FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM

FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM

Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
  Status uczelni
  Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM studia – kierunek studiów

    Dla kogo ten kierunek

    Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim
    Rok akademicki 2023/2024
    Forma studiów stacjonarne
    Poziom studiów studia I stopnia

    Uczelnie

    Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim - uczelnie >

    Angielski i chiński to obecnie dwa najpopularniejsze języki świata. Angielski uznawany jest za międzynarodowy kod komunikacyjny, a jego znajomość jest wręcz niezbędna do podejmowania współpracy na arenie światowej. Natomiast języka chińskiego używa obecnie ponad miliard osób, co jest niezwykle imponującym wynikiem, którego z pewnością nie należy ignorować.

    Jako że znajomość, jak największej liczny jezydów obcych jest obecnie jednym z największych i najbardziej pożądanych na rynku pracy, atutów to nikogo nie powinien dziwić fakt, że studia filologiczne nieprzerwanie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i zwiększyć swoje szanse na międzynarodową karierę. Jednym z tego typu kierunków, charakteryzujących się niebanalnym programem nauczania dopasowanym do potrzeb współczesnego rynku pracy jest filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim. Studia te skierowane są do osób, które chcą biegle komunikować się w tych dwóch językach oraz poznać kulturę, obyczaje i historie krajów anglosaskich oraz chin i narodów azjatyckich.

     

    Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim?

    Jako student tego niezwykle perspektywicznego i interdyscyplinarnego kierunku ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu różnorodnych, interesujących aspektów. W ofercie kształcenia przewidziano wiele ciekawych zajęć i warsztatów, które kompleksowo przygotują Cię do zawodu filologa. Wszyscy studenci skupią się między innymi na praktycznej nauce języków, nauczą się płynnej komunikacji, zasad gramatycznych oraz rozumienia tekstów oraz poprawnego pisania.

    Ponadto, będziesz miał okazję zaznajomić się z najważniejszym dorobkiem kulturowym, historią i tradycjami krajów anglosaskich oraz azjatyckich. Co więcej, zdobędziesz niezwykle cenną umiejętność, jaką jest tłumaczenie tekstów z języków obcych na polski oraz z polskiego na angielski i chiński. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących specjalizacji, między innymi: tłumaczeniową, nauczycielską , biznesową oraz związaną z kulturą i mediami krajów anglosaskich.

     

    Jaka praca po tym kierunku?

    Po ukończeniu studiów na tym prestiżowym kierunku będziesz miał gruntowne w wykształcenie językoznawcze, nauczysz się posługiwać językiem chińskim i angielskim w stopniu zaawansowanym oraz będziesz mógł pochwalić się rozwiniętą wiedzą literaturoznawczą i kulturową. Uzyskane kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branżach, w których wymagana jest znajomość języków obcych.

    Jako absolwent bez problemu znajdziesz zatrudnienie we wszelkich firmach i korporacjach prowadzących międzynarodową współpracę. Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz związać swoją przyszłość z edukacją, biurami tłumaczeniowymi lub kulturą. Równie ciekawą opcją jest znalezienie zatrudnienia w mediach, redakcjach czasopism oraz wydawnictwach publikujących literaturę anglojęzyczną i chińską. Dodatkowo, doskonała znajomość języków obcych sprawi, że będziesz miał duże szanse na rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

    JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

    Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę oraz udokumentować swoją znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

    FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM - zasady rekrutacji

    • Terminy rekrutacji

    • Czas trwania

    • Przedmioty maturalne

    • Limity

    • Progi

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM:

    • Znajomość gramatyki języka chińskiego i angielskiego
    • znajomość kultury, historii i tradycji krajów anglosaskich i azjatyckich
    • umiejętności tłumaczeniowe
    • zdolność analizy i interpretacji tekstów literackich
    • znajomość literatury tych kręgów językowych
    • przygotowanie pedagogiczne
    • wiedza z zakresu specyfiki i funkcjonowania mediów anglosaskich
    • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

    Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim?

     

    1. Typ i tryb studiów

    Kierunek filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

    Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk humanistycznych i filologicznych.

     

    2. Program studiów i przedmioty

    Jako student kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu historii, kultury czy literatury krajów anglosaskich oraz Ameryki Północnej. Ponadto dowiesz się więcej na temat realiów społeczno-kulturowych panujących w Chinach i krajach Azji Wschodniej. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

    • British Civilization
    • Practical Grammar
    • Introduction to Literary Theory
    • History of Britain

    Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

     

    3. Nabywane umiejętności

    Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim będą miały w dużej części wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim skupisz się na praktycznej nauce języka angielskiego od poziomu zaawansowanego oraz języka chińskiego od podstaw. Ponadto zyskasz kompetencje z zakresu tłumaczenia ustnego i pisemnego. W zależności od wybranej specjalizacji rozwiniesz zdolności pedagogiczne i dydaktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w zawodzie nauczyciela. Studenci dowiedzą się także w jaki sposób analizować wybrane teksty literackie z kanonu literatury angielskiej, amerykańskiej i chińskiej.

    Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

    Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM

    • edukacja
    • szkoły językowe
    • biura tłumaczeniowe
    • wydawnictwa
    • korporacje i firmy międzynarodowe
    • instytucje kulturalne
    • branża turystyczna
    • pilot wycieczek zagranicznych
    • media
    • własna działalność gospodarcza

    Zobacz inne kierunki filologiczne

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Miasta, które oferują studia na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)