Dodaj do ulubionych

TRANSLACJA KONFERENCYJNA Studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie globalizacji oraz otwierania się na zagraniczne rynki, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na pracowników doskonale znających języki obce i biegle się w nich komunikujących. Nic więc dziwnego, że studia filologiczne nieprzerwanie od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród studentów, którzy chcieliby zdobyć wszechstronne wykształcenie i szansę na międzynarodową karierę.

Jednak często ukończenie tego typu kierunków nie daje gwarancji zdobycia praktycznych i niezwykle specjalistycznych umiejętności niezbędnych w pracy tłumacza lub w innego typu przyszłościowych zawodach. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek, idealnie dopasowany do obecnego rynku pracy. Studia translacja konferencyjna skierowane są do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwijać swoje zdolności językowe i zyskać cenne kwalifikacje zawodowe. Jeżeli więc marzysz o tym aby związać z tym swoją przyszłość zawodową, to weź udział w rekrutacji na ten interesujący kierunek .

 

Czego nauczysz się na kierunku translacja konferencyjna?

W trakcie studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją wiedzę i wzbogacić się o zupełnie nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle interesujące zajęcia i warsztaty, dzięki którym rozwiniesz swoje zdolności językowe z angielskiego lub niemieckiego. Co więcej, poznasz specyfikę zawodu tłumacza i nauczysz się technik wykorzystywanych w tej pracy.

W ofercie studiów przewidziano także warsztaty, na których zyskasz umiejętność prowadzenia tłumaczeń symultanicznych stosowanych podczas konferencji naukowych lub w mediach. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów, naukowców i praktyków z zakresu tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i bogatą wiedzą kierunkową. Uzyskane umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku będziesz miał wszechstronne wykształcenie i bogatą wiedzę z zakresu dokonywania tłumaczeń symultanicznych oraz innych aspektów związanych z zawodem tłumacza. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę zgodnej z twoim wykształceniem.

Przede wszystkim, po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowisku tłumacza w mediach i podczas konferencji naukowych lub innych wydarzeń kulturalnych. Co więcej, po uzyskaniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł podjąć pracę w oświacie, jako nauczyciel języka obcego. Ponadto idealnie odnajdziesz się w różnorodnych instytucjach kulturalnych, redakcjach czasopism lub wydawnictwach specjalizujących się w wydawaniu literatury obcej. Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych niezwykle perspektywicznych i interesujących studiów drugiego stopnia powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dziedzin wiedzy. Ponadto wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TRANSLACJA KONFERENCYJNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku translacja konferencyjna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TRANSLACJA KONFERENCYJNA:

   • znajomość gramatyki języka angielskiego lub niemieckiego
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność dokonywania tłumaczeń
   • znajomość specjalistycznego języka niemieckiego/angielskiego
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku translacja konferencyjna?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek translacja konferencyjna jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk filologicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na kierunek translacja konferencyjna, przede wszystkim zdobędą kompleksową wiedzę językoznawczą. W toku studiów poznają gramatykę, historię oraz kulturę języka angielskiego lub niemieckiego. Program nauczania na powyższym kierunku zakłada realizacje wielu ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • praktyczne przygotowanie językowe
   • języki specjalistyczne w teorii i praktyce
   • język a kultura- konwersatorium z języka obcego
   • tłumaczenie symultaniczne

   Studenci wybiorą także specjalizacje, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku translacja konferencyjna będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci zdobędą szereg umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim skupią się na nauce języka niemieckiego lub angielskiego. Ponadto poznają zasady dokonywania tłumaczenia symultanicznego i konferencyjnego. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie z zakresu odpowiedniej emisji głosu czy dykcji, które są niezbędne w zawodzie tłumacza ustnego.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku translacja konferencyjna będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku translacja konferencyjna na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TRANSLACJA KONFERENCYJNA:

   • biura tłumaczeniowe
   • tłumacz symultaniczny
   • oświata
   • szkoły językowe
   • instytucje kultury
   • wydawnictwa
   • media
   • redakcje czasopism

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSLACJA KONFERENCYJNA

   Komentarze (0)