FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM

FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM

FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle cenioną umiejętnością na rynku pracy. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają kandydatów, którzy mają duże zdolności komunikacyjne i bez problemu odnajdą się podczas pracy w międzynarodowym środowisku i z zagranicznymi kontrahentami. Oczywiście, nadal najpopularniejszym i uniwersalnym językiem biznesowym jest angielski, jednak znajomość innych jest tylko dodatkowym atutem, który wyróżni Cię pośród innych kandydatów i umożliwi Ci zdobyć wymarzoną prace.

Nic więc dziwnego, że studia filologiczne od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Uczelnie często decydują się na wprowadzenie do swojej oferty kierunków, które umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu dwóch języków. Jednym z nich jest filologia angielska z językiem rosyjskim, na której studenci doskonalą swoje umiejętności językowe oraz zyskują wiadomości z obszaru kultury, sztuki i historii krajów anglosaskich i Rosji. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych i chciałbyś rozwijać swoje zainteresowania do studia na kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wszechstronną wiedzę językoznawczą i kulturoznawczą. Jako student będziesz przede wszystkim uczestniczył w zajęciach, na których będziesz doskonalił swoje umiejętności językowe. Poznasz gramatykę oraz historię języka angielskiego i rosyjskiego, a także nauczysz się praktycznej komunikacji.

Oprócz wiedzy lingwistycznej dowiesz się więcej na temat kultury i historii krajów anglosaskich oraz Rosji. Dostaniesz także szansę zapoznania się z najważniejszymi dziełami literackimi tych obszarów kulturowych i nauczysz się je interpretować oraz analizować. Kadra akademicka przybliży Ci tajniki sztuki, jaką jest tłumaczenie pisemne i ustne. Ponadto, nauczysz się specjalistycznej terminologii biznesowej, której znajomość zwiększy twoje szansę na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu znajomości języka, kultury, historii i sztuki krajów anglojęzycznych oraz Rosji. Uzyskane kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branżach, zatrudniających specjalistów z obszaru tej dyscypliny. Jako absolwent możesz pracować w biurach tłumaczeniowych lub jako samodzielny tłumacz. Ponadto, po ukończeniu przygotowania pedagogicznego, idealnie odnajdziesz się w zawodzie nauczyciela języków obcych.

Znajomość specjalistycznej terminologii pomoże Ci rozpocząć karierę w biznesie, a biegła komunikacja w języku angielskim i rosyjskim umożliwi Ci podjęcie pracy w międzynarodowym środowisku. Co więcej, możesz związać swoją przyszłość zawodową z branżą turystyczną, jako przewodnik lub pilot wycieczek zagranicznych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOSu, geografii lub biologii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM:

   • wiedza językoznawcza
   • znajomość języka angielskiego i rosyjskiego
   • znajomość kultury, historii i sztuki krajów anglosaskich i Rosji
   • znajomość terminologii biznesowej
   • umiejętności tłumaczeniowe

   Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek filologia angielska z językiem rosyjskim można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień z zakresu nauk humanistycznych i filologicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student powyższego kierunku filologicznego będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat historii, kultury czy literatury Wielkiej Brytanii oraz Rosji. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:

   • Historia i kultura Rosji
   • Rosyjski język biznesu
   • Język angielski w kulturze

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim wykształcisz cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się praktycznego zastosowania języka angielskiego i rosyjskiego, a także poznasz specjalistyczną terminologię biznesową. Ponadto dowiesz się w jaki sposób dokonywać tłumaczeń ustnych i pisemnych w zakresie języka angielskiego i rosyjskiego. Obowiązkowym punktem programu kształcenia będą praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie zawodowe.

   Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

   FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM STUDIA STACJONARNE

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia angielska z językiem rosyjskim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

   FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM STUDIA I STOPNIA

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM:

   • branża turystyczna
   • szkoły
   • szkoły językowe
   • biznes
   • wydawnictwa
   • biura tłumaczeniowe
   • międzynarodowe firmy i korporacje

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM ROSYJSKIM

   Komentarze (0)