GERMANISTIK studia-kierunek studiów

 
Znajomość jeżyków obcych jest niezwykle cenioną umiejętnością na dzisiejszym rynku pracy. Kandydaci, którzy umieją się nimi posługiwać są chętniej zatrudniani przez potencjalnych pracodawców. Nic więc dziwnego, że w świetle podobnych tendencji, studia filologiczne od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów. W trakcie studiów mają możliwość rozwijania, zarówno swoich kompetencji językowych, jak i wiedzy o kulturze, literaturze i historii konkretnego kraju.
Germanistik to studia skierowane do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o niemieckojęzycznym kręgu kulturowym oraz biegle władać językiem niemieckim. Studia te skupiają się przede wszystkim na kształtowaniu zdolności językowych pod kątem potrzeb stawianych przez dzisiejszy rynek pracy. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych i jednocześnie chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową ze środowiskiem międzynarodowym to studia na kierunku germanistik będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku Germanistik?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał szansę zapoznać się z kilkoma dziedzinami wiedzy. Szczególny nacisk kładziony jest na nauczanie języka niemieckiego. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach językoznawczych z zakresu gramatyki i historii języka niemieckiego. Oprócz zajęć lingwistycznych w programie studiów nie brakuje przedmiotów, których tematyka oscyluje wokół kultury, historii i obyczajowości regionów niemieckojęzycznych.
Ponadto poznasz najwybitniejsze działa literatury niemieckiej. Oprócz siatki przedmiotów ogólnofilologicznych będziesz mógł dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej odpowiadać twoim zainteresowaniom i planom na przyszłość. Jeżeli zdecydujesz się na moduł tłumaczeniowy będziesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu tłumacza.
Natomiast na specjalności z zakresu rozszerzonej nauki angielskiego, dowiesz się więcej o kulturze krajów anglojęzycznych, a także rozwiniesz swoje zdolności lingwistyczne. Inne, równie ciekawe i rozwijające moduły to język niemiecki w prawie gospodarczym oraz język niderlandzki od podstaw. Ta niezwykle bogata oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór optymalnej i związanej z twoimi zainteresowaniami ścieżki kariery.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku germanistik zdobędziesz wiedzę z zakresu kultury, literatury i obyczajowości Niemiec. Ponadto uzyskasz bardzo wysoki poziom językowy z niemieckiego. Jeżeli wybierzesz odpowiednią specjalizację, dodatkowo poznasz język niderlandzki oraz rozwiniesz swoje kompetencje z angielskiego. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, które zatrudniają ludzi biegle władających językiem obcym lub znających kulturę niemiecką.
Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach zajmujących się przekładem literatury niemieckiej, a nawet w mediach. Ponadto, po ukończeniu odpowiedniego przeszkolenia psychologiczno-pedagogicznego zyskasz szansę na pracę w oświacie i szkołach językowych. Doskonała znajomość języka niemieckiego i opcjonalnie drugiego języka obcego pozwoli Ci rozpocząć karierę międzynarodową, także poza granicami naszego kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lup podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Germanistik powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski i język obcy. Wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka niemieckiego w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GERMANISTIK

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Kierunek germanistik prowadzony jest przez:

Wydział Filologiczny

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GERMANISTIK:

 • wiedza językoznawcza
 • znajomość kultury, historii i literatury niemieckiej
 • znajomość języka niderlandzkiego
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętności tłumaczenia tekstów niemieckojęzycznych
 • umiejętność dokonywania tłumaczeń ustnych

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GERMANISTIK:

 • biura tłumaczeniowe
 • samodzielny tłumacz
 • szkoły
 • szkoły językowe
 • instytucje kulturalne
 • wydawnictwa
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GERMANISTIK

Komentarze (0)