JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

Dodaj do ulubionych

JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG studia-kierunek studiów

Studia na kierunku język czeski w sektorze usług to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku język czeski w usługach powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski i język obcy nowożytny oraz jeden dodatkowy dowolnie wybrany przedmiot.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku język czeski w sektorze usług

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG:

   Czego nauczysz się na kierunku język czeski w sektorze usług? 
   Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Przede wszystkim, skupisz się na nauce języka czeskiego i na koniec kursu osiągniesz poziom C1, czyli bardzo zaawansowany.
   Na zajęciach z praktycznej nauki języka, nauczysz się używać czeskiego w codziennych sytuacjach i rozwiniesz swoje umiejętności komunikacji i pisania w obcym języku
   Ponadto, zapoznasz się z gramatyką i historią języka czeskiego. Program studiów podporządkowany jest trzem modułom; językoznawczemu, literaturoznawczemu i kulturowemu.
   Dodatkowym blokiem jest ten poświęcony zagadnieniom oscylującym wokół tematyki zarządzania projektami. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie, zatrudniającej ludzi biegle znających język czeski.
   Ponadto, dzięki szerokiej dostępności różnorodnych konferencji naukowych, kół naukowych, czy programów wymiany zagranicznej, studenci mają możliwość ciągłego samodoskonalenia i zdobywania nowych doświadczeń, które niewątpliwie zaprocentują w przyszłej pracy zawodowej.
    
   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
   • wiedza językoznawcza
   • wiedza literaturoznawcza
   • wiedza kulturowa
   • znajomość języka czeskiego na poziomie C1
   • umiejętność zarządzania projektami
   • umiejętność dokonywania tłumaczeń
   • praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku język czeski w sektorze usług?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek język czeski w sektorze usług zdobędą wszechstronne wykształcenie filologiczne.

    

   Studia na kierunku język czeski w sektorze usług możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W programie nauczania na kierunku język czeski w sektorze usług znajdzie się wiele ciekawych zajęć akademickich o tematyce związanej z literaturoznawstwem, językoznawstwem, zarządzaniem oraz marketingiem. Studenci będą mieli okazję korzystać z szerokiej oferty kształcenie, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Podstawy organizacji i zarządzania
   • Współczesna literatura czeska
   • Rachunkowość zarządcza i budżetowanie projektów

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie licznych warsztatów realizowanych na powyższym kierunku filologicznych, zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim rozwiniesz swoje kompetencje językowe i nauczysz się praktycznego wykorzystania języka czeskiego oraz dodatkowego języka obcego.

   Studenci poznają także nowoczesne techniki zarządzania różnorodnymi aspektami funkcjonowania biznesu. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   W dobie otwierania się polskiej gospodarki na zagraniczne rynki i wzmożonej współpracy z międzynarodowymi kontrahentami coraz chętniej zatrudnia się pracowników, którzy znają język obce. Nadal najważniejszym językiem międzynarodowym, który warto znać, jest angielski, jednak inne także zyskują na popularności. 
   Uczelnie decydują się na umieszczanie w swojej ofercie studiów filologicznych z zakresu różnych języków obcych, które są chętnie wybierane przez studentówZapewniają one wykształcenie językowe, jednak mniejszą wagę przykłada się na nich do nauki równie ważnych, umiejętności praktycznych. Kierunek język czeski w sektorze usług jest wyjątkiem. 
   Jest on skierowany do wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się płynnej komunikacji w języku czeskim oraz zdobyć wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości. Absolwenci tych niezwykle przyszłościowych i innowacyjnych studiów są przygotowani do pracy w sektorze usług, wszędzie tam, gdzie wymagana jest znajomość języka czeskiego.
   Jeżeli więc marzysz o tym, aby związać swoją przyszłość ze środowiskiem międzynarodowym to powinieneś rozważyć wybór tych studiów.
    
   5. Gdzie studiować język czeski w sektorze usług

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek język czeski w sektorze usług:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku język czeski w sektorze usług trwają 3 lata (studia I stopnia).

   Studia na kierunku język czeski w sektorze usług można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku język czeski w sektorze usług na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG:

   Jaka praca po tym kierunku?
   Po ukończeniu studiów na kierunku język czeski w sektorze usług będziesz miał kompleksową wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturową. Ponadto, zdobędziesz umiejętności zarządzania projektami oraz grupami badawczymi.
   Dzięki gruntownemu wykształceniu będziesz mógł podjąć pracę we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających pracowników z zaawansowaną znajomością czeskiego. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w administracji państwowej i samorządowej w działach współpracy zagranicznej.
   Ponadto, możesz pracować w wydawnictwach przekładających literaturę czeską lub w mediach. Równie ciekawym wyborem jest rozpoczęcie kariery tłumacza tekstów specjalistycznych w biurach tłumaczeniowych lub tłumacza przysięgłegoPo zdobyciu odpowiednich uprawnień możesz rozpocząć karierę w oświacie.
   Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, także poza granicami naszego kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów licencjackich, masz możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich lup podyplomowych.
    
   Absolwent kierunku psychologia znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • administracja państwowa (działy współpracy międzynarodowe)
   • wydawnictwa
   • media
   • szkoły językowe
   • biura tłumaczeniowe
   • tłumacz przysięgły

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

   Komentarze (0)