FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Hiszpański i angielski to jedne z najpopularniejszych języków świata. Jako swoich języków ojczystych, używa ich ludność na całej kuli ziemskiej. W swojej ofercie mają je wszystkie szkoły językowe, a język angielski poznają już dzieci w wieku przedszkolnym. Nic więc dziwnego, że zarówno filologia hiszpańska, jak i anglistyka od wielu lat są jednymi z chętniej wybieranych kierunków studiów.
Wiele młodych ludzi decyduje się na jednoczesne studiowanie dwóch kierunków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka obcego  jest niezwykle pożądaną cechą na rynku pracy. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał innowacyjny i niezwykle przyszłościowy kierunek, pozwalający rozwijać swoje kompetencje z zakresu dwóch języków, filologia hiszpańska z amerykanistyką. Jeśli chcesz biegle posługiwać się angielskim i hiszpańskim, a do tego lepiej poznać kulturę Półwyspu Iberyjskiego, to powinieneś zdecydować się na te studia. 
 
Czego nauczysz się studiując filologię hiszpańską z amerykanistyką filologiczną? 
Przede wszystkim, podczas studiów będziesz rozwijał swoje kompetencję z zakresu dwóch języków: hiszpańskiego i angielskiego. Pogłębisz swoją wiedzę językoznawczą z zakresu gramatyki i historii. Ponadto, wykładowcy przekażą Ci wiedzę, także z innych dziedzin.
Dowiesz się jak wygląda szeroko rozumiana kultura hiszpańska i codzienność ludzi mieszkających na terenach hiszpańskojęzycznych. Dostaniesz szansę obcowania z najwybitniejszymi dziełami literatury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej i poznasz metody ich analizowania i interpretowania. Co więcej, zdobędziesz umiejętności z zakresu translatoryki i nauczysz się przekładu tekstów literackich.
W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji. Jeżeli zdecydujesz się na językoznawczo-traduktologiczną, zdobędziesz informacje z obszaru językoznawstwa hiszpańśkiego. Pogłębisz swoje kompetencje z zakresu gramatyki, stylistyki oraz leksykologii, a zdobyte wiadomości wykorzystasz podczas pisania pracy dyplomowej. Natomiast druga ścieżka naukowa, literaturoznawczo-kulturoznawcza, kładzie nacisk na poszerzanie wiedzy o literaturze, kulturze i historii Hiszpanii i Iberoameryki. W ramach wybranej specjalności, pod opieką promotora napiszesz pracę magisterską. 
 
Jaka praca po studiach?
Jako absolwent tego niezwykle ciekawego kierunku będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu językoznawstwa hiszpańskiego i kulturowego. Opanujesz te dwa języki na poziomie C2, co umożliwi Ci podjęcie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów w tej dziedzinie. Umiejętność dokonywania tłumaczeń, pozwoli Ci znaleźć zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych lub wydawnictwach, zajmujących się przekładem literatury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej.
Ponadto, będziesz mógł pracować w instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury hiszpańskiej. Po przejściu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego, zdobędziesz kwalifikacje do pracy w edukacji. Biegłe władanie dwoma językami obcymi, umożliwi Ci rozpoczęcie kariery także poza granicami naszego kraju.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Ze względu na to, że są to studia drugiego stopnia, kandydaci muszą legitymować się dyplomem ukończenia studiów licencjackich. Jeżeli jesteś absolwentem innego kierunku niż filologia hiszpańska, musisz okazać certyfikat potwierdzający znajomość języka hiszpańskiego na poziomie B2. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC FILOLOGIĘ HISZPAŃSKĄ Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ:

  • znajomość języka hiszpańskiego i angielskiego na poziomie C2
  • wiedza z zakresu kultury, historii i literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej
  • umiejętność dokonywania przekładów literackich
  • wiedza językoznawcza
 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ:

  • biura tłumaczeniowe
  • wydawnictwa
  • instytucje kulturalne
  • edukacja
  • szkoły językowe
  • branża turystyczna

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

Komentarze (0)