Mechatronika - Warszawa

Mechatronika - Warszawa

Studia na kierunku mechatronika w Warszawie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Mechatronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechatronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie mechatronika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

23.06.2024

Mechatronika studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Mechatronika w Warszawie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 8 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu mechatronika. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu elektromechaniki i projektowania systemów technicznych.

Mechatronika - Warszawa
Studia na kierunku mechatronika w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku mechatronika obejmują naukę takich dziedzin jak elektronika, informatyka oraz mechanika. Studenci tego kierunku uczą się języków programowania, co pozwala im na poprawne programowanie robotów i aplikacji. W programie kształcenia znajdziemy przedmioty takie jak m.in. podstawy metrologii, materiałoznawstwo, podstawy konstrukcji zespołów urządzeń precyzyjnych, robotyka czy projektowanie interfejsów sprzętowych i programowych. Plan studiów obejmuje także zajęcia, których uczestnicy będą mogli poznać techniki konstruowania specjalistycznych maszyn oraz nauczą się podstawowego projektowania graficznego.

Dzięki interdyscyplinarności kierunku ukończenie mechatroniki daje możliwość zatrudnienia w przemyśle elektromaszynowym, medycznym czy w firmach produkujących sprzęt gospodarstwa domowego. Absolwenci posiadają też wiedzę i umiejętności wystarczające do podjęcia pracy w branży motoryzacyjnej i lotniczej. Niektórzy decydują się na rozwój swojej kariery w sektorze IT, a także w instytucjach naukowo-rozwojowych oraz stacjach badawczych. 

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku mechatronika w Warszawie rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 9 września 2024 r. | Mechatronika Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku mechatronika w Warszawie można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej). Próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 wyniósł: na PW 150 punktów, na WAT 37 pkt.

Gdzie studiować kierunek mechatronika w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku mechatronika możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT) oraz Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechatroniki PW).

 

Gdzie studiować zarządzanie bezpłatnie w Warszawie

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechatronika, w roku akademickim 2024/2025, Politechnika Warszawska oferuje 180 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na WAT.

Kierunek mechatronika - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika w Warszawie

W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku mechatronika w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka. mechatronika Warszawa - przedmioty maturalne

Jak już z pewnością zdążyłeś zauważyć, Mechatronika jest kierunkiem bazującym na matematyce, fizyce oraz informatyce. Dlatego też przedmioty te będą wiodące w procesie rekrutacji, a doskonałe ich zgłębienie to gwarancja posiadania idealnego filaru pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji.

Mechatronika jest jednym z bardziej obleganych kierunków studiów, a liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym naukę rozpocznij już dziś, a twoje szanse na zasilenie grona studentów tego kierunku znacznie wzrosną. Pamiętaj też, aby na bieżąco sprawdzać ustalenia rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni – mogą się one zmieniać.

 

Mechatronika Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - przedmioty maturalne

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie w rekrutacji 2024/2025 na kierunek mechatronika uwzględnia takie przedmioty jak: matematyka, fizyka, język obcy oraz język polski. dowiedz się więcej

 

Mechatronika Politechnika Warszawska (PW) - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek mechatronika na Politechnice Warszawskiej uwzględniane są 3 przedmioty obowiązkowe: matematyka oraz język obcy, a także jeden przedmiot spośród: fizyka, chemia, informatyka albo biologia. dowiedz się więcej

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku mechatronika w Warszawie

Studia na kierunku mechatronika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Warszawie - kierunek mechatronika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Mechatroniki PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów zapoznasz się z zagadnieniami z pogranicza elektroniki - nauczysz się tworzenia, konserwacji i naprawiania podzespołów elektronicznych, używanych między innymi w robotyce, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.

Blok zajęć informatycznych wprowadzi cię w świat języków programowania, tworzenia stron internetowych, pisania programów komputerowych i aplikacji na urządzenia przenośne.

Wszechstronność wiedzy i umiejętności praktycznych, jakie należy posiąść podczas studiów na kierunku Mechatronika, nie odstrasza szeregu młodych ludzi, chcących zdobyć dobry zawód. Jeśli jesteś wśród nich, już dziś rozpocznij naukę do matury, a będziesz miał szansę na doświadczenie powyższej edukacji.

W programie studiów na kierunku mechatronika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Mechatronika to studia poświęcone np.: mechanice, elektronicznym układom sterowania, różnym działo informatyki stosowanej czy narzędziom komputerowego wspomagania w projektowaniu wyrobów i procesów wytwarzania oraz ich eksploatacji. Studenci tego kierunku studiów rozwijają cenne umiejętności praktyczne, które niezbędne są m.in. do projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń i systemów technicznych, które wyróżniają się strukturą mechaniczną, pneumatyczną, hydrauliczną, mikromechaniczną, elektromechaniczną, elektryczną czy optyczną.

Studia na mechatronice pozwalają studentom zdobyć także wiedzę na temat np.: zasad realizacji projektów urządzeń oraz ich zespołowego wykonywania. Uczestnicy zajęć poznają m.in.: sposoby komputerowego wspomagania procesu projektowania oraz wytwarzania urządzeń; metody projektowania strategii eksploatacji; narzędzi służących badaniu systemów sterowania, programowania maszyn i systemów; prawne, ekonomiczne, ekologiczne, inżynieryjne i informatyczne aspekty mechatroniki.

