Dodaj do ulubionych

JĘZYK I KULTURA ROSJI studia – kierunek studiów

Studia na kierunku język i kultura Rosji to studia licencjacki lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub  2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie  niestacjonarnym

 

Podczas studiów na kierunku język i kultura Rosji studenci zdobędą kompleksową wiedzę filologiczną. Ponadto dowiedzą się więcej na temat gramatyki i kultury języka rosyjskiego, a także poznają historię, literaturę i historię Rosji. Co więcej rozwiną zdolności językowe i nauczą się zastosowania języka rosyjskiego w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Dowiedzą się także, w jaki sposób dokonywać analizy wybranych tekstów z kanonu literatury rosyjskiej.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych, instytucjach kultury, wydawnictwach, szkołach językowych, szkołach prywatnych i publicznych oraz w mediach.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Decydując się na realizacje studiów na kierunku język i kultura Rosji należy dokładnie zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni wyższej. Dzięki temu kandydaci będą mogli podjąć odpowiednie przygotowania i zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji. W przypadku studiów pierwszego stopnia konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego z wybranych przez siebie przedmiotów. Kandydaci na studia magisterskie powinni przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych na tym samym kierunku. W innym przypadku należy pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK I KULTURA ROSJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Język i kultura rosji stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

JĘZYK I KULTURA ROSJI - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK I KULTURA ROSJI STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK I KULTURA ROSJI STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku język i kultura rosji

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK I KULTURA ROSJI?

Studia na kierunku język i kultura Rosji będą odpowiednim wyborem dla osób chcących nauczyć się języka rosyjskiego oraz rozwinąć wiedzę filologiczną i kulturoznawczą. Obecnie, znajomość języka rosyjskiego jest umiejętnością docenianą zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy, dlatego dyplom ukończenia powyższych studiów otwiera wiele zawodowych drzwi, a ich absolwenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem wymarzonej pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku język i kultura Rosji możemy podzielić na:

1. Typ

• Studia I stopnia (licencjackie)

• Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

• studia niestacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Program nauczania na kierunku język i kultura Rosji będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami filologicznymi, kulturoznawczymi oraz literaturoznawczymi. Studenci skupią się na nauce języka rosyjskiego oraz poznają ważne zasady gramatyczne. Ponadto dowiedzą się więcej na temat historii, kultury i sztuki rosyjskiej, a także poznają wybrane dzieła literatury rosyjskiej. Oprócz wiedzy teoretycznej rozwiną także umiejętności praktyczne.

W ramach kształcenia nauczą się dokonywania tłumaczeń oraz analizy literackiej. Co więcej, poznają specjalistyczną terminologię biznesową oraz będą uczęszczać na lektorat z języka angielskiego, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK I KULTURA ROSJI?

Studia na kierunku język i kultura Rosji trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU JĘZYK I KULTURA ROSJI?

Po ukończeniu studiów na kierunku język i kultura Rosji można zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową. Absolwenci idealnie odnajdą się jako pracownicy biur tłumaczeniowych, gdzie wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie studiów. Ponadto znajdą zatrudnienie w instytucjach kultury, wydawnictwach oraz w różnego rodzaju mediach. Równie ciekawą opcją będzie związanie swojej przyszłości ze szkołami językowymi oraz z zawodem nauczyciela języka rosyjskiego w szkołach prywatnych i publicznych. Co więcej, po ukończeniu studiów można założyć własną działalność gospodarczą o profilu związanym z uzyskanym wykształceniem.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku język i kultura Rosji:

 • wydawnictwa

 • instytucje kultury

 • media

 • szkoły językowe

 • szkoły publiczne

 • szkoły prywatne

 • biura tłumaczeniowe

 • korporacje międzynarodowe

 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK I KULTURA ROSJI

Komentarze (0)