FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW

FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW studia – kierunek studiów

Studia na kierunku filologia szwedzka od podstaw to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filologia szwedzka od podstaw
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filologia szwedzka od podstaw możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | filologia szwedzka od podstaw - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek filologia szwedzka od podstaw będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk filologicznych i kulturoznawczych. W czasie kształcenia dowiedzą się więcej na temat historii, kultury i literatury Szwecji. Ponadto skupią się na nauce języka szwedzkiego oraz poznają dodatkowy, wybrany przez siebie język obcy, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

Specjalności

Współczesne studia z filologii szwedzkiej od podstaw charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku filologia szwedzka od podstaw: animacja społeczno-kulturalna, komunikacja językowa w biznesie i administracji, studia dwujęzyczne, tłumaczenia.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w szkołach, szkołach językowych, instytucjach kultury, wydawnictwach, mediach, redakcjach czasopism, biurach podróży, agencjach reklamowych oraz firmach i instytucjach zagranicznych.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Kierunek filologia szwedzka od podstaw można realizować na dwóch stopniach kształcenia, na których obowiązują różne warunki rekrutacyjne. Zarówno kandydaci na studia licencjackie, jak i magisterskie powinni zapoznać się z aktualnymi zasadami i tym samym zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji. W przypadku uczelni niepublicznych konieczne będzie zaliczenie egzaminu maturalnego oraz przedstawienie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia. Przyszli studenci muszą także pamiętać o dostarczeniu dokumentów i opłaceniu czesnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Filologia szwedzka od podstaw stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia szwedzka od podstaw studia niestacjonarne

Filologia szwedzka od podstaw studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia szwedzka od podstaw studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia szwedzka od podstaw

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW?

Osoby, które interesują się innymi kulturami oraz językami, powinny aplikować na kierunek filologia szwedzka od podstaw, na którym będą mieli okazję poznać dwa języki obce oraz dowiedzieć się więcej na temat kraju, jakim jest Szwecja. Poza wiedzą teoretyczną studenci zyskają także przygotowanie praktyczne, dzięki któremu bez problemu odnajdą się na współczesnym, wymagającym rynku pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia szwedzka od podstaw możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Program kształcenia na kierunku filologia szwedzka od podstaw będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami filologicznymi, w tym z językoznawstwem i literaturoznawstwem, naukami kulturowymi, czy historycznymi. W planie znajdą się zajęcia z gramatyki opisowej, komunikacji interpersonalnej czy historii języka. Studenci skupią się na nauce języka szwedzkiego oraz jego zastosowania w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Ponadto będą mieli okazję poznać dodatkowy język obcy. W ramach kształcenia dowiedzą się więcej na temat historii literatury i poznają zasady interpretacji i analizy tekstów z kanonu literatury szwedzkiej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zyskają cenne doświadczenie zawodowe.

LE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW?

Studia na kierunku filologia szwedzka od podstaw będą trwały cztery lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW?

Dyplom ukończenia studiów filologicznych otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci kierunku filologia szwedzka od podstaw znajdą zatrudnienie w szkołach i szkołach językowych, gdzie z powodzeniem zajmą się nauczaniem języka szwedzkiego. Dobrym rozwiązaniem będzie także podjęcie pracy w branży turystycznej, instytucjach kultury lub w redakcjach czasopism. Absolwenci znajdą zatrudnienie w mediach, firmach międzynarodowych, wydawnictwach oraz w agencjach reklamowych i marketingowych. Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie własnej działalności gospodarczej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia szwedzka od podstaw:

 • szkoły
 • szkoły językowe
 • firmy międzynarodowe
 • agencje reklamowe
 • instytucje kultury
 • media
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • agencje marketingowe
 • dyplomacja
 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA SZWEDZKA OD PODSTAW

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • Dzień otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ7ajWFgpTEEcRrmc8imN_ct4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d4684-wsb-opole.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu