FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
  Status uczelni
  Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM studia – kierunek studiów

    Dla kogo ten kierunek

    Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów stacjonarne
    Poziom studiów studia I stopnia

    Uczelnie

    Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim - uczelnie >

    Angielski i niemiecki to jedne z najpopularniejszych języków na świecie. Ten pierwszy uznawany jest za międzynarodowy kod komunikacyjny, a jego znajomość jest wręcz niezbędna do utrzymywania międzynarodowych relacji biznesowych. Natomiast, równie powszechny niemiecki dla ponad stu milionów ludzi jest językiem ojczystym, a dodatkowo uczy się go około piętnastu milionów osób na całej kuli ziemskiej.

    Nic więc dziwnego, że germanistyka i anglistyka są jednymi z chętniej wybieranych kierunków filologicznych, a ich ukończenie jest wręcz gwarancją zdobycia atrakcyjnej i stabilnej pracy w międzynarodowym środowisku. Jednak w dzisiejszych, niezwykle rozwojowych i dynamicznych czasach, biegła znajomość tylko jednego języka obcego często jest niewystarczająca. Odpowiedzią n tego typu potrzeby stawiane przez obecny rynek pracy są niezwykle perspektywiczne i zarazem interesujące studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim. Jeżeli więc, marzysz o tym żeby biegle komunikować się w języku niemieckim i angielskim oraz poznać kulturę tych niezwykłych narodów to studia na tym prestiżowym kierunku powinny być twoim wyborem!

     

    Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim?

    Jako student tego niezwykle perspektywicznego i interdyscyplinarnego kierunku ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu różnorodnych, interesujących aspektów. W ofercie kształcenia przewidziano wiele ciekawych zajęć i warsztatów, które kompleksowo przygotują Cię do zawodu filologa.

    Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swoich zdolności językowych z obszaru języka angielskiego i niemieckiego, z którego na koniec nauki osiągniesz zaawansowany poziom B2. Wszyscy studenci będą mieli szansę poznać zasady gramatyczne oraz rys historyczny tych dwóch niezwykle popularnych języków. prócz wiedzy językoznawczej zaznajomisz się kulturą, sztuką i dorobkiem literackim tych krajów, a także zdobędziesz zdolności interpretacji i analizy tekstów literackich.

    W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących specjalizacji, między innymi: tłumaczeniową, nauczycielską , biznesową oraz związaną z kulturą i mediami krajów anglosaskich. Ten niezwykle bogaty program nauczania sprawi, że będziesz mógł zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz rozwijać się na kilku polach jednocześnie

     

    Jaka praca po tym kierunku?

    Jako absolwent kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim będziesz mógł pochwalić się wszechstronną i gruntowną wiedzą językoznawczą, literaturoznawczą czy kulturową dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na zdobycie atrakcyjnej i rozwijającej pracy w wielu interesujących branżach.

    Uzyskane kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branżach, w których wymagana jest znajomość języków obcych. Ponadto, po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji, będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji, jako nauczyciel języka angielskiego lub niemieckiego. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z różnorodnymi instytucjami kultury i sztuki, a także mediami czy specjalistycznymi wydawnictwami. Doskonała znajomość dwóch języków otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, ukończenie studiów pierwszego stopnia, przygotuje Cię do kontynuowania nauki na studiach magisterskich.

    JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

    Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę oraz udokumentować swoją znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

    FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM - zasady rekrutacji

    • Terminy rekrutacji

    • Czas trwania

    • Przedmioty maturalne

    • Limity

    • Progi

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM:

    • znajomość kultury, literatury i historii niemieckiej
    • znajomość języka niemieckiego na poziomie B2
    • doskonała znajomość języka angielskiego
    • przygotowanie pedagogiczno dydaktyczne
    • wiedza językoznawcza
    • umiejętności tłumaczeniowe
    • umiejętność analizy i interpretacji tekstów kultury i literatury
    • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

    Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim?

     

    1. Typ i tryb studiów

    Kierunek filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

    Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne i filologiczne.

     

    2. Program studiów i przedmioty

    Jako student kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim będziesz miał okazję korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami językoznawczymi, kulturowymi czy literaturoznawczymi. Ponadto dowiesz się więcej o kulturze, historii czy literaturze brytyjskiej i niemieckiej. W planie znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższym zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

    • History of Britain
    • Pronunciation and Voice Emission
    • Practical Grammar
    • Advanced Elective Course

    Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

     

    3. Nabywane umiejętności

    Program nauczania na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim będzie miał w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Podczas licznych warsztatów rozwiniesz swoje kompetencje językowe z zakresu języka angielskiego i niemieckiego oraz poznasz istotne zasady gramatyczne. Ponadto nauczysz się analizować wybrane teksty literackie czy zjawiska kulturowe i społeczne. Jako student zdobędziesz również umiejętności z zakresu tłumaczeń ustnych i pisemnych.

    Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

    Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem niemieckim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM:

    • edukacja
    • szkoły językowe
    • biura tłumaczeniowe
    • media
    • wydawnictwa
    • korporacje i firmy międzynarodowe
    • instytucje kulturalne
    • branża turystyczna

    Zobacz inne kierunki filologiczne

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Miasta, które oferują studia na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)