Jak wyglądają studia na kierunku mechatronika w Warszawie
Nikogo nie trzeba przekonywać, że ludźmi, którzy mają największe „wzięcie” na współczesnym rynku pracy, są absolwenci studiów technicznych. Prężny rozwój dzisiejszej techniki implikuje konieczność wykształcania coraz większej liczby młodych ludzi, którzy posiadają konkretny fach w rękach i są zdolni odpowiedzieć na zapotrzebowanie wszystkich gałęzi nowoczesnego przemysłu.
Mechatronika w Warszawie to stosunkowo nowa nauka, powstała w wyniku połączenia wielu dziedzin technicznych, informatycznych oraz z dziedziny robotyki. Interdyscyplinarność tego kierunku przyciąga co roku bardzo wielu wszechstronnie uzdolnionych studentów, którzy chcieliby równolegle wykształcać w sobie zdolności do nauki wszystkich wcześniej wymienionych nauk.
O kierunku
Techniczne uczelnie w Warszawie proponują nowe kierunki studiów, oparte na założeniach matematycznych, aby wykształcić grono fachowców, posiadających konkretne umiejętności w rękach. Kierunki te, pomimo swojej pragmatyczności i opłacalności, mogą spędzać sen z powiek nie jednemu studentowi.
Podobnie jest z Mechatroniką. Jej interdyscyplinarność, obejmująca szerokie spektrum nauk ścisłych, technicznych i elektronicznych, wymusza na każdym z przyszłych absolwentów dokładne zgłębienie wszystkich wymienionych dziedzin.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku mechatronika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.