TRANSATLANTIC STUDIES studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i przemysłowego oraz podejmowania współpracy z zagranicznymi kontrahentami i partnerami, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości dynamicznej sytuacji międzynarodowej wraz z jej kulturą, polityką i innymi ważnymi wykładnikami.

Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i obecnego rynku pracy, uczelnie decydują się na wprowadzenie do swoich programów studiów oscylujących wokół tematyki stosunków międzynarodowych. Idealnym przykładem może być kierunek transatlantic studies, skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę i zainteresowania oraz zyskać szansę na rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej. Jeżeli więc pasjonuje Cię kultura, polityka i obyczajowość innych krajów, a do tego masz duże zdolności językowe, to weź udział w rekrutacji na ten niezwykle perspektywiczny i prestiżowy kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku transatlantic studies?

Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter tych niezwykle perspektywicznych studiów, będziesz miał szansę ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru różnorodnych aspektów powiązanych z ogólną sytuacją międzynarodowa. Jako student zagłębisz się w tematykę z zakresu współczesnej światowej polityki oraz poznasz specyfikę prawa międzynarodowego.

Ponadto, w programie studiów przewidziano niezwykle interesujące i rozwijające zajęcia, na których będziesz obcował z najwybitniejszą literaturą światową i dorobkiem kulturowym zachodniego świata. Co więcej, zaznajomisz się ze zmianami zachodzącymi we współczesnej kulturze, zarówno europejskiej i amerykańskiej.

Wszystkie wykłady oraz warsztaty będą prowadzone przez wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy niewątpliwie podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i bogatą wiedzą kierunkową. Uzyskane umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle prestiżowych, anglojęzycznych studiów będziesz miał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę dotyczącą stosunków międzynarodowych oraz kultury, literatury i polityki Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branżach powiązanych z twoim wykształceniem. Jako absolwent idealnie odnajdziesz się we wszelkich instytucjach kultury, między innymi muzeach, teatrach, galeriach sztuki czy domach kultury.

Ponadto, możesz pracować w organach administracji publicznej. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami, zajmującymi się wydawaniem literatury światowej, redakcjami czasopism lub innymi mediami. Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw stosunków międzynarodowych, co zapewni Ci etat w różnorodnych instytucjach i przedsiębiorstwach, poszukujących tego typu pracowników. Co więcej, doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą udokumentować swoją znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TRANSATLANTIC STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TRANSATLANTIC STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TRANSATLANTIC STUDIES:

 • znajomość polityki międzynarodowej
 • znajomość prawa międzynarodowego
 • znajomość literatury i kultury europejskiej oraz amerykańskiej
 • znajomość tematyki związanej z globalizacją
 • znajomość różnorodnych systemów religijnych
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TRANSATLANTIC STUDIES STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TRANSATLANTIC STUDIES STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TRANSATLANTIC STUDIES:

 • administracja państwowa
 • administracja publiczna
 • instytucje kultury
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • kariera zagraniczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSATLANTIC STUDIES

Komentarze (0)