JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ

JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ

JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Znajomość języków obcych jest obecnie niezwykle ważna i niejednokrotnie staje się przepustką do przyszłościowej i dobrze płatnej pracy. Kandydaci, którzy komunikują się w przynajmniej jednym języku są chętniej wybierani przez pracodawców i mogą liczyć na więcej ofert pracy. Jednak coraz częściej znajomość jednego języka jest niewystarczająca.
Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstał niezwykle ciekawy i innowacyjny kierunek, który kształci z zakresu dwóch języków obcych: angielskiego i rosyjskiego. Jest on skierowany do wszystkich osób, które chcą rozwinąć swoje zdolności językowe oraz zyskać szansę na międzynarodową karierę. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje, to powinieneś zdecydować się na studia na kierunku języki obce w służbie publicznej.
 
Czego nauczysz się na kierunku języki obce w służbie publicznej?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Przede wszystkim, zdobędziesz kompetencje językowe. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z zakresu praktycznej nauki języka rosyjskiego i angielskiego i wykształcisz umiejętności komunikacyjne. Po ukończeniu kursu uzyskasz poziom B2 z języka angielskiego oraz C1 z rosyjskiego.
Ponadto, program studiów zakłada organizacje zajęć administracyjno-społecznych. Dowiesz się więcej na temat: zarządzania, prawa administracyjnego, marketingu oraz prawa gospodarczego. Kadra akademicka nauczy Cię także, w jaki sposób tłumaczyć i przekładać specjalistyczne teksty administracyjne.
Co więcej, dzięki szerokiej dostępności różnorodnych konferencji naukowych, kół naukowych, czy programów wymiany zagranicznej, studenci mają możliwość ciągłego samodoskonalenia i zdobywania nowych doświadczeń, które niewątpliwie zaprocentują w przyszłej pracy zawodowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku języki obce w usługach zdobędziesz wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą oraz kulturoznawczą. Ponadto wykształcisz umiejętności z zakresu zarządzania, marketingu, a nawet negocjacji. Zyskasz kompleksowe wykształcenie, dzięki któremu zyskasz szansę na karierę w międzynarodowym środowisku. Jako absolwent zdobędziesz pracę w przedsiębiorstwach i instytucjach, wymagających od pracowników znajomości języków obcych.
Ponadto, możesz rozpocząć karierę w administracji w działach współpracy międzynarodowej oraz wszędzie tam, gdzie wymagane są zdolności menadżerskie i interpersonalne. Ponadto, możesz pracować w biurach tłumaczeniowych oraz jako samodzielny tłumacz. Bez problemu znajdziesz pracę w wydawnictwach, specjalizujących się w wydawaniu tekstów angielskich lub rosyjskich. Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, także poza granicami naszego kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów licencjackich, masz możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich lup podyplomowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku język obce w służbie publicznej powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski i język obcy nowożytny oraz jeden dodatkowy dowolnie wybrany przedmiot. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ:

 • wiedza językoznawcza
 • wiedza literaturoznawcza
 • wiedza kulturowa
 • znajomość narzędzi informatycznych, które używane są w pracy biurowej
 • znajomość prawa gospodarczego
 • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
 • znajomość języka rosyjskiego na poziomie C1

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ:

 • administracja publiczna
 • wydawnictwa
 • biura tłumaczeniowe
 • przedsiębiorstwa import-eksport
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • szkoły językowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ

Komentarze (0)