Filologia hiszpańska od podstaw

Filologia hiszpańska od podstaw

Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

  Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

  Filologia hiszpańska od podstaw stopień: (I), czas trwania: 4 lata
  forma: stacjonarne, niestacjonarne

  Specjalności na kierunku filologia hiszpańska od podstaw

  Filologia hiszpańska od podstaw studia - kierunek studiów

  Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

  Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
  Poziom studiów studia I stopnia
  Czas trwania 4 lata (studia I stopnia)

  Uczelnie

  Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | filologia hiszpańska od podstaw - uczelnie >

  Opis kierunku

  Czy osoby, które chciałyby doskonale władać językiem hiszpańskim i związać z nim zawodową przyszłość, powinny zadbać o jego naukę już w czas szkoły średniej? Oczywiście, że nie! Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw również dają szansę dynamicznej i bardzo efektywnej nauki języka. Program kształcenia obfituje w praktyczne ćwiczenia poświęcone gramatyce, stylistyce czy poszerzaniu słownictwa.

   

  Specjalności

  Współczesne studia z filologii hiszpańskiej od podstaw charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

  Popularne specjalności na kierunku filologia hiszpańska od podstaw: animacja społeczno-kulturalna, komunikacja językowa w biznesie i administracji, studia dwujęzyczne, tłumaczenia.

   

  Praca po studiach

  Studenci równolegle zostają szczegółowo zapoznani z historią Hiszpanii, a także jej sztuką i literaturą. Zakończenie nauki na tym kierunku powinno wiązać się dla każdego absolwenta z płynnym władaniem językiem hiszpańskim umożliwiającym podejmowanie wielu różnorodnych aktywności zawodowych.

  Co zdawać na maturze?

  Żeby dostać się na studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw na Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie należy posiadać świadectwo dojrzałości uprawniające do podjęcia studiów wyższych oraz uiścić opłatę wpisową.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  Filologia hiszpańska od podstaw - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku filologia hiszpańska od podstaw

  Program studiów i przedmioty

  Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku filologia hiszpańska od podstaw? Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z językiem, przygodę ze studiami rozpoczniesz od semestru zerowego. Posiądziesz podstawową wiedzę z zakresu gramatyki oraz słownictwa, która pozwoli ci na formułowanie prostych myśli.

  Po tym niezwykle krótkim czasie nauki będziesz gotów na samodzielną podróż do Hiszpanii, gdzie bez problemu zamówisz posiłek, zapytasz o drogę, a nawet zarezerwujesz hotel i kupisz potrzebne rzeczy w sklepie niesamoobsługowym. Dalsza część nauki na studiach to poszerzanie posiadanych już umiejętności językowych oraz zdobywanie wiedzy o literaturze, historii i kulturze obszaru danego języka.

   

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • współpracy zespołowej
  • kompetencji w obszarze języka hiszpańskiego na poziomie B2
  • kultury, polityki, gospodarki i historii Półwyspu Iberyjskiego
  • komunikacji interpersonalnej
  • kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi

  Jak wyglądają studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Kierunek filologia hiszpańska od podstaw można realizować w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym oraz wieczorowym, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość wyboru odpowiedniej i dopasowanej do swoich potrzeb, opcji kształcenia.

  Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

   

  Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  W czasie studiów na kierunku filologia hiszpańska od podstaw będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą oraz kulturową. Jako student dowiesz się więcej na temat historii, kultury oraz literatury hiszpańskiej.

  W planie zajęć przewidziano wiele rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

  • Analiza tekstu literackiego
  • Gramatyka opisowa
  • Historia literatury hiszpańskiej

  Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  Jako student powyższego kierunku, przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności językowych oraz intensywnej nauce języka hiszpańskiego od podstaw. Ponadto dowiesz się więcej na temat jego praktycznego zastosowania w mowie i piśmie.

  Studenci wykształcą również zdolność dokonywania analizy tekstów literackich z kanonu literatury hiszpańskiej. W czasie licznych warsztatów, poznasz tajniki tłumaczeń ustnych i pisemnych w obrębie języka polskiego oraz hiszpańskiego. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

   

  4. Dla kogo ten kierunek

  Nie bez powodu zainteresowanie nauką języka hiszpańskiego cieszy się niesłabnącą popularnością. W obecnych czasach znajomość przynajmniej dwóch języków obcych staje się podstawowym wymogiem na rynku pracy. Ponadto hiszpański jest uznawany za jeden z najbardziej melodyjnych i dźwięcznych języków, a więc jego nauka powinna być samą przyjemnością.

