Filologia hiszpańska od podstaw

Filologia hiszpańska od podstaw

Filologia hiszpańska od podstaw studia - kierunek studiów

Nie bez powodu zainteresowanie nauką języka hiszpańskiego cieszy się niesłabnącą popularnością. W obecnych czasach znajomość przynajmniej dwóch języków obcych staje się podstawowym wymogiem na rynku pracy. Ponadto hiszpański jest uznawany za jeden z najbardziej melodyjnych i dźwięcznych języków, a więc jego nauka powinna być samą przyjemnością. Co jednak z ludźmi zainteresowanymi językiem i kulturą Hiszpanów, którzy jedyne zetknięcie z tym językiem mieli podczas seansów ulubionych telenoweli? Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw powstały specjalnie dla nich! Studia oferują nie tylko błyskawiczną naukę języka od podstaw aż do poziomu pozwalającego na swobodną komunikację i podjęcie pracy wymagającej operowania językiem obcym, ale także zagłębienie się w kulturę Półwyspu Iberyjskiego. Jesteś gotów na intensywną naukę hiszpańskiego, aby w jeden semestr osiągnąć zadowalające umiejętności komunikacyjne? Ciekawi cię historia i kultura kraju obieranego bardzo często za cel podróży wakacyjnych naszych rodaków? Twoją motywacją jest możliwość swobodnego czytania hiszpańskich publikacji w oryginale i oglądanie seriali bez napisów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw są stworzone dla ciebie!

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku filologia hiszpańska od podstaw? Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z językiem, przygodę ze studiami rozpoczniesz od semestru zerowego. Posiądziesz podstawową wiedzę z zakresu gramatyki oraz słownictwa, która pozwoli ci na formułowanie prostych myśli. Po tym niezwykle krótkim czasie nauki będziesz gotów na samodzielną podróż do Hiszpanii, gdzie bez problemu zamówisz posiłek, zapytasz o drogę, a nawet zarezerwujesz hotel i kupisz potrzebne rzeczy w sklepie niesamoobsługowym. Dalsza część nauki na studiach to poszerzanie posiadanych już umiejętności językowych oraz zdobywanie wiedzy o literaturze, historii i kulturze obszaru danego języka.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku filologia hiszpańska od podstaw? Pomimo tego, że naukę rozpoczniesz od zerowych umiejętności w obszarze posługiwania się hiszpańskim, po ukończeniu studiów staniesz się pełnoprawnym filologiem posiadającym niepodważalne kompetencje pozwalające na podjęcie pracy w każdym sektorze, gdzie będą one niezbędne. Znajdziesz zatrudnienie w szkolnictwie jako nauczyciel hiszpańskiego lub wykładowca akademicki. Międzynarodowe korporacje współpracujące z hiszpańskojęzycznym klientem przyjmą cię z otwartymi ramionami. Zasilisz grono pracowników branży turystycznych - staniesz się doskonałym przewodnikiem po Hiszpanii, a ponadto będziesz miał okazję zwiedzić wiele nowych miejsc.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw na Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie należy posiadać świadectwo dojrzałości uprawniające do podjęcia studiów wyższych oraz uiścić opłatę wpisową.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku filologia hiszpańska od podstaw

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • kompetencji w obszarze języka hiszpańskiego na poziomie B2
 • kultury, polityki, gospodarki i historii Półwyspu Iberyjskiego
 • komunikacji interpersonalnej
 • współpracy zespołowej
 • kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia hiszpańska od podstaw?

Absolwent kierunku filologia hiszpańska od podstaw znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel języka hiszpańskiego
 • tłumacz publiczny lub tłumacz przysięgły (po wykonaniu odpowiednich kursów)
 • pracownik wydawnictw i mass-mediów
 • pracownik przedsiębiorstw i korporacji międzynarodowych
 • pracownik branży turystycznej
 • pracownik uczelni wyższych i instytucji badawczych
 • pracownik instytucji kulturalnych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula