HISPANISTYKA OD PODSTAW

HISPANISTYKA OD PODSTAW

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
  Miejscowość
   Status uczelni
    Typ uczelni
     Więcej filtrów
     Poziom studiów
      Forma studiów
       Czas trwania

        Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

        HISPANISTYKA OD PODSTAW studia - kierunek studiów

        Studia na kierunku hispanistyka od podstaw to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

         

        JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

        *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

         

        HISPANISTYKA OD PODSTAW - zasady rekrutacji

        • Terminy rekrutacji

        • Czas trwania

        • Przedmioty maturalne

        • Limity

        • Progi

        WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH HISPANISTYKA OD PODSTAW:

        Czego nauczysz się studiując hispanistykę od podstaw?

        Przede wszystkim, podczas studiów skupisz się na nauce języka hiszpańskiego w celu osiągnięcia poziomu zaawansowanego. Na zajęciach z praktycznej nauki języka, zdobędziesz umiejętności z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Będziesz rozwijał je podczas całego, trzyletniego kursu.

        Z drugiej strony, zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury hiszpańskiej. Dostaniesz szansę zapoznania się z największymi dziełami literatury hiszpańskojęzycznej i poznasz biografie wybitnych twórców, którzy urodzili się lub tworzyli w Hiszpanii.

        Ponadto, dowiesz się więcej o historii Półwyspu Iberyjskiego i obyczajach, a także mentalności ludzi, którzy go zamieszkują. Co więcej, rozwiniesz swoją wiedzę językoznawczą, ucząc się zagadnień związanych z gramatyką i historią języka hiszpańskiego.

        W toku studiów będziesz mógł dokonać wyboru specjalizacji, dotyczącej języka hiszpańskiego w środowisku biznesowym i IT. W ramach tej ścieżki naukowej, zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami oraz dowiesz się jak wykorzystywać język obcy w biznesie i nowych mediach. Już na drugim roku studiów dokonasz wyboru seminarium, na którym zajmiesz się pisaniem pracy dyplomowej z interesującego Cię obszaru tematycznego.

         

        Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

        • znajomości języka hiszpańskiego w stopniu zaawansowanym
        • znajomości kultury, literatury i historii Hiszpanii
        • znajomości biznesowego języka hiszpańskiego
        • wiedzy językoznawczej
        • umiejętności korzystanie z nowoczesnych technologi

        JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISPANISTYKA OD PODSTAW?

         

        1. Tryb i typ studiów

        Studia na kierunku hispanistyka od podstaw możemy podzielić na:

        1. Poziom:

         

        2. Forma:

         

        Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

        Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

        Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

         

        2. Dla kogo ten kierunek

        Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków świata. Jako języka ojczystego używa go ponad pięćset milionów ludzi w wielu zakątkach świata. Ponadto co roku przybywa osób, chcących się go nauczyć.

        Nic więc dziwnego, że studia na kierunku filologii hiszpańskiej cieszą się niesłabnącą popularnością. Rozwijają one nie tylko kompetencje językowe, lecz kładą nacisk także na poszerzanie wiedzy z zakresu kultury, historii i literatury hiszpańskiej.

        Jednak nie każdy może pozwolić sobie na podjęcie tego typu studiów, głównie ze względu na barierę językową. Większość filologii wymaga od kandydatów zaawansowanej znajomości danego języka, co dla niektórych jest przeszkodą nie do pokonania.

        Na przeciw tego typu potrzebom, wychodzi kierunek hispanistyka od podstaw, podczas którego studenci mają szansę nauczyć się języka hiszpańskiego i zapoznać się z kulturą mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego.

        JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH HISPANISTYKA OD PODSTAW:

        Jaka praca po studiach?

        Po ukończeniu studiów na kierunku hispanistyka od podstaw będziesz miał wiedzę z zakresu językoznawstwa oraz kultury, sztuki i historii Hiszpanii. Biegła znajomość hiszpańskiego umożliwi Ci podjęcie pracy we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

        Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach. Ponadto, będziesz miał wszelkie kompetencje do rozpoczęcia pracy w edukacji i szkołach językowych.

        Doskonała orientacja w zakresie kultury Półwyspu Iberyjskiego pozwoli Ci na prace w branży turystycznej, a poznane techniki translatorskie sprawią, że idealnie sprawdzisz się w roli tłumacza.

        Równie ciekawą perspektywą jest związanie swojej przyszłości z instytucją kulturalną, która zajmuje się promowaniem kultury hiszpańskiej. Po ukończeniu studiów będziesz miał także wszystkie niezbędne kwalifikacje do rozpoczęcia kariery międzynarodowej.

         

        Absolwent kierunku hispanistyka od podstaw znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

        • szkoły
        • szkoły językowe
        • międzynarodowe korporacje
        • instytucje kulturalne
        • biura tłumaczeniowe
        • branża turystyczna
        • kariera na arenie międzynarodowej

        Zobacz inne kierunki filologiczne

        Filtrowanie
        Województwo
         Poziom studiów

         Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

         Filtrowanie
         Województwo
          Poziom studiów

          W jakich firmach możesz pracować po kierunku hispanistyka od podstaw

          Miasta, które oferują studia na kierunku HISPANISTYKA OD PODSTAW

          Teraz najważniejsze

          matura 2024

          zmiany na maturze 2024

          arkusze maturalne

          wyniki matur 2023

          rekrutacja na studia

          studia

          kierunki studiów

          studia podyplomowe

           

          Ciekawe

           


          gdzie studiować

           

           

          Nadchodzące wydarzenia

          • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
          • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
          • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
          • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
          • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
          • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

          Komentarze (0)