Neofilologia hiszpańska studia

Neofilologia hiszpańska studia - kierunek studiów

Jeśli ktoś pokusiłby się o stworzenie rankingu języków najbardziej przydatnych podczas podróży dookoła świata, hiszpański zająłby w nim bardzo wysokie miejsce. Wybrzmiewający na Półwyspie Iberyjskim, w krajach Ameryki Południowej i w Meksyku jest językiem wy miliarda ludzi na świecie. To zdecydowanie liczba, która robi wrażenie, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę jak wiele możliwości dostajemy do ręki razem z umiejętnością posługiwania się językiem hiszpańskim. Jest on biletem do nawiązywania nowych międzynarodowych znajomości, eksplorowania fascynującej kultury kilkudziesięciu krajów europejskich i południowoamerykańskich oraz punktem wyjścia do rozważania kariery zawodowej zazębiającej się z biznesowym, społecznym i politycznym podwórkiem państw hiszpańskiego kręgu językowego.

Jeśli zawsze chciałeś zweryfikować prawdziwość tezy o wyjątkowej przystępności języka hiszpańskiego, w jego brzmieniu odnajdujesz rytm flamenco i smak sangrii, masz w sobie wrażliwość na język, troszczysz się o jego poprawność a literatura i kultura tworzone w języku Picassa i Kolumba są dla Ciebie źródłami nieustającej inspiracji, powinieneś rozważyć studia na kierunku neofilologia hiszpańska.

Czego nauczysz się w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Podstawą Twojego wykształcenia będzie praktyczna znajomość języka hiszpańskiego w mowie i piśmie, którą zdobędziesz w toku intensywnych lektoratów. Kontakt z żywym językiem uzupełnisz o wiedzę z zakresu gramatyki opisowej języka hiszpańskiego (ze szczególnym uwzględnieniem leksykologii i fonetyki), polsko-hiszpańskiej gramatyki kontrastywnej oraz językoznawstwa ogólnego i literaturoznawstwa. Zapoznasz się z dorobkiem literackim Hiszpanii a jej odkrywanie podporządkujesz chronologii epok. W Twojej perspektywie znajdą się także zjawiska i kierunki rozwoju współczesnej tradycji literackiej – dzięki zajęciom z historii literatury będziesz potrafił właściwie je zinterpretować oraz prześledzić ich ewolucję. Uzupełnieniem kursu literaturoznawczego będą zajęcia z historii i cywilizacji Hiszpanii, podstaw języka łacińskiego oraz podstaw filozofii.

Gdzie będziesz mógł pracować, kiedy ukończysz studia na kierunku neofilologia hiszpańska? Ze względu na ogromny, terytorialny zasięg języka hiszpańskiego, Twoje aspiracje zawodowe w całkiem naturalny sposób mogą pociągnąć Cię w stronę branży turystycznej – z powodzeniem sprawdzisz się w roli przewodnika wycieczek, tłumacza, pracownika biur podróży czy agencji turystycznych, w których praca w wielojęzycznym środowisku jest chlebem powszednim. Będziesz mógł zdecydować się na karierę tłumacza, asystenta językowego, nauczyciela języka obcego lub lektora, jeśli tylko odkryjesz w sobie powołanie do dzielenia się wiedzą z innymi. Wiedza z zakresu hiszpańskiej kultury, przemian cywilizacyjnych i społecznych w połączeniu z warsztatem filologa sprawi, że będziesz idealnym kandydatem na kreatywne, opiniotwórcze stanowiska w agencjach marketingowych i reklamowych, mediach, redakcjach prasowych i internetowych oraz w wydawnictwach. Twoje wykształcenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie należy wykazać się umiejętnościami tworzenia i redagowania tekstu pisanego lub mówionego w języku obcym oraz właściwego analizowania i interpretowania go.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku neofilologia hiszpańska?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • praktycznej znajomości języka hiszpańskiego w mowie i piśmie
 • praktycznej znajomości drugiego języka romańskiego
 • podstaw łaciny
 • gramatyki opisowej języka hiszpańskiego
 • polsko-hiszpańskiej gramatyki kontrastywnej
 • analizy i interpretacji dzieła literackiego
 • podstaw językoznawstwa ogólnego i literaturoznawstwa
 • historii literatury hiszpańskiej
 • współczesnych zjawisk i kierunków najnowszej tradycji literackiej
 • historii Hiszpanii z uwzględnieniem współczesnych przemian społecznych, politycznych i gospodarczych
 • cywilizacji hiszpańskiej

 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku neofilologia hiszpańska?

 

Absolwent kierunku neofilologia hiszpańska znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • wykwalifikowany tłumacz
 • nauczyciel języka hiszpańskiego
 • lektor
 • asystent językowy w firmach i instytucjach
 • branży turystycznej (biurach podróży, agencjach turystycznych, jako przewodnik, pilot wycieczek, tłumacz)
 • redakcjach prasowych, internetowych, radiowych i telewizyjnych
 • agencjach marketingowych i reklamowych
 • instytucjach kultury (muzeach, galeriach, teatrach, domach kultury)
 • wydawnictwach
 • firmach i przedsiębiorstwach międzynarodowych nastawionych na współpracę polsko-hiszpańską

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze ?

Przy rekrutacji na kierunek neofilologia hiszpańska na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: dwa języki obce.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NEOFILOLOGIA HISZPAŃSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEOFILOLOGIA HISZPAŃSKA

   Komentarze (0)