FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Językiem niderlandzkim włada około 27 milionów ludzi z całego świata. Jako ojczystego na co dzień używa go ludność Holandii i jednego z regionów Belgii. Choć daleko mu do popularności, jaką osiągnął język angielski, z roku na rok przybywa chętnych, którzy podejmują się nauki niderlandzkiego. Dodatkową motywacją jest fakt, że zdolności lingwistyczne od lat są jednym z największych atutów na rynku pracy, a przedsiębiorcy coraz chętniej zatrudniają kandydatów o tego typu zdolnościach.
W dobie otwartych granic oraz rozwijającej się współpracy gospodarczej rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających nie tylko wiedzę językoznawczą, lecz także kulturową oraz tę dotyczącą sytuacji politycznej i gospodarczej konkretnych regionów świata. Dlatego też studia filologiczne cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i stabilny zawód. Jednym z ciekawszych i bardziej interesujących kierunków jest filologia niderlandzka od podstaw, która umożliwia studiowanie bez wcześniejszej znajomości języka. Jeżeli więc chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę z tego obszaru zdobyć szansę na międzynarodową karierę, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia niderlandzka od podstaw?
 
W czasie nauki na tym niezwykle interesującym i zarazem przyszłościowym kierunku będziesz miał szansę zdobyć wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturoznawczą. Najwięcej czasu poświęcisz rozwijaniu swoich zdolności lingwistycznych i zaznajomisz się z gramatyką, historią i kulturą niderlandzkiego. Co więcej, będziesz uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka, dzięki którym poznasz zasady prawidłowej komunikacji w sytuacjach prywatnych i biznesowych.
Jako student będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i zainteresowań zawodowych. W ofercie przewidziano ścieżki: tłumaczenia, komunikacja biznesowa w biznesie i administracji oraz animacja społeczno-kulturalna. Ponadto, oprócz zajęć specjalizacyjnych w programie nauczania znajdują się warsztaty i wykłady, które przybliżą Ci kulturę, obyczaje oraz sytuację gospodarczą i polityczną panującą na terenach Niderlandów.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i rozwijających studiów kierunku będziesz miał wiedzę językoznawczą, kulturoznawczą i literaturoznawczą, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na zdobycie atrakcyjnej i dopasowanej do twojego wykształcenia, pracy. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy miejscach, w których wymagana jest znajomość języków obcych. Jako absolwent idealnie odnajdziesz się jako pracownik branży turystycznej, szczególnie w zawodzie pilota i przewodnika wycieczek czy właściciela biura podróży.
Po uzyskaniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł związać swoją przyszłość z oświatą i szkołami językowymi. Ponadto, możesz pracować w zawodzie tłumacza, zarówno w biurach translatorskich czy prowadząc własną działalność gospodarczą. Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i instytucji, jak i poza granicami naszego kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia niderlandzka od podstaw

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW:

 • znajomość języka niderlandzkiego
 • znajomość kultury i historii tych terenów
 • znajomość sytuacji gospodarczej i politycznej Niderlandów
 • znajomość literatury niderlandzkiej
 • umiejętności tranlatorskie

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW STUDIA NIESTACJONARNE

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW:

 • biura tłumaczeniowe
 • media
 • oświata
 • szkoły językowe
 • wydawnictwa
 • firmy prowadzące współpracę międzynarodową
 • instytucje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

Komentarze (0)