Classics and european identity

Classics and european identity

Classics and european identity studia - kierunek studiów

Classics and european identity studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany poznaniem korzeni europejskiej kultury? Chciałbyś zgłębić historię tego kontynentu? A może zależy Ci na opanowaniu języka angielskiego w zaawansowanym stopniu? Jeśli wpisujesz się w powyższy opis, to z pomocą przychodzą Ci studia na kierunku Classics and european identity, które zajmują się odkrywaniem fascynujących tajemnic związanych z Europą, a jednocześnie kładą duży nacisk na naukę języków obcych. Zatem koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie dają ci te studia!

W ramach fakultetów językowych będziesz mógł wybrać język niemiecki, hiszpański lub włoski. Oprócz tego poznasz od podstaw język łaciński, który jest niezbędny w procesie zgłębiania historii Europy, ponieważ na jego podstawie powstało wiele innych języków. Uczęszczając na zajęcia będziesz miał możliwość zapoznać się z historia starożytnego Bliskiego Wschodu, jak również z wielkimi dziełami greckiej literatury, które mimo upływu tysięcy lat nadal wywierają ogromną wpływ na współczesne dzieła. Program studiów obejmuje także zajęcia poruszające zagadnienia związane z Starym Testamentem i judaizmem, starożytną Grecją, Rzymem oraz ich oddziaływaniem na europejską kulturę. Dzięki zdobytej wiedzy, zrozumiesz mechanizmy i zjawiska współcześnie pojawiające się w wielu krajach w Europie!

Zastanawiasz się gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent studiów na kierunku Classics and european identity? Zatrudnienie znajdziesz we wszelkiego rodzaju instytucjach kulturalnych. Jeżeli interesuje Cię praca w mediach, możesz zajmować się w przyszłej pracy popularyzowaniem historii i kształtowaniem europejskiej tożsamości. Zatem jeśli fascynuje Cię świat historii i kultury, lubisz uczyć się obcych języków i szukasz ciekawych studiów, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę możliwość dalszej edukacji na kierunku Classics and european identity!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Classics and european identity

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości starożytnej historii i kultury krajów Bliskiego Wschodu
 • opanowania języka łacińskiego
 • znajomości literatury greckiej oraz rzymskiej
 • dysponowania wiadomościami obejmującymi problematykę judaizmu i chrześcijaństwa
 • zaawansowanej znajomości języka angielskiego
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Classics and european identity

Absolwent kierunku Classics and european identity znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w instytucjach kulturalnych
 • pracownik w mediach
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek classics and european identity, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Przy rekrutacji brana jest pod uwagę znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2 udokumentowana certyfikatem lub innym równoważnym dokumentem

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku CLASSICS AND EUROPEAN IDENTITY

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Classics and european identity

CLASSICS AND EUROPEAN IDENTITY - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Filologiczne

     Komentarze (0)