Studia na kierunku dwujęzyczność i komunikacja kulturowa to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studenci kierunku dwujęzyczność i komunikacja kulturowa zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, filologicznych oraz kulturowych. Ponadto rozwiną umiejętności praktyczne. Przede wszystkim nauczą się komunikacji w języku rosyjskim oraz poznają zasady dokonywania tłumaczeń ustnych i pisemnych. Co więcej, zyskają umiejętności pedagogiczne oraz skupią się na doskonaleniu kompetencji miękkich.
W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku dwujęzyczność i komunikacja kulturowa najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w szkołach publicznych i prywatnych, świetlicach środowiskowych, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, instytucjach i stowarzyszeniach prowadzących kursy języka polskiego jako obcego oraz w szkołach językowych.
Decydując się na studia na kierunku dwujęzyczność i komunikacja kulturowa należy spełnić szereg istotnych warunków i podjąć odpowiednie przygotowania. Tym samym kandydaci zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie ich aplikacji.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku dwujęzyczność i komunikacja kulturowa to:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Nic nie znaleziono
Dwujęzyczność i komunikacja kulturowa to studia skierowane do osób chcących rozwinąć wiedzę humanistyczną i zdobyć wszechstronne wykształcenie filologiczne. Dzięki studiom zdobędą kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy z cudzoziemcami uczącymi się języka polskiego. Program kształcenia zakłada realizacje wiele ciekawych i rozwijających zajęć o tematyce oscylującej wokół nauk filologicznych i kulturowych.
Studia na kierunku Dwujęzyczność i komunikacja kulturowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na kierunek dwujęzyczność i komunikacja kulturowa zdobędą zaawansowaną wiedzę humanistyczną, filologiczną oraz kulturoznawczą. Ponadto dowiedzą się więcej na temat językoznawstwa oraz nauczą się zastosowania języka rosyjskiego w mowie i piśmie. Co więcej, rozwiną swój warsztat translatorski i poznają zasady dokonywania tłumaczeń z języka polskiego na rosyjski i na odwrót.
Studenci skupią się na doskonaleniu zdolności pedagicznych, a także poznają zasady prowadzenia zajęć dydaktycznych i edukacyjnych. W czasie studiów zdobędą także cenne kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji, czy pracy zespołowej, które są niezwykle ważne w pracy nauczyciela.
Studia na kierunku dwujęzyczność i komunikacja kulturowa trwają 3 lata (studia I stopnia).
Absolwenci kierunku dwujęzyczność i komunikacja kulturowa nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w szkołach publicznych i niepublicznych, gdzie mogą pełnić funkcję tłumacza w różnych sytuacjach, codziennych czasach. Ponadto mogą związać swoją przyszłość ze szkołami językowymi i ośrodkami nauki języka polskiego jako obcego, świetlicami środowiskowymi, ośrodkami opiekuńczo-wychowawczymi oraz z instytucjami prowadzącymi kursy językowe dla obcokrajowców. Dobrym rozwiązaniem może być także założenie własnej działalności gospodarczej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dwujęzyczność i komunikacja kulturowa:
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DWUJĘZYCZNOŚĆ I KOMUNIKACJA KULTUROWA
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia