Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE studia-kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek
W dzisiejszych czasach, znajomość języków obcych jest bardzo dużym atutem na polskim rynku pracy. Kandydaci, którzy biegle komunikują się w obcym języku mają większe szanse na zdobycie wymarzonej i przyszłościowej pracy. Obecnie w niemal każdej branży wykorzystuje się język angielski, a znajomość innych jest tylko dodatkowym atutem.
Jednak turystyka to dyscyplina, w której stosunkowo najczęściej mamy kontakt z językami obcymi, a wiedza z tego zakresu jest wręcz niezbędna do rozpoczęcia pracy w tej dziedzinie. Jako odpowiedź na zapotrzebowania stawiane przez współczesny rynek pracy powstały studia na kierunku języki obce w turystyce. Są one skierowane do wszystkich osób, które mają duże zdolności językowe i chcieliby wykorzystać je w swojej pray. Jeżeli więc lubisz uczyć się nowych rzeczy, a do tego zawsze marzyłeś o tym aby podróżować i poznawać nowe kultury i obyczaje to powinieneś rozważyć wybór tego kierunku.
Czego nauczysz się na kierunku języki obce w turystyce?
Program kierunku zakłada kształcenie w kierunku językoznawczym, jak i z zakresu turystyki, krajoznawstwa i marketingu. Interdyscyplinarny charakter studiów umożliwi Ci zdobycie kwalifikacji z kilku dziedzin wiedzy, dzięki czemu będziesz miał kompleksowe wykształcenie. Przede wszystkim, skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności językowych.
W trakcie studiów osiągniesz wysoki poziom znajomości języka angielskiego oraz rozpoczniesz naukę języka czeskiego lub rosyjskiego. Jako student zapoznasz się także z marketingiem i ekonomią, które wchodzą w skład dyscypliny, jaką jest turystyka. Podczas studiów dowiesz się więcej o rynkach turystycznych w Europie i na świecie, a także nauczysz się stosować nowoczesne narzędzia informatyczne, które są powszechnie wykorzystywane przez specjalistów branży turystycznej.
Ponadto, dostaniesz możliwość uczestniczenia w licznych konferencjach naukowych, wyjazdach zagranicznych oraz kołach naukowych, dzięki czemu zdobędziesz cenne doświadczenie, które zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku języki obce w turystyce zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu turystyki. Ponadto uzyskasz wysoki poziom znajomości języka angielskiego oraz czeskiego lub rosyjskiego. Dzięki zdobytemu wykształceniu dostaniesz możliwość podjęcia pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów biegle władających językami obcymi. Jednak, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w branży turystycznej.
Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku, znajdziesz zatrudnienie w biurach podróży, agencjach turystycznych, hotelach oraz innych instytucjach zajmujących się turystyką. Znajomość języków obcych sprawi, że idealnie odnajdziesz się w biurach tłumaczeniowych oraz na stanowisku samodzielnego tłumacza. Co więcej, możesz rozważyć rozpoczęcie kariery w wydawnictwach oraz w mediach.
Aby zostać studentem kierunku języki obce w turystyce musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto wszyscy kandydaci są zobowiązani do udokumentowania znajomości języka angielskiego na poziomie B2 oraz języka rosyjskiego na poziomie C1.
JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE:
wiedza językoznawcza
znajomość języka angielskiego
znajomość języka czeskiego/rosyjskiego
wiedza z zakresu europejskiej turystyki kulturowej
umiejętność wykorzystywania narzędzi informatycznych w branży turystycznej
umiejętność organizowania turystyki indywidualnej
znajomość rynków turystycznych Europy i świata
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku języki obce w turystyce?
1. Typ i tryb studiów
Kierunek języki obce w turystyce można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku języki obce w turystyce będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami językoznawczymi, filologicznymi oraz kulturowymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Praktyczna nauka języka angielskiego
Podstawy wiedzy historycznej
Elementy kultury współczesnej Rosji
Lingworealioznawstwo rosyjskie
3. Nabywane umiejętności
W czasie licznych warsztatów praktycznych, realizowanych na kierunku języki obce w turystyce wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim rozwiniesz swoje zdolności językowe z zakresu języka rosyjskiego i angielskiego. Ponadto, poznasz specjalistyczną terminologię, powszechnie stosowaną w branży turystycznej. Studenci nauczą się także tworzenia tekstów naukowych w języku angielskim i rosyjskim.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku języki obce w turystyce będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE:
al. Niepodległości 10, ,
61-875 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniuUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
ul. Zacisze 3,
40 – 025 Katowicehttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5f607-amuz-katowice.jpgAkademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach