Dodaj do ulubionych

JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, znajomość języków obcych jest bardzo dużym atutem na polskim rynku pracy. Kandydaci, którzy biegle komunikują się w obcym języku mają większe szanse na zdobycie wymarzonej i przyszłościowej pracy. Obecnie w niemal każdej branży wykorzystuje się język angielski, a znajomość innych jest tylko dodatkowym atutem.

Jednak turystyka to dyscyplina, w której stosunkowo najczęściej mamy kontakt z językami obcymi, a wiedza z tego zakresu jest wręcz niezbędna do rozpoczęcia pracy w tej dziedzinie. Jako odpowiedź na zapotrzebowania stawiane przez współczesny rynek pracy powstały studia na kierunku języki obce w turystyce. Są one skierowane do wszystkich osób, które mają duże zdolności językowe i chcieliby wykorzystać je w swojej pray. Jeżeli więc lubisz uczyć się nowych rzeczy, a do tego zawsze marzyłeś o tym aby podróżować i poznawać nowe kultury i obyczaje to powinieneś rozważyć wybór tego kierunku.

Czego nauczysz się na kierunku języki obce w turystyce?

Program kierunku zakłada kształcenie w kierunku językoznawczym, jak i z zakresu turystyki, krajoznawstwa i marketingu. Interdyscyplinarny charakter studiów umożliwi Ci zdobycie kwalifikacji z kilku dziedzin wiedzy, dzięki czemu będziesz miał kompleksowe wykształcenie. Przede wszystkim, skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności językowych.

W trakcie studiów osiągniesz wysoki poziom znajomości języka angielskiego oraz rozpoczniesz naukę języka czeskiego lub rosyjskiego. Jako student zapoznasz się także z marketingiem i ekonomią, które wchodzą w skład dyscypliny, jaką jest turystyka. Podczas studiów dowiesz się więcej o rynkach turystycznych w Europie i na świecie, a także nauczysz się stosować nowoczesne narzędzia informatyczne, które są powszechnie wykorzystywane przez specjalistów branży turystycznej.

Ponadto, dostaniesz możliwość uczestniczenia w licznych konferencjach naukowych, wyjazdach zagranicznych oraz kołach naukowych, dzięki czemu zdobędziesz cenne doświadczenie, które zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku języki obce w turystyce zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu turystyki. Ponadto uzyskasz wysoki poziom znajomości języka angielskiego oraz czeskiego lub rosyjskiego. Dzięki zdobytemu wykształceniu dostaniesz możliwość podjęcia pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów biegle władających językami obcymi. Jednak, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w branży turystycznej.

Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku, znajdziesz zatrudnienie w biurach podróży, agencjach turystycznych, hotelach oraz innych instytucjach zajmujących się turystyką. Znajomość języków obcych sprawi, że idealnie odnajdziesz się w biurach tłumaczeniowych oraz na stanowisku samodzielnego tłumacza. Co więcej, możesz rozważyć rozpoczęcie kariery w wydawnictwach oraz w mediach.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku języki obce w turystyce musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto wszyscy kandydaci są zobowiązani do udokumentowania znajomości języka angielskiego na poziomie B2 oraz języka rosyjskiego na poziomie C1.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku języki obce w turystyce

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE:

   • wiedza językoznawcza
   • znajomość języka angielskiego
   • znajomość języka czeskiego/rosyjskiego
   • wiedza z zakresu europejskiej turystyki kulturowej
   • znajomość rynków turystycznych Europy i świata
   • umiejętność wykorzystywania narzędzi informatycznych w branży turystycznej
   • umiejętność organizowania turystyki indywidualnej

   Jak wyglądają studia na kierunku języki obce w turystyce?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek języki obce w turystyce można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku języki obce w turystyce będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami językoznawczymi, filologicznymi oraz kulturowymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Praktyczna nauka języka angielskiego
   • Podstawy wiedzy historycznej
   • Elementy kultury współczesnej Rosji
   • Lingworealioznawstwo rosyjskie

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie licznych warsztatów praktycznych, realizowanych na kierunku języki obce w turystyce wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim rozwiniesz swoje zdolności językowe z zakresu języka rosyjskiego i angielskiego. Ponadto, poznasz specjalistyczną terminologię, powszechnie stosowaną w branży turystycznej. Studenci nauczą się także tworzenia tekstów naukowych w języku angielskim i rosyjskim.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku języki obce w turystyce będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku języki obce w turystyce na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE:

   • branża turystyczna
   • hotele/hostele/motele
   • biura podróży
   • agencje turystyczne
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • kariera międzynarodowa
   • biura tłumaczeniowe
   • media
   • wydawnictwa
   • szkoły językowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W TURYSTYCE

   Komentarze (0)