Filologia angielska z językiem chińskim
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
Pokaż
Za każdym językiem stoją ludzie, społeczności, państwa – ich dorobek kulturowy, historyczny i gospodarczy. W mowie odbija się przecież świat, w którym żyją użytkownicy danego języka. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że znaczna część ludzi na kuli ziemskiej posługuje się językiem chińskim i angielskim, wnioski przychodzą same: aby zrozumieć świat, wystarczy opanować podstawy mowy cesarza Shun i Szekspira! To oczywiście bardzo duże uproszczenie, ale jest w nim odrobina prawdy: języki o zasięgu światowym mają wpływ na kształt współczesnej kultury, dyplomacji i gospodarki. Studia na kierunku filologia angielsko-chińska kształcą więc specjalistów o kompetencjach językowych, które pozwalają im z łatwością poruszać się w każdej z tych dziedzin na arenie międzynarodowej.
Program studiów i przedmioty
Jak wygląda struktura zajęć na tym kierunku? Organizatorzy postawili na metodę, która studentom filologii angielsko-chińskiej daje wiele możliwości wyboru własnej, spersonalizowanej ścieżki edukacyjnej na każdym etapie studiów. W zależności od tego, czy bliżej Ci do badacza historii klasycznej literatury, czy wolałbyś wykorzystywać swoją wiedzę do orientowania się we współczesnych zjawiskach kulturowych i literackich, poznając przy okazji biznesowe i polityczne aspekty języka, jesteś w stanie znaleźć odpowiednią opcje dla siebie. Studia na kierunku filologia angielsko-chińska są ponadto zorientowane na praktyczną naukę obu języków, przekazywanie wiedzy o historii Wielkiej Brytanii/USA (do wyboru) i Chin, a także – jak na filologię przystało – kurs gramatyki języka angielskiego i chińskiego.
Praca po studiach
Absolwenci studiów na kierunku filologia angielsko-chińska zyskują bardzo atrakcyjne kompetencje językowe, które umożliwiają im pracę w międzynarodowym środowisku biznesowym lub naukowym. Bardzo często znajdują zatrudnienie w instytucjach zajmujących się współpracą między Europą a Chinami lub w firmach i przedsiębiorstwach działających na arenie międzynarodowej. Korzystając ze swoich kompetencji translatorskich, wybierają pracę tłumacza, wiążą swoją karierę z instytucjami edukacyjnymi, agencjami reklamowymi, mediami czy branżą turystyczną.
Przy rekrutacji na filologię angielsko-chińską na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język angielski, język polski.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek filologia angielsko-chińska jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i filologicznymi.
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku filologia angielsko-chińska: praktyczna nauka języka chińskiego, praktyczna nauka języka angielskiego, Chiny współczesne, historia kultury chińskiej, lektura chińskich tekstów specjalistycznych/literackich.
W czasie studiów na kierunku filologia angielsko-chińska zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury Chin, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
Jako student powyższego kierunku wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu zdolności z języka angielskiego, z którego osiągniesz poziom C1. Studenci nauczą się również języka chińskiego na poziomie B1. Ponadto, poznasz specjalistyczną terminologię biznesową z zakresu powyższych języków, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Studenci dowiedzą się także w jaki sposób analizować i interpretować wybrane teksty literatury brytyjskiej, amerykańskiej i chińskiej.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku filologia angielsko-chińska można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent kierunku filologia angielsko-chińska znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Filologia angielsko-chińska
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia