TRANSLACJA KONFERENCYJNA Studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie globalizacji oraz otwierania się na zagraniczne rynki, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na pracowników doskonale znających języki obce i biegle się w nich komunikujących. Nic więc dziwnego, że studia filologiczne nieprzerwanie od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród studentów, którzy chcieliby zdobyć wszechstronne wykształcenie i szansę na międzynarodową karierę.

Jednak często ukończenie tego typu kierunków nie daje gwarancji zdobycia praktycznych i niezwykle specjalistycznych umiejętności niezbędnych w pracy tłumacza lub w innego typu przyszłościowych zawodach. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek, idealnie dopasowany do obecnego rynku pracy. Studia translacja konferencyjna skierowane są do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwijać swoje zdolności językowe i zyskać cenne kwalifikacje zawodowe. Jeżeli więc marzysz o tym aby związać z tym swoją przyszłość zawodową, to weź udział w rekrutacji na ten interesujący kierunek .

 

Czego nauczysz się na kierunku translacja konferencyjna?

W trakcie studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją wiedzę i wzbogacić się o zupełnie nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle interesujące zajęcia i warsztaty, dzięki którym rozwiniesz swoje zdolności językowe z angielskiego lub niemieckiego. Co więcej, poznasz specyfikę zawodu tłumacza i nauczysz się technik wykorzystywanych w tej pracy.

W ofercie studiów przewidziano także warsztaty, na których zyskasz umiejętność prowadzenia tłumaczeń symultanicznych stosowanych podczas konferencji naukowych lub w mediach. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów, naukowców i praktyków z zakresu tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i bogatą wiedzą kierunkową. Uzyskane umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku będziesz miał wszechstronne wykształcenie i bogatą wiedzę z zakresu dokonywania tłumaczeń symultanicznych oraz innych aspektów związanych z zawodem tłumacza. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę zgodnej z twoim wykształceniem.

Przede wszystkim, po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowisku tłumacza w mediach i podczas konferencji naukowych lub innych wydarzeń kulturalnych. Co więcej, po uzyskaniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł podjąć pracę w oświacie, jako nauczyciel języka obcego. Ponadto idealnie odnajdziesz się w różnorodnych instytucjach kulturalnych, redakcjach czasopism lub wydawnictwach specjalizujących się w wydawaniu literatury obcej. Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych niezwykle perspektywicznych i interesujących studiów drugiego stopnia powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dziedzin wiedzy. Ponadto wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TRANSLACJA KONFERENCYJNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TRANSLACJA KONFERENCYJNA

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Filologiczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TRANSLACJA KONFERENCYJNA:

    • znajomość gramatyki języka angielskiego lub niemieckiego
    • znajomość języka obcego
    • umiejętność dokonywania tłumaczeń
    • znajomość specjalistycznego języka niemieckiego/angielskiego
    • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TRANSLACJA KONFERENCYJNA:

    • biura tłumaczeniowe
    • tłumacz symultaniczny
    • oświata
    • szkoły językowe
    • instytucje kultury
    • wydawnictwa
    • media
    • redakcje czasopism

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSLACJA KONFERENCYJNA

    Komentarze (0)