FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW

FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW

FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW  studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku filologia norweska od podstaw skierowane są do wszystkich, tych którzy zawsze chcieli nauczyć się nietuzinkowego języka i poznać historię i kulturę niezwykłego kraju.  Zawsze chciałeś przeczytać dzieła wybitnego, norweskiego dramatopisarza, Ibsena w oryginale? Marzysz o tym, żeby zwiedzić kraj słynnych fiordów, a podczas podróży zrezygnować ze słownika?
 
Jeżeli tak, to te studia będą dla Ciebie idealnym wyborem! Dzięki nim pogłębisz swoją wiedzę o Norwegii, a także zyskasz nowe umiejętności, które wyróżnią Cię wśród innych kandydatów na rynku pracy. Ograniczona liczba miejsc, czyni ten kierunek niezwykle prestiżowym i co z tego wynika także przyszłościowym. 
 
 
Czego nauczysz się na kierunku filologia norweska od podstaw? 
 
Przede wszystkim, w trakcie studiów skupisz się na nauce języka, którego opanowanie na wysokim poziomie jest niezbędne do zdobywania dalszej wiedzy. Na zajęciach z praktycznej nauki języka, zdobędziesz umiejętności z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Będziesz rozwijał je podczas całego, trzyletniego kursu.  Po uzyskaniu zadowalającego poziomu językowego, będziesz mógł uczestniczyć w wykładach i warsztatach oscylujących tematycznie wokół szeroko pojętej kultury norweskiej. Kadra akademicka przekaże Ci wiedzę o historii tego niezwykłego kraju.
 
Co więcej, dostaniesz szansę obcowania z najwybitniejszymi dziełami literatury skandynawskiej, które są znane na całym świecie. Rozwiniesz także swoje kompetencje językoznawcze. Zagłębisz się w gramatykę oraz historię języka norweskiego. Na trzecim roku dokonasz wyboru seminarium, na którym będziesz pracował nad swoją pracą dyplomową. Zostając studentem tego prestiżowego kierunku, będziesz mógł zdecydować się na wybór specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. W zależności od tego jaką decyzję podejmiesz, zdobędziesz wiedzę z dziedziny translatoryki, dydaktyki lub języka w biznesie.
 
Gruntowne przygotowanie teoretyczne, które uzyskasz podczas studiów wykorzystasz na praktykach zawodowych, które odbędziesz w szkole lub w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i instytucjach.  
 
 
Jaka praca po studiach?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu języka, kultury, historii i literatury Norwegii. Będziesz miał wszystkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy w miejscach, w których wymagana jest znajomość języka norweskiego na wysokim poziomie. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w wydawnictwach zajmujących się przekładem literatury skandynawskiej. Co więcej, po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji, będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji.
 
Jako absolwent filologii norweskiej możesz pracować w branży turystycznej, która nieustannie się rozwija. Zdobyte zdolności translatorskie, zapewnią Ci etat w biurach tłumaczeniowych. Ponadto, uzyskasz kwalifikacje do pracy w placówkach kulturalnych zajmujących się promowaniem kultury norweskiej. Po zakoczeniu nauki na studiach pierwszego stopnia, będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich. 
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem filologii norweskiej od podstaw powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, języka obcego, historii lub WOS-u. Kierunek ten jest dostępny także na uczelniach prywatnych, w przypadku których trzeba opłacić czesne. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Filologiczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC FILOLOGIĘ NORWESKĄ OD PODSTAW:

  • Język norweski na poziomie zaawansowanym
  • Wiedza z zakresu literatury, kultury i historii Norwegii 
  • Umiejętności dokonywania tłumacze 
  • Wiedza językoznawcza
  • Znajomość biznesowego języka norweskiego  

  Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW STUDIA NIESTACJONARNE

  Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW STUDIA I STOPNIA

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW:

  • Szkoły językowe
  • Biura tłumaczeniowe
  • placówki kulturalne
  • Branża turystyczna
  • Media 
  • Wydawnictwa 

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW

  Komentarze (0)