JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie otwierania się polskiej gospodarki na zagraniczne rynki i wzmożonej współpracy z międzynarodowymi kontrahentami coraz chętniej zatrudnia się pracowników, którzy znają język obce. Nadal najważniejszym językiem międzynarodowym, który warto znać, jest angielski, jednak inne także zyskują na popularności. Uczelnie decydują się na umieszczanie w swojej ofercie studiów filologicznych z zakresu różnych języków obcych, które są chętnie wybierane przez studentów. Zapewniają one wykształcenie językowe, jednak mniejszą wagę przykłada się na nich do nauki równie ważnych, umiejętności praktycznych. Kierunek język czeski w sektorze usług jest wyjątkiem.
Jest on skierowany do wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się płynnej komunikacji w języku czeskim oraz zdobyć wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości. Absolwenci tych niezwykle przyszłościowych i innowacyjnych studiów są przygotowani do pracy w sektorze usług, wszędzie tam, gdzie wymagana jest znajomość języka czeskiego. Jeżeli więc marzysz o tym, aby związać swoją przyszłość ze środowiskiem międzynarodowym to powinieneś rozważyć wybór tych studiów.
 
Czego nauczysz się na kierunku język czeski w sektorze usług? 
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Przede wszystkim, skupisz się na nauce języka czeskiego i na koniec kursu osiągniesz poziom C1, czyli bardzo zaawansowany. Na zajęciach z praktycznej nauki języka, nauczysz się używać czeskiego w codziennych sytuacjach i rozwiniesz swoje umiejętności komunikacji i pisania w obcym języku.
Ponadto, zapoznasz się z gramatyką i historią języka czeskiego. Program studiów podporządkowany jest trzem modułom; językoznawczemu, literaturoznawczemu i kulturowemu.
Dodatkowym blokiem jest ten poświęcony zagadnieniom oscylującym wokół tematyki zarządzania projektami. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie, zatrudniającej ludzi biegle znających język czeski. Ponadto, dzięki szerokiej dostępności różnorodnych konferencji naukowych, kół naukowych, czy programów wymiany zagranicznej, studenci mają możliwość ciągłego samodoskonalenia i zdobywania nowych doświadczeń, które niewątpliwie zaprocentują w przyszłej pracy zawodowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku język czeski w sektorze usług będziesz miał kompleksową wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturową. Ponadto, zdobędziesz umiejętności zarządzania projektami oraz grupami badawczymi. Dzięki gruntownemu wykształceniu będziesz mógł podjąć pracę we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających pracowników z zaawansowaną znajomością czeskiego. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w administracji państwowej i samorządowej w działach współpracy zagranicznej.
Ponadto, możesz pracować w wydawnictwach przekładających literaturę czeską lub w mediach. Równie ciekawym wyborem jest rozpoczęcie kariery tłumacza tekstów specjalistycznych w biurach tłumaczeniowych lub tłumacza przysięgłego. Po zdobyciu odpowiednich uprawnień możesz rozpocząć karierę w oświacie. Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, także poza granicami naszego kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów licencjackich, masz możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich lup podyplomowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku język czeski w usługach powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski i język obcy nowożytny oraz jeden dodatkowy dowolnie wybrany przedmiot.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG:

 • wiedza językoznawcza
 • wiedza literaturoznawcza
 • wiedza kulturowa
 • znajomość języka czeskiego na poziomie C1
 • umiejętność zarządzania projektami
 • umiejętność dokonywania tłumaczeń
 • praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG:

 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • administracja państwowa (działy współpracy międzynarodowe)
 • wydawnictwa
 • media
 • szkoły językowe
 • biura tłumaczeniowe
 • tłumacz przysięgły

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK CZESKI W SEKTORZE USŁUG

Komentarze (0)