Wschodnioznawstwo studia

Wschodoznawstwo studia - kierunek studiów

Zawsze najbardziej pociągający wydawał się zachód. Wszelkie wyprawy odkrywcze, pogonie za pieniądzem, karierą, rozwojem odbywały się w kierunku zachodnim. Zawsze staramy się dorównać “zachodowi”. Czy słusznie? Przecież istnieją jeszcze inne kierunki świata: północ, południe czy wschód - oferujące nie mniej, niż posiada coraz bardziej zatłoczony “zachód”. Dla ludzi, którzy właśnie tak uważają powstał specjalny kierunek studiów, a mianowicie wschodoznawstwo. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tematyką polityczną, społeczną oraz kulturowymi aspektami państw byłego ZSRR oraz Azji - wschodoznawstwo będzie odpowiednim wyborem dla Ciebie!

Zainteresowanie krajami wschodu stopniowo i powoli wzrasta, a to sprawia, że pojawia się zapotrzebowanie na specjalistów od stosunków międzynarodowych ze wschodnimi częściami Europy i Azji, tak aby nawiązywanie partnerstw ekonomicznych, politycznych czy kulturowych przebiegało w miarę szybko i sprawnie. Przykładowym atutem absolwenta tego kierunku mogą być kwalifikacje do pracy w firmach i instytucjach rynku rosyjskiego czy chińskiego oraz w spółkach z kapitałem japońskim i koreańskim, a inwestujących w Polsce. Specjalności z jakimi możesz się zetknąć to na przykład język rosyjski z językiem chińskim, język rosyjski z językiem ukraińskim, język rosyjski z językiem łotewskim, język rosyjski z językiem litewskim, język rosyjski z językiem białoruskim czy język rosyjski z językiem japońskim. Jak widzisz, autorzy kierunku postawili bardzo mocno na naukę języków, a zatem jako student tego kierunku, udoskonalisz również język angielski w zakresie komunikacji biznesowej. Do umiejętności językowych dojdzie również znajomość aspektów prawnych i ekonomicznych danego obszaru studiów. W planie zajęć można znaleźć takie przedmioty jak podstawy stosunków międzynarodowych, demokracja w europejskiej i rosyjskiej myśli politycznej, statystyka, polityka wschodnia UE, polityka zagraniczna państw postradzieckich, makroekonomia, podstawy prawa, historia filozofii, religie i wyznania na obszarze regionu, regiony i szlaki historyczno-turystyczne pogranicza kulturowego i jeszcze wiele innych tym podobnych.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując wschodoznawstwo

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • nauk społecznych i politycznych w zakresie przedmiotowego obszaru studiów
 • prawa i ekonomii w zakresie przedmiotowego obszaru studiów
 • historii i literatury danego obszaru studiów
 • analizy zjawisk społecznych
 • analizy zjawisk politycznych
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku wschodoznawstwo

Absolwent kierunku wschodoznawstwo znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • administracji krajowej i samorządowej
 • instytucjach międzynarodowych
 • organizacjach pozarządowych współpracujących międzynarodowo z państwami wschodu
 • ambasadach
 • instytucjach upowszechniania kultury
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku wschodoznawstwo, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, informatyka, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK WSCHODNIOZNAWSTWO

Typ studiów
Województwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Filologiczne

     Typ studiów
     Województwo

     MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU WSCHODNIOZNAWSTWO

     Komentarze (0)