FILOLOGIA-STUDIA DOKTORANCKIE

FILOLOGIA-STUDIA DOKTORANCKIE

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA-STUDIA DOKTORANCKIE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Oferta studiów doktoranckich na Wydziale Neofilologii, skierowana jest do wszystkich absolwentów studiów drugiego stopnia, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę filologiczną z zakresu językoznawstwa i literatury, oraz związać swoją przyszłość z działalnością naukową.
Jesteś osobą ambitną, która nie boi się podejmować nowych wyzwań? Pragniesz rozwijać swoje pasje i nieustannie  zdobywać nową wiedzę i umiejętności? Jeżeli tak, to studia trzeciego stopnia na kierunku filologicznym, powinny być twoim wyborem? Decydując się na ten kierunek, rozwiniesz swoje dotychczasowe kompetencje, a także zdobędziesz nowe kwalifikacje, które wykorzystasz w swojej pracy zawodowej.
 
Czego nauczysz się na kierunku filologia-studia doktoranckie?
W ciągu czterech lat trwania studiów, zdobędziesz wiele nowych umiejętności. Najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy badawczej i przygotowaniom do egzaminu dyplomowego. Większość zajęć, w których będziesz uczestniczył, będzie podporządkowane temu celowi. Jako doktorant zyskasz szansę na rozwijanie swojego warsztatu naukowego. Wykładowcy nauczą Cię jak dokonywać redakcji projektów badawczych i tekstów naukowych, poznasz także techniki prezentacji akademickiej,a także dowiesz się jak analizować dane w naukach humanistycznych.
Ponadto, będziesz mógł zapisać się na fakultatywne wykłady i szkolenia, które  podwyższą twoje kompetencje. Zostaniesz także zobowiązany do wybrania, spośród bogatej oferty, czterech wykładów ogólnouczelnianych, z których uzyskasz zaliczenie. Już na pierwszym roku studiów, dostaniesz możliwość wyboru opiekuna naukowego, który pomoże Ci w pracy nad pisaniem doktoratu. Co więcej, w toku studiów, rozwiniesz swoje kompetencje dydaktyczne.
W programie przewidziano  doskonalenie psychopedagogiczne, w ramach którego odbędzie się wiele ciekawych wykładów i zajęć, na przykład dotyczących emisji głosu. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas praktyk, polegających na prowadzeniu zajęć uczelnianych. Niezwykle ciekawą perspektywą jest możliwość otrzymania stypendium, o które mogą ubiegać się najlepsi doktoranci. 
 
Jaka praca po studiach?
Jako absolwent studiów filologicznych trzeciego stopnia będziesz posiadał stopień naukowy doktora, który umożliwi Ci podjęcie pracy na uczelni i kontynuowania kariery naukowca. Regularna publikacja artykułów naukowych, pozwoli Ci na zdobywanie coraz wyższych tytułów i stanowisk. Umiejętności zdobyte podczas fakultatywnych kursów i szkoleń, wpłyną na zwiększenie twoich kwalifikacji zawodowych. Ponadto, jako absolwent znajdziesz pracę także na każdym szczeblu  edukacji. W zależności od tego jaki rodzaj filologi ukończysz, będziesz mógł pracować w instytucjach i przedsiębiorstwach zatrudniających specjalistów w dziedzinie danego języka. 
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem filologi na studiach doktoranckich, musisz spełnić szereg warunków. Po pierwsze musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Ponadto od kandydatów wymaga się znajomości języka obcego i udokumentowanej pracy naukowej w wybranej przez siebie dziedzinie. Po spełnieniu wszystkich warunków, trzeba przejść rozmowę kwalifikacyjną, której wynik zadecyduje o przyjęciu na studia trzeciego stopnia. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA-STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia-studia doktoranckie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC FILOLOGIĘ-STUDIA DOKTORANCKIE:

   • zdolności psychopedagogiczne
   • umiejętność prowadzenia zajęć uczelnianych
   • umiejętność pisania prac naukowych
   • zdolności językowego
   • wiedza językoznawcza
   • wiedza literaturoznawcza
    

   Czas trwania studiów na kierunku filologia-studia doktoranckie na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FILOLOGIA-STUDIA DOKTORANCKIE:

   • edukacja
   • kariera naukowa
   • instytucje kulturalne
   • szkoły językowe
   • korporacje międzynarodowego

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA-STUDIA DOKTORANCKIE

   Komentarze (0)