Filologia angielska z językiem chińskim

Filologia angielska z językiem chińskim

Filologia angielska z językiem chińskim studia – kierunek studiów

Statystyki pokazujące rozpowszechnienie języków na świecie otwierają angielski i chiński. Jak łatwo się zorientować, oznacza to, że biegłe opanowanie ich obu pozwala na bezproblemowe porozumienie z niemal każdym obywatelem świata! Uniwersalność angielskiego i chińskiego sprawiła, że coraz więcej młodych ludzi poza samą nauką wymowy, słówek i gramatyki, pragnie zagłębić także kulturę krajów pochodzenia obu rodzajów mowy. Jak rozdzielić czas pomiędzy zdobywaniem kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego z nauką chińskiego od podstaw pamiętając, że studia filologiczne są bardzo wymagające i czasochłonne? Naprzeciw ludziom zetkniętym z podobnym dylematem wychodzą studia na kierunku filologia angielska z językiem chińskim. Czy twoja ambicja sięga tak daleko, żeby pogodzić naukę jednego z trudniejszych języków świata z poszerzaniem kompetencji w zakresie władania angielskim? Z zapartym tchem czytasz chińskie ciekawostki historyczne i chciałbyś wzbogacić ich repertuar i tym samym królować na każdej imprezie? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z pytań, bez wahania aplikuj na studia na kierunku filologia angielska z językiem chińskim!
Co będzie cię czekać podczas nauki na kierunku filologia angielska z językiem chińskim? Przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz od poznania podstaw języka chińskiego, obejmujących swoim zasięgiem słownictwo, podstawowe zwroty i wymowę. Sztuka czytania i pisania chińskiego pisma przestanie być dla ciebie czarną magią. Po ogarnięciu niezbędnych podstaw, rozpoczniesz naukę tłumaczenia tekstów ogólnoużytkowych, formalnych oraz przekładów ustnych. Organizatorzy siatki studiów postawili na pozostawienie w rękach studentów wyboru szczegółowego planu nauczania. Od ciebie będzie zależało, czy zagłębisz się w kulturę Chin i krajów anglojęzycznych, czy bliżej ci do wykształcenia w sobie kompetentnego tłumacza obu tych języków.
Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku filologia angielska z językiem chińskim? Szeroki zakres wyboru spowodowany uniwersalnością, jaką będziesz dysponował, osiągając biegłość w używaniu dwóch najpopularniejszych na świecie języków, pozwoli ci na znalezienie pracy swoich marzeń zarówno w kraju, jak i za granicą. Z powodzeniem zostaniesz tłumaczem, pracownikiem biur podróży, nauczycielem lub wykładowcą akademickim, a także pracownikiem redakcji prasowych i elektronicznych.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku filologia angielska z językiem chińskim na większości uczelni, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM CHIŃSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię angielską z językiem chińskim

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • translatoryki
 • gramatyki języka angielskiego i chińskiego
 • historii i kultury Wielkiej Brytanii, USA oraz Chin
 • praktycznego wykorzystania umiejętności z zakresu posługiwania się językiem angielskim i chińskim
 • znajomości stylistycznych odmian języka angielskiego i chińskiego (np. język biznesu, język urzędowy) oraz stosowania ich w praktyce
 • językoznawstwa ogólnego
 • przekładu ustnego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia angielska z językiem chińskim?

Absolwent kierunku filologia angielska z językiem chińskim znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • tłumacz języka chińskiego i angielskiego
 • pracownik międzynarodowych firm i przedsiębiorstw wymagających kontaktu z klientami angielskojęzycznymi lub chińskojęzycznymi
 • pracownik administracji
 • pracownik handlu z klientem zagranicznym
 • pracownik redakcji prasowych i elektronicznych
 • pracownik wydawnictw publikujących literaturę anglojęzyczną lub chińską

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM CHIŃSKIM

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM CHIŃSKIM

Komentarze (0)