Komunikacja i zarządzanie zasobami informacji

Komunikacja i zarządzanie zasobami informacji

Komunikacja i zarządzanie zasobami informacji studia - kierunek studiów

Informacja to jednostka, która rozprzestrzenia się jak wirus. Z prędkością światła za pomocą różnych kanałów komunikacji codziennie transferowanych są miliardy wiadomości, szyfrów, kodów, znaków. Wraz z upływem każdej doby na rynku pojawiają się kolejne sposoby na wymianę danych, udoskonalane są metody komunikacji. W całym procesie jedną z najbardziej kluczowych ról pełnią media społecznościowe, których użytkownicy przekazują hekatombowe liczby komunikatów, bardzo często nie zdając sobie sprawy z konsekwencji działań w sieci, np. wydawaniem wirtualnej zgody na przetwarzanie danych oraz akceptowanie regulaminów serwisów bez zapoznawania się z ich treścią. Wraz ze wzrostem narzędzi komunikacji i transferu danych rośnie liczba zagrożeń związanych z atakami na systemy informatyczne, pustoszącymi wirusami komputerowymi oraz bezpieczeństwem danych. Postęp technologiczny oraz szybkie tempo rozwoju społeczeństwa informacyjnego to dwa główne czynniki, które warunkują konieczność kształcenia ekspertów z zakresu nowych technologii. Co kryje się pod intrygującym hasłem „Ethernet”? Jak skutecznie konstruować sieci informatyczne, aby eliminować ryzyko występowania zagrożeń na masową skalę? W jaki sposób przekazywać i przechowywać dane, aby były bezpieczne? Gdzie szukać źródeł informacji?

Jeśli interesuje Cię komunikacja społeczna oraz zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami informacji, fascynuje Cię kodowanie, transferowania danych, analiza informacji, pragniesz zdobyć rzetelną wiedzę w zakresie innowacyjnych metod kreowania zapór bezpieczeństwa w sieci i mieć szansę na zostanie najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie, studia na kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji to zdecydowanie najlepszy wybór dla Ciebie.

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Poznasz specyfikę nowoczesnych metod zdobywania, przechowywania i przekazywania informacji za pomocą innowacyjnych systemów komputerowych. Zdobędzie zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę z zakresu informacji: współczesnych problemów nauki, analizy i projektowania systemów informacyjnych, źródeł informacji, zagadnień prawnych w działalności informacyjnej. Ponadto dowiesz się, jak kształtować komunikację społeczną i interpersonalną, jak rozwiązywać kwestie związane z bazami danych, sieciami komputerowymi, ochroną danych w systemach komputerowych czy oprogramowania użytkowego, m.in. jak poprawnie tworzyć dokumenty tekstowe, korzystać z arkuszy kalkulacyjnych oraz obsługiwać programy graficzne. Nauczysz się operowania narzędziami do kompresji danych, tworzenia kopii zapasowych i ich defragmentacji. Co więcej, zdobędziesz podstawową wiedzę dotyczącą tworzenia stron internetowych, budowy i obsługi sieci komputerowych, sieci lokalnych opartych na standardzie Ethernet, topologii sieci, stosownego okablowania oraz urządzeń aktywnych.

Będziesz w stanie konfigurować urządzenia sieciowe, poznasz metody przekazywania dźwięku oraz zasady funkcjonowania serwerowni wraz z kompleksowym funkcjonowaniem sieci bezprzewodowych. Ponadto zyskasz wiedzę z zakresu zabezpieczania danych w systemach informatycznych oraz szyfrowania za pomocą klucza publicznego. Twoje umiejętności zostaną uzupełnione o konfigurowanie zapór sieciowych, stosowanie kart magnetycznych lub z układem scalonym, wdrażanie metod biometrycznych, konstruowanie bezpiecznych haseł oraz ich przechowywanie.

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji? Jako specjalista rozumiejący mechanizmy komunikacji społecznej i interpersonalnej oraz specyfikę zarządzania zasobami informacji znajdziesz zatrudnienie w obszarze administracji zarówno państwowej, jak i na poziomie lokalnym jako administrator baz danych, administrator sieci komputerowych czy portali internetowych. Twoja merytoryczna i praktyczna wiedza będzie nieoceniona i z pewnością doskonale odnajdziesz się na stanowisku brokera informacji, redaktora w mediach społecznościowych oraz wirtualnych magazynach informacyjnych. Masz również ogromną szansę na karierę w strukturze uniwersyteckiej jako pracownik naukowy lub akademicki. Studia nad komunikacją i zarządzaniem zasobami informacji pozwolą Ci na realizację zawodowych marzeń związanych także z pracą w agencjach marketingowych czy reklamowych jako analityk źródeł informacji oraz systemów informacyjnych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOMUNIKACJA I ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kierunek komunikacja i zarządzanie zasobami informacji prowadzony jest przez:

Wydział Neofilologii UAM

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując komunikację i zarządzanie zasobami informacji?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • terminologii, teorii, metodologii komunikacji oraz zarządzania zasobami informacji
 • zdobywania, przechowywania i przekazywania informacji
 • administrowania sieciami komputerowymi
 • administrowania bazami danych
 • administrowania stron internetowych
 • współczesnych problemów informacji
 • analizy i projektowania systemów informacyjnych
 • źródeł informacji
 • zagadnień prawnych w działalności informacyjnej
 • komunikacji społecznej i interpersonalnej
 • ochrony danych w systemach komputerowych
 • gromadzenia i wykorzystywania informacji
 • oprogramowania użytkowego
 • kompresji danych, tworzenia kopii zapasowych i ich defragmentacji

Gdzie będziesz pracował po kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji?

Absolwent kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • administrator baz danych
 • administrator stron internetowych
 • pracownik naukowy/akademicki
 • administrator sieci komputerowych
 • pracownik instytucji administracji państwowych
 • broker informacji
 • redaktor w mediach społecznościowych oraz portalach internetowych
 • pracownik agencji reklamowych i marketingowych
 • pracownik organizacji pozarządowych lub fundacji

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KOMUNIKACJA I ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMACJI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA I ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMACJI

Komentarze (0)