LITERATUROZNAWSTWO studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Literaturoznawstwo to studia trzeciego stopnia,które skierowane są do wszystkich tych, którzy chcą zdobyć dalsze wykształcenie z zakresu dawnej i współczesnej literatury polskiej oraz światowej. Jest to niezwykle ambitny i prestiżowy kierunek, który umożliwi Ci zdobyć wszechstronną wiedzę i gruntowne wykształcenie, dzięki któremu będziesz mógł rozpocząć działalność naukową.

Ich program jest niezwykle wszechstronny, dzięki czemu będziesz mógł skupić się tylko na rzeczach, które Cię interesują i z którymi chciałbyś związać swoją działalność akademicką i zawodową. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która zawsze stawia sobie wysokie cele, a dodatkowo masz duże aspiracje zawodowe to studia doktoranckie na kierunku literaturoznawstwo będą dla ciebie idealnym wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku literaturoznawstwo?

 

W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na pogłębianiu swojej wiedzy literaturoznawczej. Będziesz doskonalił swoje umiejętności i skupisz się na poznawaniu nowych rzeczy oscylujących wokół tego tematu. Zaznajomisz się z teorią literatury i najistotniejszymi prądami literackimi. Jednak głównie będziesz zajmował się swoją pracą dyplomową, którą zrealizujesz w wybranej przez siebie katedrze naukowej.

Większość zajęć, w których będziesz uczestniczył, będzie podporządkowane temu celowi. Dodatkowo, możesz skorzystać z oferty wykładów fakultatywnych, na których zdobędziesz nowe kwalifikacje i rozwiniesz swoje pasje. Jako doktorant będziesz mógł prowadzić zajęcia ze studentami, dzięki czemu uzyskasz cenne doświadczenie. Przygotują cię do tego warsztaty z zakresu pedagogiki i dydaktyki.

Ponadto dostaniesz szansę uczestniczenia w licznych konferencjach naukowych, na których zapoznasz się z najnowszymi publikacjami naukowymi i sam będziesz mógł przedstawić swoją twórczość. Nauczysz się także jak tworzyć teksty naukowe i współpracować z innymi pracownikami akademickimi.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów doktoranckich na kierunku literaturoznawstwo będziesz miał kompleksowe wykształcenie z zakresu historii oraz teorii literatury. Pogłębisz swoją wiedzę z zakresu wybranej dyscypliny, w ramach której będziesz pracował nad pracą dyplomową. Jako absolwent będziesz przede wszystkim przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej.

Idealnie odnajdziesz się jako wykładowca akademicki na polskich i zagranicznych uczelniach. Co więcej możesz znaleźć zatrudnienie w specjalistycznych wydawnictwach, specjalizujących się w publikowaniu twórczości naukowej. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości zawodowej w oświacie.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby dostać się na studia doktoranckie na kierunku literaturoznawstwo będziesz musiał spełnić szereg istotnych warunków. Przede wszystkim będziesz musiał przedstawić dyplom ukończeni studiów magisterskich. Równie ważna będzie rozmowa kwalifikacyjna, na której będziesz musiał opisać swoje plany naukowe i projekt pracy dyplomowej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LITERATUROZNAWSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia romańska

Specjalności na kierunku filologia polska

Specjalności na kierunku filologia germańska

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LITERATUROZNAWSTWO

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LITERATUROZNAWSTWO:

 • znajomość historii literatury polskiej i światowej
 • znajomość teorii literatury
 • znajomość najważniejszych prądów literackich
 • umiejętność redagowania tekstów naukowych
 • umiejętność tworzenia tekstów naukowych
 • wiedza z zakresu wybranej przez siebie dyscypliny, w ramach której napiszesz pracę dyplomową
 • umiejętność prowadzenia zajęć akademickich

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LITERATUROZNAWSTWO:

 • działalność naukowa
 • wykładowca akademicki na polskich i zagranicznych uczelniach
 • szkoły
 • wydawnictwa specjalistyczne

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LITERATUROZNAWSTWO

Komentarze (0)