ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY

ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY

Dodaj do ulubionych

ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY studia -kierunek studiów

Studia na kierunku English studies - American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku English studies-American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich oraz certyfikat, potwierdzający znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku english studies - american and canadian studies for intercultural communications and diplomacy

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY :

Czego nauczysz się na kierunku English studies-American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy?

Podczas studiów, zdobędziesz wiedzę z kilku obszarów wiedzy jednocześnie. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które zostaną podzielone na kilka modułów. Rozwiniesz swoje kompetencje językowe oraz nauczysz się ich praktycznego wykorzystywania w mowie i piśmie.

Co więcej, zapoznasz się z technikami translatorskimi i nauczysz się przekładu tekstów specjalistycznych. W programie studiów, przewidziano także zajęcia związane z funkcjonowaniem społeczeństwa amerykańskiego i kanadyjskiego, na których dowiesz się więcej o kulturze i polityce tych narodowości.

Inny moduł dotyczyć będzie zagadnień z obszaru dyplomacji i stosunków międzykulturowych, na którym zaznajomisz się z instytucjami prawa międzynarodowego oraz organizacjami powołanymi przez Organizacje Narodów Zjednoczonych. Już na początku swojej nauki wybierzesz promotora, pod którego kierunkiem będziesz pracował nad swoją pracą dyplomową, dotyczącą wybranego przez Ciebie zagadnienia.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedzy językoznawczej
 • znajomości kultury, literatury i polityki Kanady
 • znajomości kultury, literatury i polityki Ameryki Północnej
 • wiedzy z zakresu dyplomacji i stosunków międzykulturowych
 • umiejętność tłumaczenia tekstów specjalistycznych
 • praktycznego wykorzystywania języka angielskiego

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY?

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacymożemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Dla kogo ten kierunek

W czasach globalizacji i zwiększonej współpracy międzynarodowej, znajomość języka angielskiego stała się umiejętnością niezwykle pożądaną na rynku pracy.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ angielski jest językiem ojczystym dla ludności z kilku kontynentów, a co roku przybywa chętnych, którzy chcą się go uczyć. Zgodnie z tego typu tendencją, studia na filologii angielskiej od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Jednak w związku z dużą dostępnością tego typu kierunków, uczelnie coraz częściej decydują się na zamieszczanie w swojej ofercie studiów, które skupiają się na kształtowaniu także dodatkowych umiejętności.

English studies-American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy to kierunek, który oprócz kompetencji językowych, umożliwia swoim studentom zdobycie wiedzy z zakresu dyplomacji i prawa międzynarodowego.

Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która zawsze stawia sobie wysokie cele, a dodatkowo masz duże zdolności językowe, które chciałbyś wykorzystać w swojej pracy zawodowej to studia na kierunku English studies-American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy będą dla Ciebie idealnym wyborem.

 

3. Gdzie studiować American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY :

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku English studies-American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy będziesz miał wiedzę z zakresu dyplomacji i stosunków międzynarodowych oraz poznasz język angielski w stopniu zaawansowanym.

Zdobyte kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej i dyplomacji. Ponadto, doskonale sprawdzisz się na stanowisku specjalisty do spraw współpracy międzynarodowej oraz we wszelkich międzynarodowych korporacjachCo więcej, biegła znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do kariery także poza granicami kraju.

 

Absolwent kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:

 • dyplomacja
 • jednostki administracyjne
 • korporacje międzynarodowe
 • specjalista do spraw współpracy międzynarodowej
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • biura tłumaczeniowe

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENGLISH STUDIES - AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY

Komentarze (0)