1. Typ i tryb studiów
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek informatyka w biznesie będą mogli wybierać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia zaoczne musisz być przygotowany na uczestnictwo w zjazdach realizowanych w wybrane weekendy semestru. Powyższe studia realizują program z zakresu nauk ekonomicznych.
Studia na kierunku informatyka w biznesie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia na kierunku informatyka w biznesie oscyluje wokół nauk informatycznych, ekonomicznych czy nauk o zarządzaniu. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań informatycznych i ich zastosowania w praktyce. Jako student zyskasz także cenne informacje na temat biznesu i zarządzania różnorodnymi aspektami działalności gospodarczej.
Wszystkie zajęcia będą wyróżniać się ciekawą formą, a studenci będą mieli dostęp do nowocześnie wyposażonych sal i pracowni informatycznych, w których poznają zaawansowane techniki oraz narzędzia stosowane na co dzień w branży IT. W programie nauczania przewidziano także realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku informatyka w biznesie zdobędziesz szereg umiejętności praktycznych. Najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu zdolności informatycznych, a tym samym nauczysz się projektowania nowoczesnych baz danych czy zastosowania zaawansowanych programów informatycznych w praktyce.
Co więcej, nauczysz się podstaw zarządzania różnorodnymi projektami biznesowymi. Studenci będą także uczęszczać na lektorat z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologie biznesową i zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.
4. Gdzie studiować informatykę w biznesie
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek informatyka w biznesie:
5. Dla kogo ten kierunek
Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który oprócz podstaw z zakresu informatyki da Ci możliwość rozwinięcia się w innej dziedzinie? Obecnie idealnym połączeniem wydają się studia w zakresie informatyki w szeroko pojętym zarządzeniu oraz prowadzeniu biznesu.
Dzięki takiej wiedzy oraz umiejętnościom będziesz mógł wejść w przyszłości w świat biznesu z już ugruntowaną znajomością tych dwóch dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o studiach informatycznych to na pewno warto wziąć pod uwagę ten kierunek!