FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Angielski i niemiecki to jedne z najpopularniejszych języków na świecie. Ten pierwszy uznawany jest za międzynarodowy kod komunikacyjny, a jego znajomość jest wręcz niezbędna do utrzymywania międzynarodowych relacji biznesowych. Natomiast, równie powszechny niemiecki dla ponad stu milionów ludzi jest językiem ojczystym, a dodatkowo uczy się go około piętnastu milionów osób na całej kuli ziemskiej.

Nic więc dziwnego, że germanistyka i anglistyka są jednymi z chętniej wybieranych kierunków filologicznych, a ich ukończenie jest wręcz gwarancją zdobycia atrakcyjnej i stabilnej pracy w międzynarodowym środowisku. Jednak w dzisiejszych, niezwykle rozwojowych i dynamicznych czasach, biegła znajomość tylko jednego języka obcego często jest niewystarczająca. Odpowiedzią n tego typu potrzeby stawiane przez obecny rynek pracy są niezwykle perspektywiczne i zarazem interesujące studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim. Jeżeli więc, marzysz o tym żeby biegle komunikować się w języku niemieckim i angielskim oraz poznać kulturę tych niezwykłych narodów to studia na tym prestiżowym kierunku powinny być twoim wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim?

Jako student tego niezwykle perspektywicznego i interdyscyplinarnego kierunku ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu różnorodnych, interesujących aspektów. W ofercie kształcenia przewidziano wiele ciekawych zajęć i warsztatów, które kompleksowo przygotują Cię do zawodu filologa.

Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swoich zdolności językowych z obszaru języka angielskiego i niemieckiego, z którego na koniec nauki osiągniesz zaawansowany poziom B2. Wszyscy studenci będą mieli szansę poznać zasady gramatyczne oraz rys historyczny tych dwóch niezwykle popularnych języków. prócz wiedzy językoznawczej zaznajomisz się kulturą, sztuką i dorobkiem literackim tych krajów, a także zdobędziesz zdolności interpretacji i analizy tekstów literackich.

W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących specjalizacji, między innymi: tłumaczeniową, nauczycielską , biznesową oraz związaną z kulturą i mediami krajów anglosaskich. Ten niezwykle bogaty program nauczania sprawi, że będziesz mógł zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz rozwijać się na kilku polach jednocześnie

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim będziesz mógł pochwalić się wszechstronną i gruntowną wiedzą językoznawczą, literaturoznawczą czy kulturową dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na zdobycie atrakcyjnej i rozwijającej pracy w wielu interesujących branżach.

Uzyskane kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branżach, w których wymagana jest znajomość języków obcych. Ponadto, po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji, będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji, jako nauczyciel języka angielskiego lub niemieckiego. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z różnorodnymi instytucjami kultury i sztuki, a także mediami czy specjalistycznymi wydawnictwami. Doskonała znajomość dwóch języków otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, ukończenie studiów pierwszego stopnia, przygotuje Cię do kontynuowania nauki na studiach magisterskich.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę oraz udokumentować swoją znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Filologiczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM:

    • znajomość kultury, literatury i historii niemieckiej
    • znajomość języka niemieckiego na poziomie B2
    • doskonała znajomość języka angielskiego
    • przygotowanie pedagogiczno dydaktyczne
    • umiejętności tłumaczeniowe
    • umiejętność analizy i interpretacji tekstów kultury i literatury
    • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
    • wiedza językoznawcza

    Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM STUDIA STACJONARNE

    Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

    FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM STUDIA I STOPNIA

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM:

    • edukacja
    • szkoły językowe
    • biura tłumaczeniowe
    • wydawnictwa
    • korporacje i firmy międzynarodowe
    • instytucje kulturalne
    • branża turystyczna
    • media

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

    Komentarze (0)