FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW studia - kierunek studiów

Studia na kierunku filologia niderlandzka od podstaw to studia licencjackie , których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Filologia niderlandzka od podstaw stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia niderlandzka od podstaw

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW STUDIA NIESTACJONARNE

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia niderlandzka od podstaw

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia niderlandzka od podstaw?
W czasie nauki na tym niezwykle interesującym i zarazem przyszłościowym kierunku będziesz miał szansę zdobyć wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturoznawczą.
Najwięcej czasu poświęcisz rozwijaniu swoich zdolności lingwistycznych i zaznajomisz się z gramatyką, historią i kulturą niderlandzkiego. Co więcej, będziesz uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka, dzięki którym poznasz zasady prawidłowej komunikacji w sytuacjach prywatnych i biznesowych.
Jako student będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i zainteresowań zawodowych. W ofercie przewidziano ścieżki: tłumaczenia, komunikacja biznesowa w biznesie i administracji oraz animacja społeczno-kulturalna.
Ponadto, oprócz zajęć specjalizacyjnych w programie nauczania znajdują się warsztaty i wykłady, które przybliżą Ci kulturę, obyczaje oraz sytuację gospodarczą i polityczną panującą na terenach Niderlandów.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości języka niderlandzkiego
 • znajomości kultury i historii tych terenów
 • znajomości sytuacji gospodarczej i politycznej Niderlandów
 • znajomości literatury niderlandzkiej
 • umiejętności tranlatorskie

Jak wyglądają studia na kierunku filologia niderlandzka od podstaw?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia niderlandzka od podstaw można realizować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość wyboru odpowiedniej i dopasowanej do swoich potrzeb, opcji kształcenia.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

 

Studia na kierunku filologia niderlandzka od podstaw możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku filologia niderlandzka od podstaw dowiesz się więcej na temat kultury, literatury oraz historii Niderlandów. Studenci poznają także gramatykę języka niderlandzkiego oraz zdobędą wszechstronną wiedzę kulturoznawczą.

Program kształcenia zakłada realizacje wybranych bloków specjalizacyjnych. W ofercie znajdą się między innymi następujące specjalizacje:

 • Tłumaczenia
 • Komunikacja językowa w biznesie i administracji
 • Animacja społeczno-kulturalna

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu zdolności językowych z obszaru języka niderlandzkiego. Ponadto nauczysz się jego praktycznego zastosowania w mowie i piśmie.

Studenci poznają także specjalistyczną terminologie biznesową, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Dodatkowo rozwiniesz swoje zdolności tłumaczenia ustnego i pisemnego w obrębie języka polskiego oraz niderlandzkiego.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Językiem niderlandzkim włada około 27 milionów ludzi z całego świata. Jako ojczystego na co dzień używa go ludność Holandii i jednego z regionów Belgii. Choć daleko mu do popularności, jaką osiągnął język angielski, z roku na rok przybywa chętnych, którzy podejmują się nauki niderlandzkiego.
Dodatkową motywacją jest fakt, że zdolności lingwistyczne od lat są jednym z największych atutów na rynku pracy, a przedsiębiorcy coraz chętniej zatrudniają kandydatów o tego typu zdolnościach.
W dobie otwartych granic oraz rozwijającej się współpracy gospodarczej rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających nie tylko wiedzę językoznawczą, lecz także kulturową oraz tę dotyczącą sytuacji politycznej i gospodarczej konkretnych regionów świata.
Dlatego też studia filologiczne cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i stabilny zawód.
Jednym z ciekawszych i bardziej interesujących kierunków jest filologia niderlandzka od podstaw, która umożliwia studiowanie bez wcześniejszej znajomości języka. Jeżeli więc chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę z tego obszaru zdobyć szansę na międzynarodową karierę, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji!
 
5. Gdzie studiować filologię niderlandzką od podstaw

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia niderlandzka od podstaw:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia niderlandzka od podstaw trwają 4 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia niderlandzka od podstaw będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i rozwijających studiów kierunku będziesz miał wiedzę językoznawczą, kulturoznawczą i literaturoznawczą, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na zdobycie atrakcyjnej i dopasowanej do twojego wykształcenia, pracy.
Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy miejscach, w których wymagana jest znajomość języków obcych. Jako absolwent idealnie odnajdziesz się jako pracownik branży turystycznej, szczególnie w zawodzie pilota i przewodnika wycieczek czy właściciela biura podróży.
Po uzyskaniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł związać swoją przyszłość z oświatą i szkołami językowymi. Ponadto, możesz pracować w zawodzie tłumacza, zarówno w biurach translatorskich czy prowadząc własną działalność gospodarczą.
Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i instytucji, jak i poza granicami naszego kraju.
 
Absolwent kierunku filologia niderlandzka od podstaw znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • biura tłumaczeniowe
 • media
 • oświata
 • szkoły językowe
 • wydawnictwa
 • firmy prowadzące współpracę międzynarodową
 • instytucje międzynarodowe

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NIDERLANDZKA OD PODSTAW

Komentarze (0)