Filologia angielska od podstaw

Filologia angielska od podstaw

Filologia angielska od podstaw studia – kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Język angielski jest bez wątpienia najbardziej uniwersalnym językiem na świecie. Jadąc na zagraniczną wycieczkę do egzotycznego kraju nie jest konieczne, aby znać chociażby podstawy języka urzędowego obowiązującego na odwiedzanym terenie – angielski w zupełności wystarczy. Wiele uczelni wyższych z góry zakłada, że każdy student posiada przynajmniej komunikatywną umiejętność posługiwania się tym najpopularniejszym z języków – bowiem nauka angielskiego rozpoczyna się często już w przedszkolu i trwa przez cały okres edukacji. Co jednak z tymi, którzy chcieliby zagłębić kulturę państw anglojęzycznych, poznać od podszewki brytyjskie i amerykańskie dzieła literackie oraz móc je samodzielnie przeczytać w oryginalnej wersji językowej, a ich jedyną przeszkodą jest brak umiejętności władania językiem angielskim? Czy tacy przyszli studenci są całkowicie skreśleni? Otóż nie. Studia na kierunku filologia angielska od podstaw wychodzą naprzeciw osobom, które z jakichś powodów nie miały okazji zaczerpnąć wiedzy językowej, a są zainteresowane tematyką historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz Ameryki. Jeśli przygniata cię presja osób biegle mówiących po angielsku, a sam nie chciałbyś czuć się gorszy, wybierz ten kierunek!
 
Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku filologia angielska od podstaw? Przygotuj się na bardzo intensywną naukę angielskiego – w końcu przez 8 semestrów studiów masz osiągnąć taki poziom umiejętności, jaki większość osób zdobywa przez przynajmniej 8 lat! Naukę rozpoczniesz od tak zwanego semestru zerowego, który pozwoli opanować ci podstawy języka umożliwiające praktyczną, swobodną komunikację z osobami biegle władającymi angielskim. Będziesz w stanie zapytać o drogę, zamówić obiad w restauracji, poznasz podstawowe zwroty grzecznościowe oraz czasy gramatyczne. „osłuchasz” się z językiem do stopnia pozwalającego na przeprowadzenie prostej konwersacji i zrozumienie intencji rozmówcy. Dalsza nauka opiera się na systemie kształcenia typowym dla filologii angielskiej – poznasz historię, kulturę i obyczaje panujące w Wielkiej Brytanii i Ameryce, w międzyczasie poszerzając słownictwo i doskonaląc gramatykę.
 
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku filologia angielska od podstaw? Chociaż pewnie trudno ci w to teraz uwierzyć – bowiem ledwie „ogarniasz” podstawy tego enigmatycznego języka, po ukończeniu studiów będziesz w stanie podjąć pracę jako pełnowartościowy filolog. Zatrudnisz się w sektorze edukacji – zostaniesz nauczycielem angielskiego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Otworzy się przed tobą możliwość podjęcia pracy w korporacjach wymagających zaawansowanej umiejętności władania angielskim. Będziesz mógł podejmować współpracę z klientem zagranicznym w handlu. Z racji tego, że obecnie w wielu miejscach podstawą zdobycia jakiejkolwiek pracy jest opanowania tego języka na poziomie podstawowym, otworzą się dla ciebie nowe perspektywy zawodowe niekoniecznie związane bezpośrednio z angielskim.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na filologię angielską od podstaw na Szkole Wyższej w Warszawie należy posiadać świadectwo maturalne oraz uiścić zapłatę semestralną w wysokości zależnej od semestru studiów. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku filologia angielska od podstaw

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • Posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie na poziomie B2
  • Historii i kultury państw anglojęzycznych
  • Literaturoznawstwa obszaru anglojęzycznego
  • Komunikowania i argumentowania swoich poglądów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW STUDIA NIESTACJONARNE

FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia angielska od podstaw?

Absolwent kierunku filologia angielska od podstaw znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • Nauczyciel
  • Tłumacz
  • Pracownik międzynarodowych korporacji
  • Pracownik jednostek administracji
  • Pracownik instytucji kulturalnych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! Mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula