Filologia angielska od podstaw

Filologia angielska od podstaw

Studia na kierunku filologia angielska od podstaw możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

  Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

  Uczelnie, gdzie filologia angielska od podstaw jako specjalność / ścieżka kształcenia

  Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

  Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

  Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
  forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

  Specjalności na kierunku filologia angielska

  Pokaż więcej

  Filologia angielska od podstaw studia – kierunek studiów

  Studia na kierunku filologia angielska od podstaw to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

  Studia na kierunku filologia angielska od podstaw
  Rok akademicki 2023/2024
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
  Poziom studiów studia I stopnia
  Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

  Uczelnie

  Studia na kierunku filologia angielska od podstaw możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | filologia angielska od podstaw - uczelnie >

  Opis kierunku

  Filologia angielska od podstaw to kierunek stworzony dla osób, które dopiero zaczynają swoją lingwistyczną przygodę. Program kształcenia tego kierunku został tak skonstruowany, by studenci mogli sukcesywnie poszerzać swoje słownictwo oraz zadbać o to, by ich gramatyka była na jak najwyższym poziomie. Oprócz zajęć praktycznych poświęconych językowi w siatce programowej odnaleźć można przedmioty poświęcone literaturze czy kulturze krajów anglosaskich.

   

  Specjalności

  Współczesne studia z filologii angielskiej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

  Popularne specjalności na kierunku filologia angielska: animacja społeczno-kulturalna, język angielski biznesowy, język angielski w mediach, język angielski z językiem hiszpańskim, język dyplomacji i instytucji międzynarodowych, język it.

   

  Praca po studiach

  Na absolwentów filologii angielskiej od podstaw czekać będzie wiele różnorodnych dróg zawodowego rozwoju. Część studentów swoją karierę zwiąże z sektorem edukacji, a część wybierze pracę dla wydawnictw czy biur tłumaczeń. Dziś również coraz więcej absolwentów kierunków filologicznych poszukiwanych jest w sektorze korporacyjnym.

  Jakie przedmioty zdawać na maturze?

  Przy rekrutacji na filologię angielską od podstaw należy posiadać świadectwo maturalne oraz uiścić zapłatę semestralną w wysokości zależnej od semestru studiów. 

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  Filologia angielska od podstaw - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku filologia angielska od podstaw

  Program studiów i przedmioty
  Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku filologia angielska od podstaw? Przygotuj się na bardzo intensywną naukę angielskiego – w końcu przez 8 semestrów studiów masz osiągnąć taki poziom umiejętności, jaki większość osób zdobywa przez przynajmniej 8 lat!
  Naukę rozpoczniesz od tak zwanego semestru zerowego, który pozwoli opanować ci podstawy języka umożliwiające praktyczną, swobodną komunikację z osobami biegle władającymi angielskim.
  Będziesz w stanie zapytać o drogę, zamówić obiad w restauracji, poznasz podstawowe zwroty grzecznościowe oraz czasy gramatyczne. „osłuchasz” się z językiem do stopnia pozwalającego na przeprowadzenie prostej konwersacji i zrozumienie intencji rozmówcy.
  Dalsza nauka opiera się na systemie kształcenia typowym dla filologii angielskiej – poznasz historię, kulturę i obyczaje panujące w Wielkiej Brytanii i Ameryce, w międzyczasie poszerzając słownictwo i doskonaląc gramatykę.
   
  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • Posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie na poziomie B2
  • Historii i kultury państw anglojęzycznych
  • Literaturoznawstwa obszaru anglojęzycznego
  • Komunikowania i argumentowania swoich poglądów

  Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska od podstaw?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Kierunek filologia angielska od podstaw można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru lub popołudniami.

   

  Studia na kierunku filologia angielska od podstaw możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

  Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  W czasie studiów na kierunku filologia angielska od podstaw zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz literatury i sztuki angielskiej.

  Jako student będziesz miał okazję uczęszczać na wiele interesujących zajęć akademickich o tematyce powiązanej z powyższymi zagadnieniami. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • Gramatyka opisowa
  • Historia literatury brytyjskiej
  • Historia Wielkiej Brytanii

  Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie odpowiadać ich zainteresowaniom oraz planom zawodowym. Aktualną ofertę specjalizacji znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  Studia na kierunku filologia angielska od podstaw będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, skupisz się na intensywnej nauce języka angielskiego od podstaw.

