Japonistyka - studia online

Japonistyka - studia online

Japonistyka – studia online – kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Japonia, zwana krajem kwitnącej wiśni, cieszy się niesamowitą popularnością wśród młodych ludzi zafascynowanych pochodzącymi stamtąd zespołami k-popowymi, komiksami i charakterystycznymi filmami animowanymi noszącymi miano anime. Na całym świecie odbywają się konwenty na cześć współczesnego dorobku kulturalnego Japonii, podczas których ludzie przebierają się za ulubionych bohaterów kreskówek, gier komputerowych czy komiksów, wcielają w rozmaite role i grają w gry planszowe. Japonia, ze względu na swoją względną niedostępność spowodowaną dalekim położeniem od państw europejskich, budzi ciekawość ludzi, a kultura mieszkańców tego kraju, często uchodząca za kontrowersyjną, wywołuje w ludziach rozmaite skojarzenia. Studia na kierunku japonistyka – studia online powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie międzynarodowych korporacji, a co za tym idzie, światowego rynku pracy na ludzi biegle władających językiem japońskim, znających od podszewki kulturę i historię Japonii. Kierunek ten będzie idealny dla studentów chcących uczyć się zdalnie, posiadających dużo samozaparcia i umiejących dobrze zorganizować swój czas. Od zawsze fascynował cię jakiś aspekt składający się na japońską kulturę? Chciałbyś w przyszłości wyjechać do kraju kwitnącej wiśni i tam rozpocząć nowe życie? A może tkwią w tobie aspiracje do opanowania języka uchodzącego za jeden z najtrudniejszych na świecie? Studia na kierunku japonistyka – studia online są dla ciebie stworzone!
 
Program studiów i przedmioty
Czego możesz się spodziewać po przedmiotach przewidzianych w toku studiów? Przede wszystkim od podstaw nauczysz się biegle posługiwać językiem japońskim zarówno w mowie, jak i piśmie. Większość wykładowców będąca Japończykami opowie ci o historii i kulturze swojego kraju. Dowiesz się, jakie rewolucje polityczne i gospodarcze oraz zatargi z państwami ościennymi wywarły największy wpływ na obecne ukształtowanie ekonomiczne i społeczne Japonii. Poznasz najważniejsze dzieła kultury tego kraju będące niejednokrotnie filarem innych dzieł na skalę światową. W toku zajęć praktycznych dowiesz się nieco więcej o artystycznej sztuce origami oraz będziesz miał okazję spróbować swoich umiejętności w składaniu figur z papieru.
 
Praca po studiach
Gdzie zatrudnisz się po studiach na kierunku japonistyka – studia online? Wszędzie tam, gdzie biegłość w posługiwaniu się japońskim będzie na wagę złota. Znajdziesz więc pracę w biurach tłumaczeń, w korporacjach zajmujących się kontaktem z klientem japońskim. Warsztaty z origami dadzą ci umiejętności, którymi, po ukończeniu odpowiednich kursów, będziesz mógł podzielić się z innymi w domach kultury czy świetlicach środowiskowych. Z powodzeniem zatrudnisz się jako nauczyciel czy wykładowca akademicki. Sama umiejętność posługiwania się japońskim otworzy przed tobą wiele karier w kraju będącym przedmiotem zainteresowania tego kierunku studiów.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku japonistyka – studia online na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej należy posiadać świadectwo dojrzałości umożliwiające podjęcie studiów wyższych oraz uiścić opłatę rekrutacyjną, a w późniejszym czasie semestralną.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JAPONISTYKA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku japonistyka - studia online

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując japonistykę – studia online

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • posługiwania się językiem japońskim zarówno w mowie, jak i w piśmie
   • kultury, gospodarki, polityki i demografii Japonii
   • japońskich dzieł kultury masowej
   • teorii i praktyki w zakresie sztuki origami
   • organizacji własnego czasu, aby móc dopasować go do studiowania online

   Czas trwania studiów na kierunku japonistyka - studia online na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku japonistyka – studia online

   Absolwent kierunku japonistyka – studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • tłumacz
   • nauczyciel lub wykładowca akademicki
   • pracownik międzynarodowych korporacji
   • pracownik branży handlowej z klientami japońskimi

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU JAPONISTYKA - STUDIA ONLINE

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JAPONISTYKA - STUDIA ONLINE

   Komentarze (0)