Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dla kogo ten kierunek
Czy komunikacja we wszystkich językach wygląda tak samo? Jak kultura wpływa na formy wypowiedzi? Jak zachodzi proces rozwoju języka i co ma na niego wpływ? Na kierunku studiów empirical linguistic and language documentation odnajdą się przede wszystkim te osoby, które interesują się nie tylko samymi językami (zarówno rodzimym, jak i obcymi), ale również kulturowymi czy społecznymi ich aspektami. Są to studia drugiego stopnia, prowadzone w języku angielskim, więc pozwalają nie tylko na poznanie teoretycznych aspektów związanych z tematyką kierunku, a również rozwój umiejętności w tym kierunku oraz nauczenie się następnego języka obcego. Jeśli ukończyłeś bądź ukończyłaś studia neofilologiczne, a językoznawstwo było czymś co przykuło Twoją uwagę w ich trakcie, prawdopodobnie jest to kierunek właśnie dla Ciebie.
Program studiów i przedmioty
Przede wszystkim dlatego, że studia na kierunku empirical linguistic and language documentation oparte są głównie na wiedzy językoznawczej, która pozwala badać różne aspekty zachodzące w języku – od tych skupionych stricte na gramatyce, fonetyce, budowach wypowiedzi i narracji, ale również i wiedzy z zakresu socjolingwistyki, psycholingwistyki oraz językoznawstwa korpusowego. Ponadto student tego kierunku nabywa również umiejętności dokumentacji języka oraz gromadzenia, opisywania i zarządzania danymi z nim związanymi. Przygotowują one również z dydaktycznych zagadnień, takich jak samo opracowanie odpowiednich materiałów dydaktycznych, leksykografii oraz planowaniu i rewitalizacji języka. Dwuletnie studia kończą się zazwyczaj przeprowadzonym w grupie badaniem naukowym, co pozwala na zdobycie i doszlifowanie umiejętności praktycznych, przydatnych w późniejszej karierze.
Praca po studiach
Praca po studiach na kierunku empirical linguistic and language documentation skupiona jest w głównej mierze wokół środowisk badawczych, zajmujących się analizowaniem współczesnych nam języków. Może być to zarówno praca w ośrodkach akademickich, takich jak uniwersytety i ich poszczególne katedry, instytuty (co łączy się również z nauczaniem przyszłych studentów) oraz zakłady oraz praca w instytucjach takich jak Rada Języka Polskiego i inne pokrewne zajmujące się neofilologiami. Studia prowadzone w języku angielskim otwierają absolwentom drzwi nie tylko na rynku krajowym, a również na polu międzynarodowym.
Z faktu, że są to studia drugiego stopnia, aby móc dostać się na ten empirical linguistic and language documentation należy wpierw posiadać dyplom pierwszego lub drugiego stopnia, najlepiej z kierunku związanego z którąś z filologii nowożytnych (np. angielska, francuska, polska itd.) i na ich podstawie przeprowadzany jest ranking ocen. Dodatkowo są to studia prowadzone w języku angielskim, dlatego wymagana jest jego bardzo dobra (poziom B2/C1), udokumentowana znajomość.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku EMPIRICAL LINGUISTIC AND LANGUAGE DOCUMENTATION
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia