Kształcenie to jest zorganizowane w taki sposób, aby łączyć teoretyczną wiedzę z praktycznymi umiejętnościami. Program obejmuje wykłady, warsztaty i zajęcia praktyczne, które umożliwiają studentom zdobycie pełnego zestawu narzędzi do pracy w obszarze zarządzania stresem.
Kierunki studiów z tej dyscypliny obejmują wykłady, które są związane z psychologią stresu, kulturą odpoczynku i filozofią slow life. Studenci poznają również historię i rozwój technik relaksacyjnych w różnych kulturach.
Studenci biorą też udział w warsztatach oraz zajęciach praktycznych, które mają na celu opanowanie konkretnych technik relaksacyjnych, np. medytacji, jogi czy technik oddechowych. Uczestnicy realizują też projekty grupowe, które polegają na zaprojektowaniu programów wellness lub stworzeniu strefy relaksacyjnej.
Program obejmuje też wyjazdy do ośrodków spa, wellness czy hoteli, gdzie studenci na własne oczy mogą zobaczyć, jak wygląda organizacja przestrzeni relaksacyjnych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku chillout studies możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci potrafią stosować różne metody relaksacji, redukcji stresu. Stosują praktykę uważności, która pomaga w redukcji napięcia oraz koncentracji na chwili obecnej. Mają też zdolność do identyfikowania źródeł stresu i zastosowania odpowiednich strategii radzenia sobie z nimi w różnych sytuacjach zdrowotnych.
Tworzą kompleksowe programy wellness, które mogą być wdrażane w firmach, hotelach, ośrodkach spa. Planują oraz organizują czas wolny w sposób, który wspiera równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, promując regenerację i wypoczynek.
Wyróżnia ich też umiejętności projektowania fizycznych przestrzeni sprzyjających odpoczynkowi, zarówno w środowisku domowym, jak i w miejscach publicznych. Znają też wpływ kolorystyki, oświetlenia i dźwięków na atmosferę sprzyjającą relaksowi.