Absolwenci mechatroniki mogą podjąć pracę np. w biurach konstrukcyjno-technologicznych na stanowiskach projektantów, organizatorów produkcji i eksploatacji czy programistów robotów. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są gotowe do pełnienia funkcji m.in. doradczych, analitycznych, wykonawczych, eksperckich, kierowniczych czy związanych z oceną jakości produkcji. Ponadto absolwenci mechatroniki mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą – zarówno w kraju, jak i za granicą.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na mechatronice w Warszawie

Współczesne studia z mechatroniki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku mechatronika w Warszawie: mikrotechnologie i nanotechnologietechniki multimedialnerobotyka i automatyka przemysłowainżynieria fotonicznaelektroniczne systemy pomiarowe...

Sprawdź specjalności na mechatronice w Warszawie

 

Ile trwają studia na kierunku mechatronika w Warszawie

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Sprawdź 

Mechatronika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po mechatronice

W programie kształcenia mechatroniki odnaleźć można przedmioty poświęcone projektowaniu, programowaniu czy przygotowywaniu modeli komputerowych różnorakich urządzeń mechatronicznych. Specjalistyczne umiejętności pozwolą rozwijać się w przemyśle motoryzacyjnym czy włókienniczym. Na absolwentów czekać będą różnorodne przedsiębiorstwa zajmujące produkcją sprzętu AGD lub RTV.

czytaj dalej jaka praca po mechatronice

Jak wygląda rekrutacja na mechatronikę w Warszawie

Mechatronika to interdyscyplinarna dziedzina, która ma niebagatelny wpływ na rozwój współczesnych technologii. Studia w Warszawie na tym kierunku zadedykowane są więc studentom z umysłami ścisłymi, którzy fascynują się zdobyczami fizyki, elektroniki czy mechaniki.

Mechatronika - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

 

Jakie progi na mechatronikę w Warszawie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na mechatronikę rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej: na Politechnice Warszawskiej 150 punktów, a na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie 37 pkt.

czytaj dalej 

 

Limity miejsc

Uczelnie przyjmują kandydatów na studia na podstawie limitu miejsc – o zakwalifikowaniu kandydata na wybrany kierunek decydują wyniki postępowania kwalifikacyjnego, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa.

Limity miejsc na kierunku mechatronika w Warszawie:

 • Politechnika Warszawska: 180
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie: -

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Dane dotyczące wyników rekrutacji kandydaci uzyskać mogą poprzez system IRK lub ERK. Uczelnie indywidualnie publikują informacje na ten temat w prywatnych profilach kandydatów, dzięki czemu ci mogą dowiedzieć się, czy dostali się na wybrane kierunki oraz ile punktów zdobyli w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

 • Politechnika Warszawska – 18 lipca 2024
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na wybrane studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne w określonym przez uczelnię terminie. Mogą zrobić to osobiście, doręczając plik do siedziby szkoły, a czasem wysłać komplet dokumentów za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą dostarczać dokumenty rekrutacyjne w wyznaczonym przez daną uczelnię terminie. Zazwyczaj etap ten zaczyna się zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji i trwa kilka dni. Kandydaci powinni pamiętać o tym, by dostarczyć kompletny zestaw dokumentów w określonym czasie – w przeciwnym wypadku mogą oni zostać skreśleni z listy osób zakwalifikowanych.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:

 • Politechnika Warszawska – od 19 do 24 lipca 2024
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Ile kosztują studia na kierunku mechatronika w Warszawie

Studia stacjonarne na kierunku mechatronika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Mechatronika Warszawa studia i stopnia

Mechatronika Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Mechatronika Warszawa studia stacjonarne

Mechatronika Warszawa studia niestacjonarne

Mechatronika w Warszawie

 • Zdobywana na mechatronice wiedza i umiejętności

  Studia w Warszawie przez wielu kojarzone są z dużym prestiżem. Stolica Polski przyciąga wielu młodych ludzi, chcących zgłębiać naukę w tym kluczowym dla kraju miejscu oraz zaznać nieco wielkomiejskiego życia. Mechatronika, ze względu na swoją interdyscyplinarność, nie będzie łatwą drogą aż do uzyskania upragnionego dyplomu.

  Każdy z przyszłych absolwentów będzie musiał zmierzyć się z tym, że Mechatronika znajduje wspólny mianownik dla wszystkich technicznych dziedzin współczesnej nauki. Podczas nauki zetkniesz się z:

  • robotyką,
  • fizyką kwantową i atomową,
  • elektroniką
  • informatyką
  • mechaniką
  • matematyką 
  • budownictwem

   

  Przedmiotami kierunkowymi, które prawdopodobnie napotkasz na swojej edukacyjnej drodze, będą między innymi: mechatronika systemów energetycznych, projektowanie wspomagane komputerowo, modelowanie i symulacja systemów mechatronicznych, mechatronika stosowana. Te obcobrzmiące wyrazy mogą stać się twoją codziennością, więc nie wahaj się dłużej i aplikuj na ten kierunek.

   

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie od początku istnienia cieszyły się nienaganną opinią studentów. Fakt ten potwierdza wypowiedź Moniki, studentki trzeciego roku tego kierunku:

„Od zawsze byłam wielką miłośniczką przedmiotów ścisłych, a ponieważ największe zapotrzebowanie rynku pracy jest właśnie na absolwentów studiów technicznych, nie wyobrażałam sobie skierować swoich kroków nigdzie indziej, jak tylko na taki kierunek. Ostatecznie zdecydowałam się na Mechatronikę i chociaż momentami bywało trudno, nie żałuję dokonanego wyboru.”

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia