HISPANISTYKA OD PODSTAW studia - kierunek studiów

Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków świata. Jako języka ojczystego używa go ponad pięćset milionów ludzi w wielu zakątkach świata. Ponadto co roku przybywa osób, chcących się go nauczyć. Nic więc dziwnego, że studia na kierunku filologii hiszpańskiej cieszą się niesłabnącą popularnością. Rozwijają one nie tylko kompetencje językowe, lecz kładą nacisk także na poszerzanie wiedzy z zakresu kultury, historii i literatury hiszpańskiej.

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na podjęcie tego typu studiów, głównie ze względu na barierę językową. Większość filologii wymaga od kandydatów zaawansowanej znajomości danego języka, co dla niektórych jest przeszkodą nie do pokonania. Na przeciw tego typu potrzebom, wychodzi kierunek hispanistyka od podstaw, podczas którego studenci mają szansę nauczyć się języka hiszpańskiego i zapoznać się z kulturą mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego.

 

Czego nauczysz się studiując hispanistykę od podstaw?

Przede wszystkim, podczas studiów skupisz się na nauce języka hiszpańskiego w celu osiągnięcia poziomu zaawansowanego. Na zajęciach z praktycznej nauki języka, zdobędziesz umiejętności z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Będziesz rozwijał je podczas całego, trzyletniego kursu.

Z drugiej strony, zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury hiszpańskiej. Dostaniesz szansę zapoznania się z największymi dziełami literatury hiszpańskojęzycznej i poznasz biografie wybitnych twórców, którzy urodzili się lub tworzyli w Hiszpanii. Ponadto, dowiesz się więcej o historii Półwyspu Iberyjskiego i obyczajach, a także mentalności ludzi, którzy go zamieszkują. Co więcej, rozwiniesz swoją wiedzę językoznawczą, ucząc się zagadnień związanych z gramatyką i historią języka hiszpańskiego.

W toku studiów będziesz mógł dokonać wyboru specjalizacji, dotyczącej języka hiszpańskiego w środowisku biznesowym i IT. W ramach tej ścieżki naukowej, zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami oraz dowiesz się jak wykorzystywać język obcy w biznesie i nowych mediach. Już na drugim roku studiów dokonasz wyboru seminarium, na którym zajmiesz się pisaniem pracy dyplomowej z interesującego Cię obszaru tematycznego.

 

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku hispanistyka od podstaw będziesz miał wiedzę z zakresu językoznawstwa oraz kultury, sztuki i historii Hiszpanii. Biegła znajomość hiszpańskiego umożliwi Ci podjęcie pracy we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach. Ponadto, będziesz miał wszelkie kompetencje do rozpoczęcia pracy w edukacji i szkołach językowych.

Doskonała orientacja w zakresie kultury Półwyspu Iberyjskiego pozwoli Ci na prace w branży turystycznej, a poznane techniki translatorskie sprawią, że idealnie sprawdzisz się w roli tłumacza. Równie ciekawą perspektywą jest związanie swojej przyszłości z instytucją kulturalną, która zajmuje się promowaniem kultury hiszpańskiej. Po ukończeniu studiów będziesz miał także wszystkie niezbędne kwalifikacje do rozpoczęcia kariery międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem hispanistyki od podstaw powinieneś zdać maturę z: języka obcego, języka polskiego historii, WOS-u, geografii. Pamiętaj, że rozpoczynając studia na tym kierunku nie musisz znać języka hiszpańskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HISPANISTYKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH HISPANISTYKA OD PODSTAW:

 • znajomość języka hiszpańskiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość kultury, literatury i historii Hiszpanii
 • znajomość biznesowego języka hiszpańskiego
 • wiedza językoznawcza
 • umiejętność korzystanie z nowoczesnych technologi

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH HISPANISTYKA OD PODSTAW:

 • szkoły
 • szkoły językowe
 • międzynarodowe korporacje
 • instytucje kulturalne
 • biura tłumaczeniowe
 • branża turystyczna
 • kariera na arenie międzynarodowej

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU HISPANISTYKA OD PODSTAW

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISPANISTYKA OD PODSTAW

Komentarze (0)