  W czasie licznych warsztatów nauczysz się praktycznego zastosowania angielskiego w mowie i piśmie. Studenci rozwiną także kompetencje tłumaczeniowe oraz poznają specjalistyczną terminologię biznesową. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie.

   

  4. Dla kogo ten kierunek

  Język angielski jest bez wątpienia najbardziej uniwersalnym językiem na świecie. Jadąc na zagraniczną wycieczkę do egzotycznego kraju nie jest konieczne, aby znać chociażby podstawy języka urzędowego obowiązującego na odwiedzanym terenie – angielski w zupełności wystarczy.
  Wiele uczelni wyższych z góry zakłada, że każdy student posiada przynajmniej komunikatywną umiejętność posługiwania się tym najpopularniejszym z języków – bowiem nauka angielskiego rozpoczyna się często już w przedszkolu i trwa przez cały okres edukacji.
  Co jednak z tymi, którzy chcieliby zagłębić kulturę państw anglojęzycznych, poznać od podszewki brytyjskie i amerykańskie dzieła literackie oraz móc je samodzielnie przeczytać w oryginalnej wersji językowej, a ich jedyną przeszkodą jest brak umiejętności władania językiem angielskim?
  Czy tacy przyszli studenci są całkowicie skreśleni? Otóż nie. Studia na kierunku filologia angielska od podstaw wychodzą naprzeciw osobom, które z jakichś powodów nie miały okazji zaczerpnąć wiedzy językowej, a są zainteresowane tematyką historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz Ameryki.
  Jeśli przygniata cię presja osób biegle mówiących po angielsku, a sam nie chciałbyś czuć się gorszy, wybierz ten kierunek!
   

  5. Gdzie studiować filologię angielską od podstaw

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska od podstaw:

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia na kierunku filologia angielska od podstaw trwają 4 lata (studia I stopnia).

  W zależności od wybranej uczelni, studia na kierunku filologia angielska od podstaw będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia angielska od podstaw?

  Praca po studiach
  Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku filologia angielska od podstaw? Chociaż pewnie trudno ci w to teraz uwierzyć – bowiem ledwie „ogarniasz” podstawy tego enigmatycznego języka, po ukończeniu studiów będziesz w stanie podjąć pracę jako pełnowartościowy filolog.
  Zatrudnisz się w sektorze edukacji – zostaniesz nauczycielem angielskiego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Otworzy się przed tobą możliwość podjęcia pracy w korporacjach wymagających zaawansowanej umiejętności władania angielskim.
  Będziesz mógł podejmować współpracę z klientem zagranicznym w handlu. Z racji tego, że obecnie w wielu miejscach podstawą zdobycia jakiejkolwiek pracy jest opanowania tego języka na poziomie podstawowym, otworzą się dla ciebie nowe perspektywy zawodowe niekoniecznie związane bezpośrednio z angielskim.
   
  Absolwent kierunku filologia angielska od podstaw znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • Nauczyciel
  • Tłumacz
  • Pracownik międzynarodowych korporacji
  • Pracownik jednostek administracji
  • Pracownik instytucji kulturalnych

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Filologia angielska od podstaw studia niestacjonarne

  Filologia angielska od podstaw studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Filologia angielska od podstaw studia I stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska od podstaw

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki filologiczne

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  W jakich firmach możesz pracować po kierunku filologia angielska od podstaw

  Miasta, które oferują studia na kierunku Filologia angielska od podstaw

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (21)

  Julia odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

  Czy można iść na ten kierunek jeśli wcześniej nie miało się styczności z językiem angielskim?

  gość W odpowiedzi do: Julia odpowiedz

  oto chyba właśnie chodzi w tym kierunku

  DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (17)

  Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Natalia W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  Zastanawiam się nad filologią, ale co po takich studiach mi zostanie ? Mogę zostać tylko tłumaczem czym kimś więcej ?

