Międzynarodowa komunikacja językowa

Międzynarodowa komunikacja językowa

Dodaj do ulubionych

Międzynarodowa komunikacja językowa studia - kierunek studiów

Nawet w obrębie jednego kręgu językowego, który poznajemy od dziecka, ucząc się jego kontekstów kulturowych, odmian i zawiłości, zdarza nam się minąć z intencjami rozmówcy, doprowadzić do nieporozumień, źle poprowadzić dyskusję. Wszystko przez niezliczoną ilość okoliczności, w których posługujemy się językiem, jego środowiskowych i zawodowych odmian, zabiegów retorycznych, których nieznajomość uniemożliwia nam właściwą orientację w sytuacji komunikacyjnej. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy podobne rozważania przeniesiemy na grunt międzynarodowy, wielojęzyczny. Obcość kulturowa potęguje nasze zagubienie na poziomie komunikacyjnym, a gdy dołączymy do niej konieczność odnalezienia się w specjalistycznym języku biznesu, mediów lub usług, otrzymujemy lingwistyczno-społeczny rebus, trudny do rozwiązania, jeśli nie przygotujemy się do tego w odpowiedni sposób.

 

Dla kogo ten kierunek

Okazją do zdobycia złożonych kompetencji z pogranicza języka, kultury, socjologii, psychologii oraz komunikacji są studia na kierunku międzynarodowa komunikacja językowa. Jeśli w naturalny sposób potrafisz porozumieć się z ludźmi, jesteś dobrym mówcą a inni chętnie słuchają tego, co masz do powiedzenia, chcesz związać swoją karierę z branżami, w których umiejętności interpersonalne odgrywają główną rolę, nie ograniczając się do rodzimego podwórka, powinieneś pomyśleć o tym wielowymiarowym kierunku.

 

Program studiów i przedmioty

Jak będzie wyglądał Twój plan zajęć, jeśli wybierzesz międzynarodową komunikację językową? Zrealizujesz program oparty na trzech modułach specjalnościowych: komunikacji w biznesie, komunikacji medialnej oraz komunikacji w turystyce. Poznasz więc trzy specjalistyczne odmiany języka oraz związane z nimi sytuacje komunikacyjne, które będą wymagać od Ciebie wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych, bogatego słownictwa i sprawnego porozumiewania się w języku polskim oraz dwóch wybranych językach obcych. Poza kompetencjami językowymi i komunikacyjnymi, zdobędziesz wiedzę o strukturze i sposobach funkcjonowania rynku nowoczesnych usług na rodzimym i międzynarodowym gruncie. Będziesz mógł pochwalić się warsztatem profesjonalnego tłumacza, opanujesz podstawy public relations, poznasz najnowsze trendy w marketingu, przyswoisz wiedzę z takich dziedzin, jak ekonomia, zarządzanie czy hotelarstwo. Nauczysz się twórczo animować czas wolny, projektować grafikę i korzystać z najnowszych technologii wspierających rozwój usług, które są Twoją domeną.

 

Praca po studiach

Jakie drogi zawodowe otwierają przed Tobą studia na kierunku międzynarodowa komunikacja językowa? W zależności od wybranej specjalizacji, zostaniesz przygotowany do fachowego komunikowania się z przedstawicielami branży medialnej, turystycznej i biznesowej. Z powodzeniem odnajdziesz się więc w roli pracownika agencji marketingowych i PR-owych, redakcji prasowych i wydawniczych, radia, telewizji i portali internetowych. Dzięki umiejętnościom interpersonalnym możesz zostać doradcą biznesowym, osobą odpowiedzialną za kontakty z międzynarodowymi partnerami biznesowymi, zatrudnianą w firmach i przedsiębiorstwach wszystkich branż lub związać swoją karierę z instytucjami dyplomatycznymi, kulturalnymi i administracyjnymi, działającymi zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jakie przedmioty zdawać na maturze ?

Przy rekrutacji na kierunek międzynarodowa komunikacja językowa na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język angielski.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIĘDZYNARODOWA KOMUNIKACJA JĘZYKOWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku międzynarodowa komunikacja językowa

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku międzynarodowa komunikacja językowa.

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • specjalistycznych odmian języka, z ich słownictwem i kontekstami kulturowymi, także w ujęciu międzynarodowym
   • struktury i sposobów funkcjonowania rynku nowoczesnych usług w dziedzinie biznesu, turystyki lub mediów
   • praktycznej znajomości dwóch wybranych języków obcych w mowie i piśmie
   • praktycznej znajomości gramatyki i ortografii języka polskiego oraz posługiwania się nim w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych
   • rozwiniętych umiejętności interpersonalnych
   • emisji głosu i autoprezentacji
   • redakcji tekstu
   • perswazji, mediacji i negocjacji
   • translatoryki
   • nowoczesnych narzędzi marketingowych i PR-owych
   • animacji czasu wolnego i organizacji imprez
   • podstaw projektowania graficznego
   • orientacji w najnowszych narzędziach technologicznych wspierających rozwój usług biznesowych, turystycznych i medialnych

   Jak wyglądają studia na kierunku międzynarodowa komunikacja językowa ?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek międzynarodowa komunikacja językowa zdobędą wszechstronne wykształcenie filologiczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku międzynarodowa komunikacja językowa zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu językoznawstwa, biznesu, nowych mediów czy turystyki. W toku nauczania będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do twoich zainteresowań naukowych oraz przyszłych planów zawodowych. W ofercie kształcenia znajdą się między innymi następujące moduły specjalizacyjne:

   • komunikacja w biznesie z tłumaczeniem
   • komunikacja medialna
   • komunikacja w turystyce

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na powyższe studia, wykształcą szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student, przede wszystkim skupisz się na nauce dwóch wybranych języków obcych. Ponadto poznasz specjalistyczną terminologię, powszechnie stosowaną w biznesie, branży turystycznej czy w różnego rodzaju mediach. Studenci rozwiną także kompetencje z zakresu zarządzania, public relations czy marketingu. W ramach warsztatów praktycznych, dowiesz się, w jaki sposób wykonywać tłumaczenia ustne i pisemne w obrębie dwóch języków obcych oraz języka polskiego.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku międzynarodowa komunikacja językowa można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku międzynarodowa komunikacja językowa na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku międzynarodowa komunikacja językowa?

   Absolwent kierunku międzynarodowa komunikacja językowa znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • specjalista ds. public relations
   • projektant kampanii marketingowych dla rodzimych i międzynarodowych klientów
   • wykwalifikowany tłumacz
   • pracownik agencji i redakcji prasowych
   • pracownik radia lub telewizji
   • doradca biznesowy
   • rzecznik prasowy
   • pracownik instytucji dyplomatycznych i administracyjnych
   • pracownik instytucji kultury
   • przewodnik, tłumacz lub animator czasu wolnego związany z branżą turystyczną

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU MIĘDZYNARODOWA KOMUNIKACJA JĘZYKOWA

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWA KOMUNIKACJA JĘZYKOWA

   Komentarze (0)