Filologia hiszpańska od podstaw

Filologia hiszpańska od podstaw

Filologia hiszpańska od podstaw studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nie bez powodu zainteresowanie nauką języka hiszpańskiego cieszy się niesłabnącą popularnością. W obecnych czasach znajomość przynajmniej dwóch języków obcych staje się podstawowym wymogiem na rynku pracy. Ponadto hiszpański jest uznawany za jeden z najbardziej melodyjnych i dźwięcznych języków, a więc jego nauka powinna być samą przyjemnością. Co jednak z ludźmi zainteresowanymi językiem i kulturą Hiszpanów, którzy jedyne zetknięcie z tym językiem mieli podczas seansów ulubionych telenoweli? Studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw powstały specjalnie dla nich! Studia oferują nie tylko błyskawiczną naukę języka od podstaw aż do poziomu pozwalającego na swobodną komunikację i podjęcie pracy wymagającej operowania językiem obcym, ale także zagłębienie się w kulturę Półwyspu Iberyjskiego. Jesteś gotów na intensywną naukę hiszpańskiego, aby w jeden semestr osiągnąć zadowalające umiejętności komunikacyjne? Ciekawi cię historia i kultura kraju obieranego bardzo często za cel podróży wakacyjnych naszych rodaków? Twoją motywacją jest możliwość swobodnego czytania hiszpańskich publikacji w oryginale i oglądanie seriali bez napisów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw są stworzone dla ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku filologia hiszpańska od podstaw? Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z językiem, przygodę ze studiami rozpoczniesz od semestru zerowego. Posiądziesz podstawową wiedzę z zakresu gramatyki oraz słownictwa, która pozwoli ci na formułowanie prostych myśli. Po tym niezwykle krótkim czasie nauki będziesz gotów na samodzielną podróż do Hiszpanii, gdzie bez problemu zamówisz posiłek, zapytasz o drogę, a nawet zarezerwujesz hotel i kupisz potrzebne rzeczy w sklepie niesamoobsługowym. Dalsza część nauki na studiach to poszerzanie posiadanych już umiejętności językowych oraz zdobywanie wiedzy o literaturze, historii i kulturze obszaru danego języka.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku filologia hiszpańska od podstaw? Pomimo tego, że naukę rozpoczniesz od zerowych umiejętności w obszarze posługiwania się hiszpańskim, po ukończeniu studiów staniesz się pełnoprawnym filologiem posiadającym niepodważalne kompetencje pozwalające na podjęcie pracy w każdym sektorze, gdzie będą one niezbędne. Znajdziesz zatrudnienie w szkolnictwie jako nauczyciel hiszpańskiego lub wykładowca akademicki. Międzynarodowe korporacje współpracujące z hiszpańskojęzycznym klientem przyjmą cię z otwartymi ramionami. Zasilisz grono pracowników branży turystycznych - staniesz się doskonałym przewodnikiem po Hiszpanii, a ponadto będziesz miał okazję zwiedzić wiele nowych miejsc.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku filologia hiszpańska od podstaw na Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie należy posiadać świadectwo dojrzałości uprawniające do podjęcia studiów wyższych oraz uiścić opłatę wpisową.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku filologia hiszpańska od podstaw

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • kompetencji w obszarze języka hiszpańskiego na poziomie B2
 • kultury, polityki, gospodarki i historii Półwyspu Iberyjskiego
 • komunikacji interpersonalnej
 • współpracy zespołowej
 • kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW STUDIA NIESTACJONARNE

FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia hiszpańska od podstaw?

Absolwent kierunku filologia hiszpańska od podstaw znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel języka hiszpańskiego
 • tłumacz publiczny lub tłumacz przysięgły (po wykonaniu odpowiednich kursów)
 • pracownik wydawnictw i mass-mediów
 • pracownik przedsiębiorstw i korporacji międzynarodowych
 • pracownik branży turystycznej
 • pracownik uczelni wyższych i instytucji badawczych
 • pracownik instytucji kulturalnych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW

Komentarze (7)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (5)

Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ania W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy na filologię hiszpańską mogą aplikować osoby, które nie znają tego języka ? Jedynie jakieś tam podstawowe słóweczka ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ania odpowiedz

Witaj, Ania! Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia stopnia licencjackie na kierunku Filologia w zakresie języka hiszpańskiego, musisz spełniać co najmniej jeden z wymienionych warunków - zaliczyć egzamin maturalny z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i/lub posiadać certyfikat języka hiszpańskiego na poziomie B1. Jeżeli nie posiadasz jeszcze znajomości języka na wymaganym przez nas poziomie, serdecznie zapraszamy na bardzo intensywny kurs języka hiszpańskiego. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

yudi W odpowiedzi do: Ania odpowiedz

@Doradca czyli rozumiem że u Was można otrzymać wymagany certyfikat?

Aldona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A jak dokładnie wygląda taki kurs hiszpańskiego w waszej szkole? Ile on kosztuje i jaki ma program ? W sumie nie słyszałam o tym wcześniej a wydaje się to być bardzo fajną opcją dla kogoś kto jeszcze nie zna wystarczająco dobrze języka. @DoradcaOnlineVistula Chciałam jeszcze dopytać czy istnieje możliwość wyjazdów na jakieś praktyki zagraniczne na semestr lub dwa?

sergio W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy kursy językowe dostępne są dla każdego zainteresowanego studenta waszej uczelni czy tylko dla potencjalnych kandydatów na filologię ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula