Studia amerykanistyczne studia

Studia amerykanistyczne studia - kierunek studiów

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są stosunkowo młodym państwem. Proklamowanie konstytucji miało miejsce w 1878 roku, natomiast samego oficjalnego odkrycia tego, zamieszkanego przez jego rdzennych mieszkańców, zaoceanicznego kontynetu - jak wszyscy zapewne wiedzą i powinni wiedzieć - dokonał Krzysztof Kolumb. Mało kto jednak wie, że pierwszymi Europejczykami, którzy dotarli do Ameryki byli wikingowie z Islandii około roku 1000. Jednak to od 1492 roku zaczęła się kolonizacja “nowego” kontynentu. Amerykanie tak naprawdę są potomkami Europejczyków - oraz rdzennych mieszkańców, Indian - którzy podjęli ryzyko podróży i osiedlenia się w nowym świecie. Kultura Stanów Zjednoczonych jest zatem miksturą kontynentu europejskiego w połączeniu z pierwotnym formatem kontynentu północnoamerykańskiego. Niejednokrotnie słyszy się, że prezydent Stanów Zjednoczonych jest “Prezydentem Świata”, ponieważ USA są niezaprzeczalną potęgą gospodarczą, militarną i najbardziej wypływową. To trzecie pod względem ludności państwo świata i czwarte pod względem powierzchni jest obiektem zainteresowania i marzeń wielu ludzi na świecie, którzy mają je za swoisty raj do życia. Jeżeli jesteś jedną z takich osób - zafascynowaną fenomenem Stanów Zjednoczonych, jeżeli chciałbyś zawodowo związać się z tym krajem studia amerykanistyczne mogą być pierwszym krokiem do spełnienia Twojego wielkiego “american dream”.

Aby wstąpić w szeregi studentów tego kierunku musisz obowiązkowo znać język angielski. Podczas rozmaitych zajęć będzie on wykładany w wersji amerykańskiej, a nie brytyjskiej. W ramach nauczania zostanie Ci również przybliżona historia tego kraju wraz z całym jego wachlarzem kulturowym - sztuką, literaturą, muzyką, obyczajowością i tradycją. W swoim planie zajęć będziesz mógł znaleźć takie przedmioty jak wstęp do kulturoznawstwa, historia i społeczeństwo USA, polityka imigracyjna USA, historia stosunków międzynarodowych, wprowadzenie do tematyki kanadyjskiej, literatura amerykańska, współczesny teatr amerykański, amerykański sposób prowadzenia wojny, amerykańskie interwencje zbrojne i tym podobne.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując studia amerykanistyczne

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • kulturoznawstwa
 • literaturoznawstwa
 • kultury, sztuki i literatury USA
 • historii i obyczajów USA
 • polityki, gospodarki i miliratiów Stanów Zjednoczonych
 • znajomości języka angielskiego amerykańskiego
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia amerykanistyczne

Absolwent kierunku studia amerykanistyczne znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • placówkach zagranicznych
 • szkolnictwie
 • tłumacz
 • instytucjach międzynarodowych
 • wydawnictwach  

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia amerykanistyczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA AMERYKANISTYCZNE

Typ studiów
Województwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Filologiczne

     Typ studiów
     Województwo

     Komentarze (0)