Applied linguistics (English - Russian)

Applied linguistics (English - Russian)

Applied linguistics (English - Russian) studia - kierunek studiów

Każdy w pełni zdrowy człowiek posiada zdolność komunikowania się z innymi przedstawicielami swojego gatunku przynajmniej w jednym języku. Komunikacja często nie jest bardziej wnikliwie analizowana – po prostu istnieje, mało kto zastanawia się nad tym, dlaczego. Żadna relacja międzyludzka nie mogłaby istnieć bez rozmowy. Komunikacja pełni znacznie więcej ról, niż mogłoby się wydawać – nie tylko umożlliwia swobodny przepływ informacji między ludźmi i pozwala na budowanie więzi, ale również stanowi przedmiot badania przedstawicieli wielu dziedzin nauki, między innymi językoznawców, psychologów antropologów i socjologów. Jeżeli od zawsze ciekawiła cię geneza mowy, jej ewoluucyjne podłoże, chciałbyś poznać zagadnienia związane z językiem angielskim i rosyjskim, a twoje wypracowania z języka angielskiego zawsze otrzymywały pochwały anglistów – kierunek applied linguistics (English - Russian) jest właśnie dla ciebie.

Z czym będziesz miał do czynienia w trakcie zajęć na kierunku applied linguistics (English – Russian)? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, z językiem, wymową, zasadami poprawnej gramatyki i interpunkcji. Żeby móc zastanawiać się nad językiem bardziej wnikliwie, należałoby dowiedzieć się, jak powstały poszczególne głoski, które w końcu ewoluowały w zdania, a następnie w skomplikowane wypowiedzi. Ponadto przygotuj się na gruntowną naukę historii pochodzenia języka angielskiego i rosyjskiego. Zanim zaczniesz, zostaniesz przeszkolony z biologii w zakresie budowy narządów mowy człowieka. Dowiesz się, w jaki sposób wypowiadane są poszczególne słowa, odkryjesz, że akcent to coś więcej niż znak rozpoznawczy obcokrajowca. W toku studiów będziesz miał do czynienia z ludźmi, dla których angielski i rosyjski są językami ojczystymi – dzięki temu osłuchasz się z wymową i poznasz nieznane ci wcześniej słówka. Zaznajomisz się z historią literatury obu krajów i nauczysz się interpretacji poszczególnych dzień. Kończąc studia będziesz biegle władał przynajmniej trzema językami.

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów na kierunku applied linguistic (English – Russian)? W każdej instytucji związanej z pracą z obcokrajowcami. Jako, że angielski jest językiem bardzo uniwersalnym, zatrudnienie znajdziesz w każdym zakątku świata. Z łatwością znajdziesz zatrudnienie jako tłumacz poruszający się w kręgu angielskiego, rosyjskiego i polskiego. Nawiążesz współpracę z zagranicznymi klientami w branży handlowej. Jeśli czujesz powołanie do nauczania – zatrudnisz się w szkole lub na uczelni.

WAŻNE TEMATY

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Przy rekrutacji na applied linguistics (English – Russian) wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B1 oraz rosyjskiego na poziomie A2 potwierdzona certyfikatem lub dyplomem. Kandydat na studia zobowiązany jest również do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kompetencje językowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APPLIED LINGUISTICS (ENGLISH - RUSSIAN)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując applied linguistics (English – Russian)

Jako absolwent będziesz posiadał wiedzę i umiejętności związane z:

 • historią Anglii i Rosji
 • budową narządów mowy człowieka
 • biegłym posługiwaniem się językiem angielskim i rosyjskim
 • genezą rozwoju mowy u ludzi
 • praktycznym wykorzystywaniem języka angielskiego i rosyjskiego w konwersacji

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku applied linguistics (English – Russian)?

Absolwent kierunku applied linguistics (English – Russian) znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel
 • językoznawca
 • tłumacz
 • handlu na rynku międzynarodowym
 • pracownik działów marketingowych
 • pracownik działu HR
 • copywriter

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED LINGUISTICS (ENGLISH - RUSSIAN)

Komentarze (0)