TRANSATLANTIC STUDIES

TRANSATLANTIC STUDIES

Dodaj do ulubionych

TRANSATLANTIC STUDIES studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Transatlantic studies to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą udokumentować swoją znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TRANSATLANTIC STUDIES

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   TRANSATLANTIC STUDIES - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku transatlantic studies

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TRANSATLANTIC STUDIES:

   Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku transatlantic studies?

   Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter tych niezwykle perspektywicznych studiów, będziesz miał szansę ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru różnorodnych aspektów powiązanych z ogólną sytuacją międzynarodowa. Jako student zagłębisz się w tematykę z zakresu współczesnej światowej polityki oraz poznasz specyfikę prawa międzynarodowego.

   Ponadto, w programie studiów przewidziano niezwykle interesujące i rozwijające zajęcia, na których będziesz obcował z najwybitniejszą literaturą światową i dorobkiem kulturowym zachodniego świata. Co więcej, zaznajomisz się ze zmianami zachodzącymi we współczesnej kulturze, zarówno europejskiej i amerykańskiej.

   Wszystkie wykłady oraz warsztaty będą prowadzone przez wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy niewątpliwie podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i bogatą wiedzą kierunkową. Uzyskane umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • znajomość polityki międzynarodowej
   • znajomość prawa międzynarodowego
   • znajomość literatury i kultury europejskiej oraz amerykańskiej
   • znajomość tematyki związanej z globalizacją
   • znajomość różnorodnych systemów religijnych
   • znajomość języka angielskiego
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku transatlantic studies?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek transatlantic studies zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne.

    

   Studia na kierunku Transatlantic studies możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku transatlantic studies zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu polityki, gospodarki oraz kultury międzynarodowej, a także relacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Europą. W toku studiów poznają także kulturę i literaturę amerykańską i europejską. Program kształcenia na powyższym kierunku zakłada realizacje wielu ciekawych przedmiotów powiązanych z tą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Theory and Practice in Social and Political Studies
   • Research Methods in Social Studies
   • Social Change in the Age of Globalization
   • Transatlantic Literature and Cultural Exchange

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek transatlantic studies zdobędą szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczą się analizować wybrane zjawiska polityczne, gospdoarzce i kulturowe występujące w relacjach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a państwami europejskimi.

   Studenci poznają także regulacje prawa międzynarodowego i nauczą się ich zastosowania w praktyce. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, studenci zyskają zdolności językowe, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i przemysłowego oraz podejmowania współpracy z zagranicznymi kontrahentami i partnerami, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości dynamicznej sytuacji międzynarodowej wraz z jej kulturą, polityką i innymi ważnymi wykładnikami.

   Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i obecnego rynku pracy, uczelnie decydują się na wprowadzenie do swoich programów studiów oscylujących wokół tematyki stosunków międzynarodowych.

   Idealnym przykładem może być kierunek transatlantic studies, skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę i zainteresowania oraz zyskać szansę na rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej.

   Jeżeli więc pasjonuje Cię kultura, polityka i obyczajowość innych krajów, a do tego masz duże zdolności językowe, to weź udział w rekrutacji na ten niezwykle perspektywiczny i prestiżowy kierunek!

    

   5. Gdzie studiować Transatlantic studies

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Transatlantic studies:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku Transatlantic studies trwają 2 lata (studia II stopnia).

   Studia drugiego stopnia na kierunku transatlantic studies będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TRANSATLANTIC STUDIES:

   Jaka praca po tym kierunku?

   Po ukończeniu tych niezwykle prestiżowych, anglojęzycznych studiów będziesz miał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę dotyczącą stosunków międzynarodowych oraz kultury, literatury i polityki Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branżach powiązanych z twoim wykształceniem.

   Jako absolwent idealnie odnajdziesz się we wszelkich instytucjach kultury, między innymi muzeach, teatrach, galeriach sztuki czy domach kulturyPonadto, możesz pracować w organach administracji publicznej. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami, zajmującymi się wydawaniem literatury światowej, redakcjami czasopism lub innymi mediami.

   Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw stosunków międzynarodowych, co zapewni Ci etat w różnorodnych instytucjach i przedsiębiorstwach, poszukujących tego typu pracowników. Co więcej, doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

    

   Absolwent kierunku Transatlantic studies znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

   • administracja państwowa
   • administracja publiczna
   • instytucje kultury
   • wydawnictwa
   • redakcje czasopism
   • media
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • kariera zagraniczna

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSATLANTIC STUDIES

   Komentarze (0)

   wsaib

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
   • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
   • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20%C5%9Al%C4%85ska%2035%2F37%2081-310%20Gdynia%20 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e7294-wsb-gdynia.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
   • Dzień otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ7ajWFgpTEEcRrmc8imN_ct4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d4684-wsb-opole.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu
   • ul. Mieszka I 61 C,, 71-011 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiaE5fdoIqkcRtavOUi3m7UI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/afcf7-collegium-balticum.jpg Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych
   • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie