PORTUGALISTYKA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Portugalia to piękny kraj położony na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Co roku odwiedza go mnóstwo turystów z każdego zakątku świata, spragnionych ciepłego klimatu, pysznej kuchni oraz wspaniałej kultury i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Bogata kultura portugalska jest niezwykle interesująca i zyskuje coraz więcej zwolenników, a język portugalski znajduje się w ofercie niemal każdej szkoły językowej.

Nic więc dziwnego, że studia związane z tym kręgiem kulturowym cieszą się rosnącą popularnością, a ich absolwenci mogą liczyć na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy na arenie międzynarodowej. Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy i poznawać inne kultury, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na portugalistykę.

 

Czego nauczysz się na kierunku portugalistyka?

 

Jako student tego niezwykle perspektywicznego i rozwijającego kierunku będziesz miał możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenie z zakresu aspektów językoznawczych, literaturoznawczych i kulturoznawczych. W toku studiów nauczysz się wielu interesujących rzeczy związanych z portugalskim kręgiem kulturowym.

Jako student zaznajomisz się z najważniejszymi dziełami literackimi literatury z Półwyspu Iberyjskiego. Nauczysz się także metod i technik analizowania i interpretacji tekstów kultury i sztuki. Ponadto, rozwiniesz swoje kompetencje językoznawcze i poznasz najważniejsze zasady gramatyczne oraz zyskasz kompetencje komunikacyjne na poziomie C2.

Program studiów oferuje także liczne wymiany zagraniczne, konferencje naukowe czy szeroką ofertę kół naukowych, dzięki którym zyskasz nowe cenne kwalifikacje i umiejętności. Zdobytą wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które sprawią, że zdobędziesz doświadczenie i kompetencje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku portugalistyką zdobędziesz wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturoznawczą. Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku będziesz przygotowany do podjęcie pracy w wielu przyszłościowych i interesujących branżach. Zyskasz niezbędne kwalifikacje do zatrudnienia w międzynarodowych firmach i korporacjach, w których wysoko ceni się znajomość języka obcego, Ponadto, idealnie odnajdziesz się w branży turystycznej, jako przewodnik, pilot wycieczek lub właściciel biura podróży.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest objęcie stanowiska tłumacza w biurach translatorskich lub własnej działalności gospodarczej. Co więcej, będziesz mógł pracować w wydawnictwach, zajmujących się wydawaniem portugalskich dzieł literackich lub różnorodnych instytucjach kultury. Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do światowej kariery. Po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć działalność badawczo-naukową.

 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku portugalistyka musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PORTUGALISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku iberystyka

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PORTUGALISTYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYKOZNAWSTWO:

 • znajomość języka portugalskiego na poziomie C2
 • znajomość gramatyki i historii języka portugalskiego
 • znajomość literatury portugalskiej
 • wiedza z zakresu kultury portugalskiej
 • umiejętności tłumaczeniowe
 • umiejętność analizowania i interpretacji dzieł literackich

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PORTUGALISTYKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PORTUGALISTYKA STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PORTUGALISTYKA:

 • biura tłumaczeniowe
 • własna działalność gospodarcza
 • branża turystyczna
 • pilot lub przewodnik wycieczek
 • wydawnictwa
 • instytucje kultury
 • kariera międzynarodowa
 • szkoły językowe
 • oświata
 • kariera naukowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PORTUGALISTYKA

Komentarze (0)