STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ

STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ

STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Indie to bardzo duży kraj leżący w Azji Południowej. Jest to jedno z największych i najludniejszych państw na świecie. Choć z jednej strony nadal na szeroką skalę można spotkać się tam z ubóstwem, niedożywieniem i innymi tego typu nieszczęściami, to mimo wszystko Indie zostały uznane za jedno z najszybciej rozwijających się krajów świata.

Jako że gospodarka indyjska rośnie w siłę i coraz więcej państw podejmuje współpracę z tym krajem, to nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów znających kulturę, gospodarkę i sytuacje polityczną Indii oraz całej Azji Południowej. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest nowo powstały, niezwykle unikatowy kierunek: studia nad Indiami i Azją Południową, którego program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych, które chciałyby wzbogacić tę wiedzę i połączyć pracę zawodową ze swoją pasją. Jeżeli więc należysz do tego grona, to weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia nad Indiami i Azją Południową?

 

 

W trakcie studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją wiedzę i wzbogacić ją o wiele, nowych, niezwykle istotnych aspektów związanych z Indiami i Azją Południową. W ofercie kursu przewidziano dużo, niezwykle interesujących i rozwijających wykładów oraz warsztatów, dzięki którym zyskasz nowe, cenne umiejętności i kwalifikacje.

Jako student dowiesz się więcej na temat kultury, literatury i sztuki terenów Azji Południowej oraz Indii. Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę związaną z gospodarką i polityką indyjską, a także poznasz specyfikę relacji gospodarczych pomiędzy Azją Południową oraz innymi państwami.

Oprócz tego, zdobędziesz także kompetencje językowe i osiągniesz wysoki poziom z języka angielskiego oraz hindi-urdu. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy podzielą się z tobą swoją wszechstronną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Po ukończeniu kierunku studia nad Indiami i Azją Południową będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru kultury, literatury i innych aspektów związanych z Indiami.

Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz pracę w wielu prężnie rozwijających się i dynamicznych branżach. Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w różnorodnych instytucjach i organizacjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem tradycji i sztuki indyjskiej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik specjalistycznych wydawnictw, redakcji czasopism czy nowych mediów. Równie ciekawą opcją byłoby związanie swojej przyszłości z branżą turystyczną na wielu interesujących stanowiskach.

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i hindi-uru umożliwi Ci rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, co zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na kierunek studia nad Indiami i Azją Południową pod uwagę brane są wyniki matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, geografii, historii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ:

 • znajomość kultury, sztuki i literatury Indii
 • znajomość polityki i gospodarki Indii
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość języka hindi-uru
 • znajomość różnorodnych systemów religijnych
 • znajomość relacji pomiędzy Indami, a innymi państwami
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ:

 • branża turystyczna
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • media
 • ośrodki kultury
 • przewodnik/pilot wycieczek
 • właściciel/kierownik biura podróży
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ

Komentarze (0)