Komunikacja i zarządzanie zasobami informacji

Komunikacja i zarządzanie zasobami informacji

Dodaj do ulubionych

Komunikacja i zarządzanie zasobami informacji studia - kierunek studiów

Informacja to jednostka, która rozprzestrzenia się jak wirus. Z prędkością światła za pomocą różnych kanałów komunikacji codziennie transferowanych są miliardy wiadomości, szyfrów, kodów, znaków. Wraz z upływem każdej doby na rynku pojawiają się kolejne sposoby na wymianę danych, udoskonalane są metody komunikacji. W całym procesie jedną z najbardziej kluczowych ról pełnią media społecznościowe, których użytkownicy przekazują hekatombowe liczby komunikatów, bardzo często nie zdając sobie sprawy z konsekwencji działań w sieci, np. wydawaniem wirtualnej zgody na przetwarzanie danych oraz akceptowanie regulaminów serwisów bez zapoznawania się z ich treścią. Wraz ze wzrostem narzędzi komunikacji i transferu danych rośnie liczba zagrożeń związanych z atakami na systemy informatyczne, pustoszącymi wirusami komputerowymi oraz bezpieczeństwem danych. Postęp technologiczny oraz szybkie tempo rozwoju społeczeństwa informacyjnego to dwa główne czynniki, które warunkują konieczność kształcenia ekspertów z zakresu nowych technologii. Co kryje się pod intrygującym hasłem „Ethernet”? Jak skutecznie konstruować sieci informatyczne, aby eliminować ryzyko występowania zagrożeń na masową skalę? W jaki sposób przekazywać i przechowywać dane, aby były bezpieczne? Gdzie szukać źródeł informacji?

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli interesuje Cię komunikacja społeczna oraz zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami informacji, fascynuje Cię kodowanie, transferowania danych, analiza informacji, pragniesz zdobyć rzetelną wiedzę w zakresie innowacyjnych metod kreowania zapór bezpieczeństwa w sieci i mieć szansę na zostanie najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie, studia na kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji to zdecydowanie najlepszy wybór dla Ciebie.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Poznasz specyfikę nowoczesnych metod zdobywania, przechowywania i przekazywania informacji za pomocą innowacyjnych systemów komputerowych. Zdobędzie zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę z zakresu informacji: współczesnych problemów nauki, analizy i projektowania systemów informacyjnych, źródeł informacji, zagadnień prawnych w działalności informacyjnej. Ponadto dowiesz się, jak kształtować komunikację społeczną i interpersonalną, jak rozwiązywać kwestie związane z bazami danych, sieciami komputerowymi, ochroną danych w systemach komputerowych czy oprogramowania użytkowego, m.in. jak poprawnie tworzyć dokumenty tekstowe, korzystać z arkuszy kalkulacyjnych oraz obsługiwać programy graficzne. Nauczysz się operowania narzędziami do kompresji danych, tworzenia kopii zapasowych i ich defragmentacji. Co więcej, zdobędziesz podstawową wiedzę dotyczącą tworzenia stron internetowych, budowy i obsługi sieci komputerowych, sieci lokalnych opartych na standardzie Ethernet, topologii sieci, stosownego okablowania oraz urządzeń aktywnych.

Będziesz w stanie konfigurować urządzenia sieciowe, poznasz metody przekazywania dźwięku oraz zasady funkcjonowania serwerowni wraz z kompleksowym funkcjonowaniem sieci bezprzewodowych. Ponadto zyskasz wiedzę z zakresu zabezpieczania danych w systemach informatycznych oraz szyfrowania za pomocą klucza publicznego. Twoje umiejętności zostaną uzupełnione o konfigurowanie zapór sieciowych, stosowanie kart magnetycznych lub z układem scalonym, wdrażanie metod biometrycznych, konstruowanie bezpiecznych haseł oraz ich przechowywanie.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji? Jako specjalista rozumiejący mechanizmy komunikacji społecznej i interpersonalnej oraz specyfikę zarządzania zasobami informacji znajdziesz zatrudnienie w obszarze administracji zarówno państwowej, jak i na poziomie lokalnym jako administrator baz danych, administrator sieci komputerowych czy portali internetowych. Twoja merytoryczna i praktyczna wiedza będzie nieoceniona i z pewnością doskonale odnajdziesz się na stanowisku brokera informacji, redaktora w mediach społecznościowych oraz wirtualnych magazynach informacyjnych. Masz również ogromną szansę na karierę w strukturze uniwersyteckiej jako pracownik naukowy lub akademicki. Studia nad komunikacją i zarządzaniem zasobami informacji pozwolą Ci na realizację zawodowych marzeń związanych także z pracą w agencjach marketingowych czy reklamowych jako analityk źródeł informacji oraz systemów informacyjnych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOMUNIKACJA I ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując komunikację i zarządzanie zasobami informacji?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • terminologii, teorii, metodologii komunikacji oraz zarządzania zasobami informacji
   • zdobywania, przechowywania i przekazywania informacji
   • administrowania sieciami komputerowymi
   • administrowania bazami danych
   • administrowania stron internetowych
   • współczesnych problemów informacji
   • analizy i projektowania systemów informacyjnych
   • źródeł informacji
   • zagadnień prawnych w działalności informacyjnej
   • komunikacji społecznej i interpersonalnej
   • ochrony danych w systemach komputerowych
   • gromadzenia i wykorzystywania informacji
   • oprogramowania użytkowego
   • kompresji danych, tworzenia kopii zapasowych i ich defragmentacji

   Jak wyglądają studia na specjalizacji komunikacja i zarządzanie zasobami informacji?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Specjalizację komunikacja i zarządzanie zasobami informacji można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

   Osoby, które zdecydują się na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student powyższej specjalizacji będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu językoznawstwa, komunikacji czy dyscyplin informatycznych. Studenci dowiedzą się także więcej na temat nauk o informacji. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Komunikacja społeczna i interpersonalna
   • Współczesne problemy nauki o informacji
   • Analiza i projektowanie systemów informacyjnych
   • Użytkowanie sieci komputerowych

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji rozwiniesz wiele istotnych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się gromadzić, przechowywać i przetwarzać różnego typu informacje i dane. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób obsługiwać sieci komputerowe i systemy informatyczne. Ponadto poznasz zasady szyfrowania danych czy tworzenia kopii zapasowych w nośnikach danych. Studenci rozwiną również swoje zdolności językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Kierunek komunikacja i zarządzanie zasobami informacji można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Gdzie będziesz pracował po kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji?

   Absolwent kierunku komunikacja i zarządzanie zasobami informacji znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • administrator baz danych
   • administrator stron internetowych
   • pracownik naukowy/akademicki
   • administrator sieci komputerowych
   • pracownik instytucji administracji państwowych
   • broker informacji
   • redaktor w mediach społecznościowych oraz portalach internetowych
   • pracownik agencji reklamowych i marketingowych
   • pracownik organizacji pozarządowych lub fundacji

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KOMUNIKACJA I ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMACJI

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA I ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMACJI

   Komentarze (0)