  Co jednak z ludźmi zainteresowanymi językiem i kulturą Hiszpanów, którzy jedyne zetknięcie z tym językiem mieli podczas seansów ulubionych telenoweli? Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw powstały specjalnie dla nich!

  Studia oferują nie tylko błyskawiczną naukę języka od podstaw aż do poziomu pozwalającego na swobodną komunikację i podjęcie pracy wymagającej operowania językiem obcym, ale także zagłębienie się w kulturę Półwyspu Iberyjskiego.

  Jesteś gotów na intensywną naukę hiszpańskiego, aby w jeden semestr osiągnąć zadowalające umiejętności komunikacyjne? Ciekawi cię historia i kultura kraju obieranego bardzo często za cel podróży wakacyjnych naszych rodaków? Twoją motywacją jest możliwość swobodnego czytania hiszpańskich publikacji w oryginale i oglądanie seriali bez napisów?

  Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw są stworzone dla ciebie!

   

  5. Gdzie studiować filologię hiszpańską od podstaw

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia hiszpańska od podstaw:

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw trwają 4 lata (studia I stopnia).

  Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia hiszpańska od podstaw?

  Praca po studiach

  Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku filologia hiszpańska od podstaw? Pomimo tego, że naukę rozpoczniesz od zerowych umiejętności w obszarze posługiwania się hiszpańskim, po ukończeniu studiów staniesz się pełnoprawnym filologiem posiadającym niepodważalne kompetencje pozwalające na podjęcie pracy w każdym sektorze, gdzie będą one niezbędne. '

  Znajdziesz zatrudnienie w szkolnictwie jako nauczyciel hiszpańskiego lub wykładowca akademicki. Międzynarodowe korporacje współpracujące z hiszpańskojęzycznym klientem przyjmą cię z otwartymi ramionami. Zasilisz grono pracowników branży turystycznych - staniesz się doskonałym przewodnikiem po Hiszpanii, a ponadto będziesz miał okazję zwiedzić wiele nowych miejsc.

  Absolwent kierunku filologia hiszpańska od podstaw znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • nauczyciel języka hiszpańskiego
  • tłumacz publiczny lub tłumacz przysięgły (po wykonaniu odpowiednich kursów)
  • pracownik wydawnictw i mass-mediów
  • pracownik przedsiębiorstw i korporacji międzynarodowych
  • pracownik branży turystycznej
  • pracownik uczelni wyższych i instytucji badawczych
  • pracownik instytucji kulturalnych

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Filologia hiszpańska od podstaw studia niestacjonarne

  Filologia hiszpańska od podstaw studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Filologia hiszpańska od podstaw studia I stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki filologiczne

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  W jakich firmach możesz pracować po kierunku filologia hiszpańska od podstaw

  Miasta, które oferują studia na kierunku Filologia hiszpańska od podstaw

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (7)

  DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (5)

  Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ania W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  Czy na filologię hiszpańską mogą aplikować osoby, które nie znają tego języka ? Jedynie jakieś tam podstawowe słóweczka ?

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ania odpowiedz

  Witaj, Ania! Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia stopnia licencjackie na kierunku Filologia w zakresie języka hiszpańskiego, musisz spełniać co najmniej jeden z wymienionych warunków - zaliczyć egzamin maturalny z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i/lub posiadać certyfikat języka hiszpańskiego na poziomie B1. Jeżeli nie posiadasz jeszcze znajomości języka na wymaganym przez nas poziomie, serdecznie zapraszamy na bardzo intensywny kurs języka hiszpańskiego. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  yudi W odpowiedzi do: Ania odpowiedz

  @Doradca czyli rozumiem że u Was można otrzymać wymagany certyfikat?

  Aldona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  @DoradcaOnlineVistula A jak dokładnie wygląda taki kurs hiszpańskiego w waszej szkole? Ile on kosztuje i jaki ma program ? W sumie nie słyszałam o tym wcześniej a wydaje się to być bardzo fajną opcją dla kogoś kto jeszcze nie zna wystarczająco dobrze języka. @DoradcaOnlineVistula Chciałam jeszcze dopytać czy istnieje możliwość wyjazdów na jakieś praktyki zagraniczne na semestr lub dwa?

  sergio W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  Czy kursy językowe dostępne są dla każdego zainteresowanego studenta waszej uczelni czy tylko dla potencjalnych kandydatów na filologię ?

  DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula