MASTER OF LIBERAL ARTS studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Master of liberal arts to interdyscyplinarne studia, skierowane do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy mają liczne pasje oraz chcieliby rozwijać się w kilku kierunkach jednocześnie. Ich nowoczesny i interdyscyplinarny program, sprawia, że absolwenci są kompleksowo wykształconymi obywatelami świata o wszechstronnych zainteresowaniach i wieloaspektowej wiedzy dotyczącej kształtu współczesnego świata i sytuacji międzynarodowej.
Dzięki temu, że językiem wykładowym jest angielski studenci mogą dodatkowo rozwinąć swoje zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szansę na światową karierę. Jeżeli więc jesteś osobą, którą charakteryzuje otwarty umysł i duża ambicja to nie wahaj się dłużej i aplikuj na kierunek master of liberal arts.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku master of liberal arts?
 
Interdyscyplinarny charakter studiów sprawi, że zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Jako student będziesz uczestniczył w licznych zajęciach oscylujących wokół historii, polityki, kultury, sztuki czy językoznawstwa. Dowiesz się więcej na temat kształtu współczesnego świata, najważniejszych zjawisk i prądów kulturowych. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych.
Jeżeli zdecydujesz się na media MVC i kultury wizualne zdobędziesz wiedzę z obszaru filmoznawstwa i mediów. Komunikacja publiczna to specjalizacja w ramach której studenci zapoznają się z różnymi rodzajami dyskursu i uczą się rozpoznawać ich cechy językowe. Ostatnią wybieralną ścieżką naukową jest filozofia, kultura i polityka. Oprócz zajęć teoretycznych w programie studiów przewidziano także warsztaty, na których studenci będą realizować projekty naukowe.
Doświadczenie zdobędziesz także podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie instytucji lub przedsiębiorstwie. Jako że językiem wykładowym jest angielski będziesz miał szansę rozwinąć swoje umiejętności językowe, dzięki czemu zyskasz perspektywy na interesującą prace w międzynarodowym środowisku.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku master of liberal arts zyskasz kompleksową wiedzę z zakresu kilku dyscyplin związanych z kulturą, filozofią, językiem czy mediami. Uzyskane kompetencje i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w działach marketingu i reklamy oraz public relations.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się w pracy w instytucjach kulturalnych, między innymi w muzeach, galeriach sztuki czy teatrach. Ukończenie odpowiedniej specjalizacji umożliwi Ci rozpoczęcie kariery medialnej. Doskonała znajomość języka angielskiego zwiększy twoje szanse na prace w międzynarodowym środowisku, zarówno w światowych instytucjach i firmach, jak i poza granicami Polski.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku master of liberal arts w procesie rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MASTER OF LIBERAL ARTS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Master of liberal arts  stopień: (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MASTER OF LIBERAL ARTS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER OF LIBERAL ARTS:

 • wiedza z zakresu współczesnej kultury światowej
 • wiedza z zakresu współczesnej polityki i gospodarki światowej
 • znajomość filozofii
 • umiejętności komunikacyjne
 • znajomość różnych typów dyskursów
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanymi

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MASTER OF LIBERAL ARTS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MASTER OF LIBERAL ARTS STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER OF LIBERAL ARTS:

 • instytucje kulturalne
 • media
 • działy marketingu i reklamy
 • działy public relations
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • międzynarodowe instytucje i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MASTER OF LIBERAL ARTS

Komentarze (0)