HISPANISTYKA OD PODSTAW

HISPANISTYKA OD PODSTAW

Dodaj do ulubionych

HISPANISTYKA OD PODSTAW studia - kierunek studiów

Studia na kierunku hispanistyka od podstaw to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku hispanistyka od podstaw
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności hispanistyka od podstaw możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | hispanistyka od podstaw - uczelnie >

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HISPANISTYKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   HISPANISTYKA OD PODSTAW - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku hispanistyka od podstaw

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH HISPANISTYKA OD PODSTAW:

   Czego nauczysz się studiując hispanistykę od podstaw?

   Przede wszystkim, podczas studiów skupisz się na nauce języka hiszpańskiego w celu osiągnięcia poziomu zaawansowanego. Na zajęciach z praktycznej nauki języka, zdobędziesz umiejętności z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Będziesz rozwijał je podczas całego, trzyletniego kursu.

   Z drugiej strony, zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury hiszpańskiej. Dostaniesz szansę zapoznania się z największymi dziełami literatury hiszpańskojęzycznej i poznasz biografie wybitnych twórców, którzy urodzili się lub tworzyli w Hiszpanii.

   Ponadto, dowiesz się więcej o historii Półwyspu Iberyjskiego i obyczajach, a także mentalności ludzi, którzy go zamieszkują. Co więcej, rozwiniesz swoją wiedzę językoznawczą, ucząc się zagadnień związanych z gramatyką i historią języka hiszpańskiego.

   W toku studiów będziesz mógł dokonać wyboru specjalizacji, dotyczącej języka hiszpańskiego w środowisku biznesowym i IT. W ramach tej ścieżki naukowej, zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami oraz dowiesz się jak wykorzystywać język obcy w biznesie i nowych mediach. Już na drugim roku studiów dokonasz wyboru seminarium, na którym zajmiesz się pisaniem pracy dyplomowej z interesującego Cię obszaru tematycznego.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • znajomości języka hiszpańskiego w stopniu zaawansowanym
   • znajomości kultury, literatury i historii Hiszpanii
   • znajomości biznesowego języka hiszpańskiego
   • wiedzy językoznawczej
   • umiejętności korzystanie z nowoczesnych technologi

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISPANISTYKA OD PODSTAW?

    

   1. Tryb i typ studiów

   Studia na kierunku hispanistyka od podstaw możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Dla kogo ten kierunek

   Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków świata. Jako języka ojczystego używa go ponad pięćset milionów ludzi w wielu zakątkach świata. Ponadto co roku przybywa osób, chcących się go nauczyć.

   Nic więc dziwnego, że studia na kierunku filologii hiszpańskiej cieszą się niesłabnącą popularnością. Rozwijają one nie tylko kompetencje językowe, lecz kładą nacisk także na poszerzanie wiedzy z zakresu kultury, historii i literatury hiszpańskiej.

   Jednak nie każdy może pozwolić sobie na podjęcie tego typu studiów, głównie ze względu na barierę językową. Większość filologii wymaga od kandydatów zaawansowanej znajomości danego języka, co dla niektórych jest przeszkodą nie do pokonania.

   Na przeciw tego typu potrzebom, wychodzi kierunek hispanistyka od podstaw, podczas którego studenci mają szansę nauczyć się języka hiszpańskiego i zapoznać się z kulturą mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH HISPANISTYKA OD PODSTAW:

   Jaka praca po studiach?

   Po ukończeniu studiów na kierunku hispanistyka od podstaw będziesz miał wiedzę z zakresu językoznawstwa oraz kultury, sztuki i historii Hiszpanii. Biegła znajomość hiszpańskiego umożliwi Ci podjęcie pracy we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

   Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach. Ponadto, będziesz miał wszelkie kompetencje do rozpoczęcia pracy w edukacji i szkołach językowych.

   Doskonała orientacja w zakresie kultury Półwyspu Iberyjskiego pozwoli Ci na prace w branży turystycznej, a poznane techniki translatorskie sprawią, że idealnie sprawdzisz się w roli tłumacza.

   Równie ciekawą perspektywą jest związanie swojej przyszłości z instytucją kulturalną, która zajmuje się promowaniem kultury hiszpańskiej. Po ukończeniu studiów będziesz miał także wszystkie niezbędne kwalifikacje do rozpoczęcia kariery międzynarodowej.

    

   Absolwent kierunku hispanistyka od podstaw znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

   • szkoły
   • szkoły językowe
   • międzynarodowe korporacje
   • instytucje kulturalne
   • biura tłumaczeniowe
   • branża turystyczna
   • kariera na arenie międzynarodowej

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU HISPANISTYKA OD PODSTAW

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISPANISTYKA OD PODSTAW

   Komentarze (0)