Bohemistyka antropologiczno-kulturowa

Bohemistyka antropologiczno-kulturowa

Studia na kierunku bohemistyka antropologiczno-kulturowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
  Miejscowość
   Status uczelni
   Typ uczelni
   Więcej filtrów
   Poziom studiów
   Forma studiów
   Czas trwania

   Uniwersytet Opolski

   Bohemistyka antropologiczno kulturowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
   forma: stacjonarne

   Bohemistyka antropologiczno-kulturowa studia - kierunek studiów

   Studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). 
    

   Studia na kierunku bohemistyka antropologiczno-kulturowa
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów stacjonarne
   Poziom studiów studia I stopnia
   Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

   Uczelnie

   Studia na kierunku bohemistyka antropologiczno-kulturowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | bohemistyka antropologiczno-kulturowa - uczelnie >

   Opis kierunku

   Studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności m.in. z językoznawstwa, literaturoznawstwa oraz nauki o kulturze i religii, a także języka czeskiego od podstaw oraz innego języka obcego.

    

   Wymagania

   W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, jezyk polski.

   *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
    

   Praca po studiach

   Studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w ośrodkach kultury, organach administracji samorządowej czy w biurach turystycznych.

    

   JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

   Rekrutacja na studia na kierunek Bohemistyka antropologiczno-kulturowa wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić, jakie dokładnie stawia ona wymagania przed kandydatem.

   Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa:

   • język obcy,
   • język polski.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   Bohemistyka antropologiczno-kulturowa - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Bohemistykę antropologiczno-kulturową:

   Kierunki studiów takie jak Bohemistyka antropologiczno-kulturowa dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu takich dyscyplin jak: językoznawstwo, literaturoznawstwo oraz nauki o kulturze i religii. Program studiów zakłada także, że studenci tego kierunku zdobędą umiejętność deszyfrowania mechanizmów kształtowania się stereotypów i praktycznego przeciwdziałania im we współczesnym świecie.

   Studenci kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa mają możliwość zdobyć wysokie kompetencje z języka czeskiego i drugiego języka obcego, ale mogą również poznać odmiany języka czeskiego, literaturę czeską czy brać udział w warsztatach przekładowych.

   Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa to: współczesne tożsamości kulturowe, realioznawstwo czeskie czy językowy obraz świata.

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BOHEMISTYKA ANTROPOLOGICZNO-KULTUROWA?

   Studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa oferowane przez szkoły wyższe to wybór dla osób, które lubią poznawać nowe języki i kultury, a także chcą lepiej poznać i zrozumieć Czechy oraz ich mieszkańców. Program studiów zakłada, że studenci tego kierunku zdobędą wysokie kwalifikacje merytoryczne, a także umiejętności biegłego posługiwania się dwoma językami: czeskim na poziomie C1 oraz innym językiem obcym na poziomie B2.

   Studenci kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa mają również możliwość zdobyć kompetencje praktyczne w zakresie analizy zjawisk językowych czy procesów literackich, a także krytycznej interpretacji wytworów kultury.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BOHEMISTYKA ANTROPOLOGICZNO-KULTUROWA?

   Studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa trwają 3 lata (studia I stopnia).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BOHEMISTYKA ANTROPOLOGICZNO-KULTUROWA

   Studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa dają ich studentom możliwość znalezienia pracy m.in. w ośrodkach i centrach kultury, organach administracji samorządowej czy w organizacjach pozarządowych, a także w agencjach zajmujących się marketingiem, public relations czy reklamą.

   Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie także w branży turystycznej, np. jako przewodnicy czy pracownicy biur turystycznych. Wysokie kompetencje językowe mogą dać im możliwość zdobycia pracy także w korporacjach międzynarodowych różnych branż. Absolwenci kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa mogą znaleźć pracę także w wydawnictwach, redakcjach czasopism czy w biurach tłumaczeń.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa:

   • ośrodki i centra kultury,
   • organy administracji samorządowej,
   • organizacje pozarządowe,
   • agencje marketingowe i PR,
   • agencje reklamowe,
   • przewodnik,
   • pracownik biura turystycznego,
   • korporacje międzynarodowe,
   • wydawnictwa, redakcje czasopism,
   • biura tłumaczeń,
   • placówki dyplomatyczne,
   • instytucje szkoleniowe.

    

   Zobacz inne kierunki filologiczne

   Filtrowanie
   Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
     Poziom studiów

     Miasta, które oferują studia na kierunku Bohemistyka antropologiczno-kulturowa

     Teraz najważniejsze

     matura 2024

     zmiany na maturze 2024

     arkusze maturalne

     wyniki matur 2023

     rekrutacja na studia

     studia

     kierunki studiów

     studia podyplomowe

      

     Ciekawe

      


     gdzie studiować

      

      

     Nadchodzące wydarzenia

     • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
     • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
     • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
     • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
     • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski
     • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

     Komentarze (0)