Filologia - filologia chorwacka

Filologia - filologia chorwacka

Filologia - filologia chorwacka studia - kierunek studiów

Każdy Polak marząc o egzotycznych wakacjach za granicą, z pewnością pomyślał o Chorwacji. Kraj ten, niewątpliwie stanowiący wielką atrakcję turystyczną, corocznie ściąga do siebie podróżników z całego świata, ciesząc ich śródziemnomorskim klimatem i niecodziennymi widokami przyrodniczymi. W skład tego stosunkowo młodego państwa europejskiego wchodzi ponad tysiąc wysp i wysepek, z których większa część jest niezamieszkana, co tylko potęguje tajemniczość opisywanego kawałka świata. Istnieje rzesza ludzi, która poza walorami turystycznymi ceni w Chorwacji jej historię i kulturę oraz chciałaby poznać od podstaw ten dźwięczny, słowiański język. W odpowiedzi na zapotrzebowanie wynikające ze specyficznych zainteresowań młodych ludzi oraz samego rynku pracy, powstały studia na kierunku filologia - filologia chorwacka, otwierające furtkę do rozwoju własnych kompetencji językowych wzbogaconych o solidną dawkę wiedzy z zakresu historii i polityki Chorwacji, a także całych Bałkanów. Jeśli aspirujesz do bycia poliglotą operującym niepopularnymi językami, powoli zdobywającymi uznanie wśród firm współpracujących z krajami bałkańskimi, a ponadto lubisz uczyć się historii i nurkować w politycznych zagadnieniach światowych, studia na kierunku filologia - filologia chorwacka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Jakie kompetencje zdobędziesz jako absolwent studiów na kierunku filologia - filologia chorwacka? Opanowanie zagadnień gramatycznych i leksykalnych, a także tych z zakresu słownictwa umożliwi ci swobodną komunikację w języku chorwackim. Zdobędziesz wiedzę oscylującą wokół historii, gospodarki oraz polityki państw Bałkańskich, co poszerzy twoje filologiczne kompetencje. Jako student filologii chorwackiej będziesz uczył się drugiego wybranego języka słowiańskiego, a tym samym uzupełniał potrzebne na rynku pracy umiejętności.

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić po ukończeniu studiów na kierunku filologia - filologia chorwacka? Zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w placówkach współpracujących z krajami bałkańskimi, gdzie twoje kompetencje językowe przydadzą się w nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktu z klientami. Jeśli chciałbyś związać się z translatoryką, będziesz mógł wykonywać rozmaite tłumaczenia z chorwackiego, a po wykonaniu odpowiednich kursów, zostałbyś wykwalifikowanym tłumaczem przysięgłym. Zdobyta w trakcie studiów znajomość gospodarki i szeroko pojętej geografii Chorwacji pozwoliłaby ci na zasilenie grona pracowników biur podróży oraz placówek dyplomatycznych. Będziesz mógł także związać się z branżą edukacyjną, zostając wykładowcą języka chorwackiego. Otworzy się przed tobą furtka do pracy w wydawnictwach tradycyjnych i elektronicznych zajmujących się translatoryką i tworzeniem tekstów na rynek chorwacki.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Aby dostać się na kierunek filologia - filologia chorwacka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA - FILOLOGIA CHORWACKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kierunek studia slawistyczne, specjalność: studia kroatystyczne prowadzony jest przez:

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię - filologię chorwacką

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • praktycznej znajomości języka chorwackiego i drugiego wybranego języka słowiańskiego
  • translatoryki i językoznawstwa
  • historii i kultury Chorwacji oraz Bałkanów

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia - filologia chorwacka

Absolwent kierunku filologia - filologia chorwacka znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • tłumacz
  • pracownik wydawnictw tradycyjnych i elektronicznych
  • pracownik handlu z klientem chorwackim
  • placówkach dyplomatycznych
  • turystyce i hotelarstwie
  • biurach podróży
  • wykładowca akademicki

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA - FILOLOGIA CHORWACKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA - FILOLOGIA CHORWACKA

Komentarze (0)