Filologia germańska z językiem niemieckim

Filologia germańska z językiem niemieckim

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA GERMAŃSKA Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Kierunki filologiczne od bardzo wielu lat cieszą się niegasnącym zainteresowaniem ze względu na różnorodne możliwości zatrudnienia po ich ukończeniu. Ponadto, oczywistym jest, że ważną kompetencję stanowią wysoko rozwinięte umiejętności językowe. Dziś niemalże każdy pracodawca zwraca uwagę na swobodne posługiwanie się kandydatów wybranym językiem. Studia na kierunku filologia germańska z językiem niemieckim wpływają nie tylko na wykształcenie się wysokich kompetencji lingwistycznych, ale także czynią przyszłych absolwentów tego kierunku profesjonalistami, dysponującymi rozległą wiedzą o kulturze i literaturze germańskiej. Jeżeli nauka języków obcych nigdy nie była dla ciebie trudnością, interesujesz się nie tylko językiem, ale także literaturą i wieloma innymi czynnikami kulturotwórczymi, to te studia są idealne dla ciebie. W trakcie trwania nauki zapoznasz się z różnorodnymi aspektami rozwoju krajów niemieckojęzycznych, a wszystkie te elementy uczynią cię specjalistą z zakresu nie tylko perfekcyjnego posługiwania się językiem obcym, lecz także będziesz mógł odnaleźć się jako wykwalifikowany badacz kultury i sztuki.

 

Program studiów i przedmioty

Naczelnym celem kształcenia na tym kierunku jest intensywna nauka języka niemieckiego, tak by studenci mogli się nim posługiwać w sposób biegły, swobodny i maksymalnie poprawny. By nauka przybrała najbardziej efektowną formę, potrzebne jest kształtowanie świadomości językowej studentów, dlatego podczas nauki zetkną się oni z przedmiotami takimi jak gramatyka synchroniczna i historyczna języka niemieckiego. Język to twór żywy, na którego wpływ mają wydarzenia, polityka, zmiany kulturowe i ekonomiczne, stąd poznanie historii krajów niemieckojęzycznych również wpisane jest w cykl nauki na tym kierunku. Oprócz tego studenci poznają historię literatury niemieckojęzycznej, a co za tym idzie – kulturę, sztukę, filozofię, teorię teatru. Wszystkie te elementy znacznie przyczynią się do poszerzenia horyzontów kwalifikacyjnych przyszłych absolwentów tego kierunku. Osoby, które zdecydują się wybrać filologię germańską z językiem niemieckim muszą mieć świadomość, że będzie to czas bardzo intensywnej nauki, która przełoży się w przyszłości na możliwości atrakcyjnego i stabilnego zatrudnienia w najbardziej interesującym sektorze.

 

Praca po studiach

Absolwenci tych studiów dysponują różnorodnymi opcjami rozwoju zawodowego, oferowanego przez aktualny rynek pracy. Wysokie kwalifikacje lingwistyczne uczynią bowiem abiturientów profesjonalnymi tłumaczami nie tylko w wydawnictwach i mediach, ale także w urzędach, wszelkiego rodzaju organizacjach pożytku publicznego, agencjach reklamowych. Fuzja kulturowa w Europie sprawia, że profesjonalni tłumacze są cenieni właściwie w każdym możliwym sektorze gospodarczym. Drugą stabilną formą zatrudnienia może okazać się podjęcie kariery dydaktycznej lub lektorskiej. Niemalejący od wielu lat nacisk na rozwój umiejętności językowych sprawia, że teraz każdy chce je doskonalić, stąd szkoły językowe wciąż zatrudniają nowych, kompetentnych i wykwalifikowanych nauczycieli, którzy potrafią dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w sposób komunikatywny i profesjonalny. Każdy z absolwentów będzie też dobrze przygotowany do rozpoczęcia pracy w wszelkiego rodzaju instytucjach zajmujących się promocją kultury niemieckojęzycznej. Będą to placówki dyplomatyczne, domy kultury, galerie, czy muzea. Wysokie kompetencje językowe oraz profesjonalna wiedza z zakresu sztuki sprawi, że abiturienci tego kierunku świetnie odnajdą się na stanowiskach wymagających kreatywności i zmysłu artystycznego.

Co zdawać na maturze?

Podczas rekrutacji przedmioty, które są najczęściej brane pod uwagę to: język polski, język obcy, historia, WOS.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA GERMAŃSKA Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia germańska z językiem niemieckim

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

   • znajomość gramatyki synchronicznej i diachronicznej języka niemieckiego
   • historię krajów germańskich
   • czynniki kulturotwórcze wpływające na rozwój krajów niemieckojęzycznych
   • historię literatury niemieckiej
   • wiedzę o kulturze
   • praktyczną znajomość języka niemieckiego
   • dydaktykę i wiedzę o nauczaniu
   • zagadnienia związane z translatorką i przekładem

   Czas trwania studiów na kierunku filologia germańska z językiem niemieckim na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

   • szkoły państwowe
   • szkoły językowe
   • biura tłumaczeniowe
   • wszelkiego rodzaju urzędy, organizacje, przedsiębiorstwa i instytucje
   • wydawnictwa
   • domy kultury
   • muzea, galerie sztuki
   • placówki dyplomatyczne

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM

   Komentarze (0)