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Natalia odpowiedz

  Witaj, Natalia! Po ukończeniu studiów na kierunku ''Filologia angielska'' otwiera się przed Tobą mnóstwo ciekawych miejsc i ofert pracy. M.in. możesz podjąć pracę jako jako redaktor portali i prasy anglojęzycznej, jako organizator i manager wydarzeń kulturalnych, możesz także zatrudnić się w międzynarodowych firmach i korporacjach, w organizacjach państwowych i pozarządowych, instytucjach edukacyjnych i kulturalnych i wielu, wielu innych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Klara W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  @DoradcaOnlineVistula A czy na tym kierunku w programie są przewidziane jakieś praktyki/ staże? Jak wygląda proces ich odbywania i organizacji ? Czy uczelni w tym trochę pomaga? @Natalia perspektyw jest dosyć dużo, szczególnie, że język zawsze jest mile widziany i dodatkowo plusowany. A masz może jakieś certyfikaty? Czy tak na 'żywioł' idziesz?

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Klara odpowiedz

  Witaj, Klara! Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na wiedzę praktyczną, dlatego podczas trzyletnich studiów odbędziesz łącznie sześciomiesięczne praktyki zawodowe. Praktyki będziesz mogła wykonać w różnego rodzaju firmach wydawniczych i dystrybucyjnych, agencjach tłumaczeniowych, korporacjach i instytucjach o profilu międzynarodowym. Z łatwością znajdziesz pracę po ukończeniu takiego stażu. Biuro Karier pomaga studentom w znalezieniu ciekawych ofert pracy czy też praktyk. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Natalia W odpowiedzi do: Klara odpowiedz

  @Klara certyfikat mam, raczej na filologię nie przyjmują ludzi, którzy nie mają określonego poziomu nie, czy się mylę? @Doradco a czy np biur karier pomoże mi w znalezieniu pracy czy praktyki związane z filologią angielską ?

  Ilona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  Witam. Czy praktyki będą odbywały się także poza granicami Polski? Na takim kierunku wypadałoby robić staż w USA albo ENG

  Klara W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  @DoradcaOnlineVistula a na jakiej zasadzie działa to biuro karier? Wystarczy się tam zgłosić, podać jakieś informacje które nas interesują dotyczące pracy i biuro nam to załatwia? @Ilona Masz na myśli wyjazdy na zasadzie Erasmusa? Ciekawe czy Vistula ma takie programy w swojej ofercie..

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ilona odpowiedz

  Witaj, Ilona! Tak, jest możliwość odbycia praktyk za granicą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Klara odpowiedz

  Witaj, Klara! Informacje dotyczące ofert pracy itp. możesz znaleźć na naszej stronie internetowej - Biuro Karier regularnie dorzuca nowe oferty :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Klara odpowiedz

  Witaj, Klara! Oczywiście nasi studenci mają możliwość wyjechania za granicę w ramach programu Erasmus+. Czy jesteś zainteresowana takim wyjazdem? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ilona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  A coś więcej można się dowiedzieć o tych praktykach przed zostaniem studentem uczelni?

  MIchal W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  @Doradca czy taki wyjazd za granice jest normalnie rozliczany czasowo jak praktyki w kraju ? @Klara ciekawa sprawa z tym biurem karier. Rozumiem, że absolwenci również otrzymają pomoc?

  Ilona W odpowiedzi do: MIchal odpowiedz

  I co ważniejsze pytanie dla większości osób: czy te praktyki są jakoś płatne?

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: MIchal odpowiedz

  Witaj, Michal! Wszystko zależy od motywu Twojego wyjazdu. Jeśli korzystasz z programu Erasmus+ i zwyczajnie uczysz się na partnerskiej uczelni w innym kraju oczywiście nie możemy rozliczyć tego jako praktyki :) Jeśli jednak jedziesz w ramach stażu/praktyk będzie to doliczane do czasu praktyk, który musisz odbyć. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: MIchal odpowiedz

  Witaj, Michal! Biuro Karier nie zapomina o absolwentach naszej uczelni. Jako absolwent również możesz liczyć na pomoc przy napisaniu CV, przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej czy też w znalezieniu ciekawych ofert pracy. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ilona odpowiedz

  Witaj, Ilona! Czego dokładnie chciałabyś się dowiedzieć? :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ilona odpowiedz

  Witaj, Ilona! Wszystko jest uzależnione od indywidualnych warunków przyjęcia na praktyki zawodowe oraz od firmy, w której praktyki będziesz chciała podjąć. Samo zapisanie się na praktyki jest oczywiście bezpłatne. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  Witam! Mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula