęć będziesz mógł znaleźć takie przedmioty jak wstęp do kulturoznawstwa, historia i społeczeństwo USA, polityka imigracyjna USA, historia stosunków międzynarodowych, wprowadzenie do tematyki kanadyjskiej, literatura amerykańska, współczesny teatr amerykański, amerykański sposób prowadzenia wojny, amerykańskie interwencje zbrojne i tym podobne.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia amerykanistyczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA AMERYKANISTYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia amerykanistyczne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując studia amerykanistyczne

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • kulturoznawstwa
   • literaturoznawstwa
   • kultury, sztuki i literatury USA
   • historii i obyczajów USA
   • polityki, gospodarki i miliratiów Stanów Zjednoczonych
   • znajomości języka angielskiego amerykańskiego

   Jak wyglądają studia na kierunku studia amerykanistyczne?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie mogą wybierać pomiędzy studiami stacjonarnymi i zaocznymi. Kierunek studia amerykanistyczne można realizować w dwóch powyższych trybach. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Studenci, którzy chcieliby połączyć naukę z innymi aktywnościami, powinny zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na studia amerykanistyczne będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę humanistyczną, kulturoznawczą, społeczną oraz ekonomiczną. Studenci poznają kulturę, literaturę oraz historię Ameryki Północnej i Południowej. Aktualny program studiów znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Osoby, które planują wziąć udział w rekrutacji na powyższych kierunek powinny zapoznać się z dostępnym planem zajęć oraz ofertą modułów specjalizacyjnych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku studia amerykanistyczne będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci wykształcą szereg cennych zdolności i kwalifikacji zawodowych. Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, co będzie niepowtarzalną okazję do rozwijania swoich zdolności językowych i komunikacyjnych. Studenci nauczą się także analizować wybrane zjawiska kulturowe, polityczne i społeczne w Stanach Zjednoczonych. W trakcie zajęć zostaną także kompleksowo przygotowani do podejmowania pracy badawczej czy przygotowywania profesjonalnych wystąpień publicznych.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku studia amerykanistyczne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej otrzymają tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku studia amerykanistyczne na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia amerykanistyczne

   Absolwent kierunku studia amerykanistyczne znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • placówkach zagranicznych
   • szkolnictwie
   • tłumacz
   • instytucjach międzynarodowych
   • wydawnictwach  

   Komentarze (0)